Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki miért (vagy miért nem)...

Szitakötő25 kérdése:

Ki miért (vagy miért nem) szereti a horrort?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

Ez nem egy szokványos kérdés, mert egy filmes kutatást végzek, és azért teszem fel itt a kérdést, mert rengeteg, és sokféle véleménnyel rendelkező ember szokott válaszolni, vitázni. Előre is köszönöm, ha értelmes válaszokkal segíted a munkámat! 

1.Miért, vagy miért nem szereted a horrort? (Ha nem szereted, mit gondolsz azokról az emberekről, akik szeretik?)

2.Szerinted miért van, vagy miért nincs szüksége az embernek a horror nyújtotta élményekre? Szerinted lelkileg milyen hatást váltanak ki a horrorfilmek?

3.Szerinted a horror milyen kapcsoltban áll a vallással? Miért? Példák:

-Szöges ellentétben: kizárják egymást, és igazi vallásos ember nem kedvelheti ezt a műfajt

-Kiegészítik egymást: lásd, régen nagyon vallásosak voltak az emberek, mégis volt néphit és babonák (boszorkányok, lidércek, szépasszonyok stb.), mert a keresztény hit nem adott kielégítő magyarázatot a világ dolgaira, ezért az emberi fantázia tovább dolgozott.

4.Ha szereted, melyek a kedvenc horrorfilmjeid? Ha sok van, nyugodtan írd le mindet! Sorozat is jöhet.

5.Ha van olyan véleményed a témáról, amire nem vonatkozik egyik kérdés sem, akkor kérlek, írd le!



2019. ápr. 16. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
mert félek, de egy kis humor tudja tompítani, pl rém álom az elm utcában
2019. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a horrort mert utálok rettegni :D.Na jó ez nem teljesen igaz,néha becsúszik egy-egy olyan alkotás amit már a híre jó előre megelőzött és szinte kötelező megnézni pl:a démonok között.abban van egy jelenet mikor a nő tereget és elszabadul az egyik mosott ágylepedő ami megakad a valamin.tarkómon,kezemen feláll a szőr...régebben volt egy horror amitől mindig berosáltam a Warlock 1-2(a 3.rész pocsék az említésre se méltó)az olyan filmek mint a Fűrész,Az,Rémálom az Elm utcában nekem csak pár jelenetben vannak meg,csak pár részletet láttam belőlük.inkább kimegyek a szobából,vagy átkapcsolok,valahogy rühellem ezeket.Lehet furcsa de vállalom.Néha elképedek azokon akik imádják a darabolós,démonos,hentelős agymenéseket mint a fent említettek,vagy a sziklák szeme,halálos kitérő jason stb ,bár állítólag pozitív hatással van az egészségre egy jó horror,én maradnék a nevetésnél,vagy akciónál. Igazából csak a 3-as kérdésre tudnék némi homályos válasszal szolgálni.szerintem az emberiség kezdete óta szoros kapcsolat van a horror és az ember között.Azok a dolgok amikre a civilizáció elterjedéséig nem volt magyarázat-némelyekre a mai napig nincsen-amit nem ismert,félelemmel töltötte el ,ezért megpróbált nevet adni neki.rémálmok,kapcsolat az e világ és szellemvilág között,babonák,totemizmus,sámánizmus,mind-mind odavezethető vissza hogy ha lement a nap bizony az emberből előtört egy megélénkült fantázia rémképe amely oka lehetett egy erjedt gyümölcs elfogyasztása vagy egy zsírosabb mamut borda is(ne feküdj le teli hassal)S hogy egy klasszikust idézzek'"AZ ÉJ SÖTÉT ÉS TELE VAN ISZONYATTAL". Olvasom a kérdésed azon részét amelyben írod hogy kiegészítik egymást ,néphit s mert vallásosak voltak és az emberi fantázia...szerintem ez a jó válasz én meg tépem a billentyűt feleslegesen.Egy biztos hogy pl:a kereszténység egy jókora lapáttal rátett ezen a dolgok megerősödésére,részint abból adódóan hogy a félelem által irányítani tudják a népet(hiszen ha nem fogod be a pofád,nem engedelmeskedsz(ördög,pokol)legyél engedelmes,irányítható(menny, Isten)vár rád a földi lét után)részint abból hogy ők se nagyon tudtak,ismertek többet a világból.Bár ki tudja,?!Állítólag létezik a Vatikánban egy titkos irattár ezen dolgokról.Az biztos hogy a félelem és a tudatlanság nagy hajtóerő.Nemhiába volt sötét a középkor... 4-es kérdésre a válasz.Magam is inkább a humoros horrort nézem meg,mint pl: Zombieland,This is the end,haláli hullák hajnala.Bocs a néhol kusza gondolatmenettől,de mire belelendültem volna,meggondoltam magam a terjedelem miatt,na meg hajnali 2-van és én még aludni is akarok :D
2019. ápr. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szeretem a horror műfajt, mert ostoba, fantáziátlan, bárgyú. Figyeld meg, hogy szinte az összes horror film tartalma kb ez: 5 fiatal kirándulni megy egy erdei házba, ahol megtámadja őket egy baltás gyilkos/őrült/szellem/démon/gonosz halott. Ennyire futja? Szánalmas. A 10 éves keresztlányom jobb sztorikat tud írni. Egy krimin is jobban izgulok, mint hogy az 5 fiatal sikoltozik 90 percen keresztül a sötétben.
2019. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem a horrort utálom, hanem azt a trendet, amilyen irányba a horrorfilmek elmentek.

A horrornak is a folyamatos feszültség, a néző izgalomban, félelemben tartása lenne a lényege, nem a fröcsögő belsőség-parádé.

A Fűrész első része még vitte a pálmát, a Végső állomás is ötletes volt, igazi sztorival és új ötlettel, de mindkettőből erőszakturmix lett.

Sajnos a thrillerek is butulnak.


Horroroisztikus feszültség, jól felépített történet rég volt, ma csak vér kell és látvány, máris eladható.


Ezek még igazi idegfeszegetők voltak:

[link]

[link]

[link]

2019. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, nagyon érdekes dolgokat írtok, pont ilyenekre gondoltam. :)
2019. ápr. 20. 11:45
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Még egy igazi klasszikus, ami még ütött, cím nélkül, de aki ismeri, annak elég ennyi:

"az űrben senki sem hallja a sikolyod"

:)

2019. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!