Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Számotokra melyek voltak a...

Számotokra melyek voltak a filmművészet/filmipar legjobb évtizedei?

Figyelt kérdés

Jelenleg szubjektív véleményeket várok, személyes preferenciák és tapasztalatok alapján.


Nekem a 60-as évek a kedvencem, leginkább az 1920-1980 közötti időszakot kedvelem.



2020. máj. 28. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
1990-2000 között. Számomra a 90-es évek voltak a filmek "aranykora".
2020. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1980-1999
2020. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számomra is az 1990-2000 közötti filmek a favorit.


Szerintem piszok erős 10 év volt az!

2020. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is, bár már a 80-as években is akadtak jó filmek, sőt, én szívesen nézek néha ennél előbb készült gyöngyszemeket is.

2000 után valahogy esett a színvonal (tisztelet a kivételeknek, mert persze vannak), de azt sosem fogom megérteni, hogy kb. onnantól kezdve miért jó idétlen "színszűrőkkel" vagy nem tudom milyen technikákkal elrontani a filmeket. Ez főként az akciófilmekre jellemző, szinte minden kísérteties zöldesszürkében úszik, az éjszakai jelenetek meg szinte láthatatlanok. Számomra ettől egyszerűen élvezhetetlenek. Érdekes módon pl. akár 70-80-as keltezésű filmeknél is teljesen normális színvilág van, az ég kék, a fű zöld, éles a kép, komolyan mondom, öröm a szemnek egy újabban készült film után. Vajon miért jó a képek eltorzítása???

2020. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 90-es évek fanjaihoz, összességében szerintem is akkor készültek a legjobb filmek, majdnem minden műfajban. De a 80-as évek is erős volt a Star Wars, Indiana Jones, Die Hard filmekkel.
2020. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden filmet megnézek, ami érdekesnek tűnik! Izgalmas, megható, rejtélyes, vagy bármilyen formában kellemes és szórakoztató! Előtte is voltak jó filmek, azóta is jónéhány, de szerintem összességében 1970 és 2010 között készültek a legjobb filmek a világon, köztük igazi klasszikus alapfilmek is (kultfilmek), ez a 4 évtized igazi aranykor a filmtörténelemben!
2020. máj. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!