Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek jó, ha egy könyvet...

Szeretitek jó, ha egy könyvet megfilmesítenek?

Figyelt kérdés
Tudtok példákat írni, amikor egy filmadaptáció nagyon jól/nagyon rosszul sikerült?

2020. jún. 8. 12:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, milyen lesz az adaptáció. Vagy jól sül el, mint pl. a Gyűrűk Ura esetében, vagy olyan pocsék lesz, mint az Ötödik hullám.
2020. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez az olyanoknak jó,mint nekem. Én imádom a filmeket,pl tegnap ment a tvben ,,A férfi mögött",és én egészen idáig nem is tudtam erről a sztoriról,hisz egy könyv alapján készítették el,de úgyanígy a 13 okom volt sorozat,vagy a Harry Potter. Nyilván mire kiolvassa az ember az nem 1 nap,és így meg meg lehet nézni,előttünk van a látványvilág,és azt tovább lehet gondolni. De olyan szempontból is jó,hogy valaki így kezdi el utánna a könyvet olvasni,tehát oda-vissza dolog mindkét részről,ilyen pl Virginia Woolf (Orlando megírása),Colette, ezekbe is beleteszik,hogy ezek az írók,hogyan írhattak,és ha felkelti az érdeklődést,már lehet csak az életük miatt elkezdi olvasni őket valaki.
2020. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Felhőatlasz: érdemes vele továbbhaladni, a felétől már letehetetlen, és teljesen más szempontokat vesz elő és másképp is alakul a szereplők sorsa, mint a filmben, ami szintén remekmű. Sokkal tovább vezet a jövőben. Az újkori brit részek tényleg dögunalmasak voltak.


Dűne: Most szerintem elásom magam a legtöbbek szemében, és elnézést, ha valakit bosszantok a véleményemmel, de szerintem David Lynch Dűnéje egy fantasztikus alkotás, és soha senki nem volt képes úgy elkapni a könyv hangulatát, mint az az egyrészes film, pláne azzal a filmzenével. Amire fel kell készülni, hogy inkább színpadi játékot látunk, mint mozifilmet, és így is van rendjén. Ez inkább eposz, mint sci-fi.


Marsi: filmben is, könyvben is pompás, a könyvben több a tudomány és a humor, ezért picit jobban tetszett.


Harcosok klubja - tudom, hogy kultfilm, imádom, de a könyv legalább olyan jó. Letehetetlen és letaglózó.

2020. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!