Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudja ezt valaki? (Skywalker...

Tudja ezt valaki? (Skywalker kora)

Figyelt kérdés
Elnézést, hogy csak most, nemrég néztem meg a filmet elég rossz minőségben sajnos gépről. Az összes eddigi részt láttam (kivéve a töltelékfilmeket, mint a Zsivány egyes). Szóval: napok óta azon gondolkozom, hogy lehet Rey Palpatine unokája? Technikailag érdekel, hogy ki lehetett az a nő, akivel... értitek, Palpatine-né, tehát a nagymami? Voltak érzelmei? Vagy csak fiatal korában volt egy egyéjszakás kalandja? Vagy valamilyen genetikai eljárás volt? Kémcsöves? Mi volt a célja vele? Akkor miért nem a lánya örökölte a képességeket, miért az unokája? Elnézést, ha figyelmetlenül néztem a filmet (néha beletekertem), és kihagytam valamilyen fontos utalást. Szóval mit tudtok erről, vagy ki mit gondol?

2020. jún. 27. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kell mindig, mindent megmagyarázni.

Sokaknak már az sem tetszett, hogy egyáltalán megmagyarázták azt, hogy honnan volt erőérzékeny Rey. Hiszen, ha belegondolunk kellett legyen egy első, akinek a felmenője nem volt az. Lehetett volna ilyen alapon Rey is. Nem azt mondom, hogy felesleges volt behozni a Palpatine szálat, de nem volt szükséges. Meg lehetett így is oldani, meg lehetett volna máshogy.

Így aztán teljesen mindegy ki volt a nagymamája Reynek.


Luke sem tudta, hogy erőérzékeny és egy alternatív világban alakulhatott volna úgy is az élete, hogy sosem tudja meg. Így aztán Rey szüleinek sem kellrtt feltétlenül olyan életet éljenek, amiben ez kialakul.


Lehet kicsit összevissza voltam.

2020. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyszerű. Nem volt Palinak semmilyen felesége/szex partnere. A „fiát"klónozta. A klón fiának az felesége akitől van Rey az meg egy nem erőérzékeny személy. Nos ugye az apa klón. Ezért Reyben is van egy kis klón söpredékség. De igen ez felettéb érdekes hogy egy 108 éves embernek hogy lehet egy 20 éves unokája.
2020. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nincs ez megmagyarázva, hatalmas hibája ez a 9. résznek.
2020. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

,,Sokaknak már az sem tetszett, hogy egyáltalán megmagyarázták azt, hogy honnan volt erőérzékeny Rey. Hiszen, ha belegondolunk kellett legyen egy első, akinek a felmenője nem volt az. Lehetett volna ilyen alapon Rey is. Nem azt mondom, hogy felesleges volt behozni a Palpatine szálat, de nem volt szükséges. Meg lehetett így is oldani, meg lehetett volna máshogy."



1, az Erőérzékenység nem csak így öröklődik amúgy. A jediknek tiltott volt minden érzelem, gyerekük se volt (néhány kivétellel, pl Ki Adi Mundi, akinek engedték, mert a faja kihalófélben volt, neki több felesége meg gyereke is volt, bár fingom sincs hogy ez kánon-e egyáltalán). Nem így születtek az erőérzékenyek, simán lehet két random, nem erőérzékeny szülőnek is erőérzékeny gyereke, sőt, a Skywalkereket kivéve szinte mindenkinél így volt a jedi rend több évezrednyi története alatt.


Szóval Rey származását nem kellett volna minden áron megmagyarázni. Az ő helyzete inkább azért problémásabb, mert röhejesen erős volt már a 7. résznél is, ezért kellett valami származásos dumával megmagyarázni Rey szinte páratlan erejét.

2020. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy valami nincs megmagyarázva az nem hiba, az azt jelenti, hogy rá van bízva a nézőre, vagy pedig az eddig látottakból egyértelműen kikövetkeztethető. A hiba az inkonzisztenciából fakadhat, ami Rey és Palpatine rokonságát tekintve nem áll fenn.

A Star Wars soha nem lesz teljes egész, mindig utólag töltik fel a hiányzó részleteket, a történetalkotás során pedig sokszor szándékosan lyukakat hagynak, hogy később legyen mit elmesélni.

J. J. Abrams eredeti terve Rey-el más volt, mint ami a végén kiderült. A nyolcadik részben elhangzott, hogy a szülei senkik voltak, így Abrams-nek mást kellett kitalálnia (azt pontosan nem árulta el, hogy mi volt az eredeti terve, de azt tudjuk, hogy fontos származást szánt neki és nem Palpatine-t). Én most nem akarok belemenni egy Disney-hater vitába, de szerintem a 7-8 után az utolsó rész kihozta ebből amit lehetett és tulajdonképpen Abrams-nek nem is volt választása, mentette amit lehetett. Mivel Rey szülei senkik voltak, Abrams nem választhatott semmilyen közismert felmenőt, tehát maximum a nagyszüleit ismerhettük volna. Nem jön ki a matek a Skywalker és a Kenobi családot tekintve ha nagyszülőt keresünk, vagy legalábbis túl sok kérdés maradt volna, így kizárásos alapon Palpatine-t kellett választania. A történetet majd évek múlva elmesélik egy sorozatban vagy képregényben...

2020. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Palpatine szerette volna megalkotni magának a tökéletes és erős testét, mivel amiben akkor volt, az túl gyenge volt (láthatták hogy nézett ki szerencsétlen). Akkor Palpatine "fia" egy afféle Palpatine klón, ami nem volt erőédrzékeny, tehát nem volt megfelelő számára. A klónfeleségül vett egy nőt, született egy gyermekük, vagyis Rey és elrejtették Palpatine elől. Valahogy így volt azt hiszem. Javítsatok ki ha nem
2020. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. jún. 30. 21:38
 8/8 anonim válasza:
56%
Vedd meg hozzá a könyvet, meg a képes útmutatót xd
2020. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!