Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hány évessel nézetnéd meg az...

Hány évessel nézetnéd meg az eredeti Jurassic Parkot?

Figyelt kérdés

Én 7 évesen láttam, öcsém 5, odavoltunk meg vissza, és szerettük a "rettegést" benne. Uncsitesóm 6, ő nagyon félt és nem szerette..


Alapvetően mind félős gyerekek voltunk.


Lányom szereti a dínókat, borzongató filmet még nem mutattam neki, scoobydootól nem fél(attól én jobban féltem, mint a jurassic parktól, kb 10 éves koromig)


Kicsit tartok a kecskés résztől, meg a végefelé mikor menekül a kövér pasas és széttépik a kisdínók(asszem ez a vége)


Ismerős gyereke 6 évesen látta, azóta végignézte az összeset, meg az összes harry pottert is, meg gyűrűkurát is, még csak 7 a kisfiú, kifejezetten érett típus, lehet a filmeknek is volt benne jellemformáló része, nem tudom.


Te hány évesen mutatnád/mutattad meg a gyerekednek?(tudom, hogy 12es karika van rajta, de a hupikéktörpikéken meg a ralphon meg az én kicsi pónimon is az van, meg egy csomó semleges disney mesén, amin nem hogy nem fél, meg sem rebben a gyerek szeme, az az ajánlás nem érdekel)



2020. jún. 27. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is 12 éves korom előtt láttam, de hogy mennyire ajánlott-e 7-8 éveseknek, az nem tudom, szerintem nem annyira... Ha van mód rá, akkor inkább ne nézzesse meg az ember 10 évnél kisebb gyerekkel.


"...meg a végefelé mikor menekül a kövér pasas és széttépik a kisdínók(asszem ez a vége)."


Kövér pasas van az első részben, de azt egy dilophosaurus öli meg.

Kis dínók (compsognathus) pedig a második részben vannak, de ott nem kövér pasast ölnek meg. :)


Viszont az biztos, hogy a Jurassic Park tökéletes arra, hogy a gyerekeknek az első filmjei között legyenek (mert 13-14 évesen is gyereknek számít).


Persze manapság nem tudom mennyi filmet néz egy gyerek 6-12 éves kora között, én még a vhs korszakban nőttem fel és nem volt bőség zavara. :) Adtuk kölcsön a vhs kazettákat egymás között, amiket egy hétre kölcsönöztünk, illetve tv-ből vettük fel a filmeket. Ebben az időben nagyobb dolog volt a filmezés, mostanra már könnyen hozzá tud férni egy kisebb gyerek is.

2020. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évesen láttam először, azóta a kedvencem. :)


27/F

2020. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Még nem láttam.
2020. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 5-6 évesen láttam az elsőt, a második részt 7 évesen, és nem emlékszek, hogy féltem volna tőlük. Sőt, menőnek gondoltam őket. Mondjuk ez talán összefüggött azzal is, hogy az első filmet a jómódú, menő bácsikám hozta el VHS kazettán és együtt néztük meg a családdal, kényelmes, laza hangulatban. Szerintem a legtöbb gyerek számára ez a megfelelő kor, hogy Jurassic Parkot nézzen, az ismerőseim is ennyi évesen látták és imádták. Ne feledjük azt sem, hogy mennyi-mennyi játékod adtak ki a filmhez. Egyértelműen a gyerekközönséget is megcélozták.

Az eredeti Jurassic Park regényt viszont már idősebbeknek, érettebbeknek javasolnám. Százszor véresebb a filmnél és tele van tudományos szakzsargonnal meg etikai filozofálgatással, amiket egy tíz év alatti valószínűleg nem értene meg.

2020. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Én körülbelül 6 éves voltam, mikor először megnéztem a szüleimmel, és imádtam, annak ellenére, hogy félénk típusú ember vagyok. (pl a Múmia c. filmtől nagyon féltem)

Szerintem nyugodtan megnézheti, de ha nagyon aggódsz miatta, akkor nézd vele, és ha szól hogy fél, akkor egyszerűen kinyomod.

2020. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként X-aktákon nőttem fel. :)

2. voltam.

2020. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is, sokáig nem is mertem egyedül közlekedni a sötétben.


Esetleg akinek most van gyereke, az mit gondol? Idővel szèpülnek az emlékek.


Megnézettem vele a vegyünk új mamit, ott sírt mikor lehúzták a halat a wcn, reszkessetek betörőktől is fél, de pl a chihirot simán végignézte, meg a dennis a komiszt is. Most vezetem be ezeket, és jó lenne, ha valami “jobbat” is látna. Matilda is megvolt, félt a szobábazárásnál, meg persze az összes mozis film.

2020. jún. 27. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Elveszett világ (2001)

Szerintem ez gyerekeknek IS jó, ebben is vannak dínók, aranyos kalandfilm, vicces is és szerintem jó!


Pixar animációs filmeket mindet tudom ajánlani.

2020. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-10 évessel simán.
2020. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kilenc évesen láttam, és egyből a kedvencem lett, a könyvet is olvastam akkoriban.
2020. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!