Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Amerikát szerintetek ki lehet...

Amerikát szerintetek ki lehet robbantani a filmgyártás első helyéről ?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam már , hogy ugye jön fel az orosz a kínai az indiai filmgyártás Amerika nyakára. Sőt már azt mondják , hogy India az új Hollywood de ezek mennyire lehetnek globálisan versenyképesek ? Egy Gyűrűk ura,Star Wars, Marvel féle globális piacon szerintem nem állják meg a helyüket. Meg minőségben sem .Láttam az orosz bosszúállókat a védelmezőket és hát az első bosszúállók sokkal igényesebb film szerintem minden téren. Neketek mi erről a véleményetek ?

2020. júl. 19. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Az orosz bosszúállók rossz példa az egy vicc.

Orosz filmek közül az újjak már ütik is a hollywoodi színvonalat. T-34, attraction , attraction 2. Történetük is jó, nincs tele nyomva a PC vel fölösleges történet szálakkal. És a CGI sincs eldugva a sötétbe sőt kimondottan igényes munka.

Ezeket ajánlom nézd meg nagyon meg fogsz lepődni

2020. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt idő, amikor Franciaországnak sikerült. A kezdetekben a mozit uralta, és talán az egész 20. században az USA legnagyobb vetélytársának mondható ezen a téren.

Tény, hogy Bollywood egyre népszerűbb manapság, meg talán az európai filmvilág is kezd feléledni, de én személy szerint nem hiszem, hogy a közeljövőben a filmgyártás epicentruma áthelyeződne más országra.

A "hollywoodi lécet megütni" pedig a legrosszabb irány a filmgyártáshoz. Olcsó tömegfilmek sorozatgyártása nem lehet cél szerintem, ha a filmművészet valamit teremteni, alkotni akar, legyen szó akár orosz, akár indiai, akár bármilyen filmgyártásról.

2020. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1-es köszi a film ajánlások nem hallottam még róluk de megnézek ,mert tényleg jónak tűnnek.


#2-es Európai film gyártás alatt mit értesz ?

2020. júl. 19. 11:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán az európai országok filmvilágát. Nem is kell túl messzire menni, csak nézd meg a magyar filmgyártást az utóbbi időben. Egyre több és egyre minőségibb filmek jönnek ki, díjat nyernek Európában és Amerikában is egyaránt, nagyon pozitív kritikákat írnak róluk külföldön is. Persze, a bugyuta (elnézést a rajongóktól, nekem ez a véleményem) Marvel filmek mellett ez a teljesítmény jelentéktelennek tűnik, de tagadhatatlanul (újra) feléled az európai filmgyártás jelenleg.
2020. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kína ebből a szempontból nagyon érdekes.

Nézd meg mekkora kulturális hatása van kelet Ázsiában a K-pop-nak (korea) a japán animációnak, vagy a tajvani zeneiparnak vagy a Hongkongi filmnek.

A Kínai kommunista pártot nagyon zavarja hogy a kínai fiatalok ezeket választják a hazai helyett, és nagyon komoly pénzek mennek arra hogy ez megváltozzon és a kínai popkultúra is egy magas minőségű export cikk legyen, egyelőre kevés sikerrel.

Elnézést a hasonlatért, nem akarok senkit megbántani de picit olyan egyelőre mint a Felcsuti puskás akadémia. Beleölnek végtelen pénzt, de az a kevés siker is ami jön, nem a saját nevelésű játékosoktól ered hanem a összevásárolt légiósoktól. Kína ugyan ez, nagyon sok pénz megy, de a filmiparuk össze sem hasonlítható a hongkongi vagy tajvani zsenikkel. Zene szintén.

2020. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

Amíg az amerikai élet az ál9m elet, addig nem... hiszen ha megfigyeled, minden európai, ázsiai, stb színészből, rendezőből, producerből mire "befut" addigra amerikaiak lesznek...

Lehet szifni az ottani liberalizmust, de még m8ndig sokkal élhetőbb, mint bármely másik ország, en voltam eltem 10 évet és ténylegesen a lehetőségek földje.

2020. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

#7

Ha nem raknák bele mennének a milliós perek. Igen sajnos ilyen világban élünk. Ugyan ezért van míndíg egy kínai, egy fekete stb is az amcsi filmekben, muszáj felsorakoztatni az egész multikultit. És igen gyakran ezek miatt lessz szar egy film vagy egy sorozat mert ilyenekre van elcseszve a játékidő

2020. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szegények, milyen nehéz lehet úgy élnetek, hogy rajtatok kívül más emberek is léteznek.☹️ Borzalmas lehet.

Én buta meg azt hittem, hogy ez a kérdés a filmipar globális helyzetéről és kiértékeléséről szól. #2 és #4 voltam.

2020. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem beindult egy folyamat, ami errefelé tart.

- Hollywood egyre bugyutább filmeket gyárt, kb. mindegyik a "gonoszok el akarják pusztítani a világot, de a szuperhős megmenti" kategória.

- Emiatt egyre butább réteg ül be a filmekre.

- A butább réteg úgy is viselkedik, emiatt aki nem akar úgy filmet nézni, hogy az első fél órában még tetvészkednek előtte a későn jövők, utána meg végig pofáznak és mobiloznak, az inkább otthon marad és nézi a Netflixet.

- Ezt a Netflix lereagálja azzal, hogy értelmes tartalmat készít, a mozi meg azzal, hogy a továbbiakban a filmek direkt a kétbites sutyeráknak készül. Lesznek persze művészmozik művészfilmekkel, de ezek mindig is kisebbségben voltak.

- A Netflixen rengeteg nem amerikai tartalom jelent meg az utóbbi években, nekem üdítő változatosság végre más kultúrák filmjeit is látni, így még ha nem is lesz olyan ország, ami akkora hegemóniára tesz szert, mint az USA volt eddig, de mindenképpen változatosabb lesz a kínálat.

2020. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 De arról van szó a filmek helyzetéről én csak szimplán megemlítettem, hogy a mai elismert filmeknek már amit nagyon mélyen értékelnek annak szinte alapfeltétele , hogy legyen benne meleg (valamint kisebbség és a holokauszt és itt szeretném megragadni az alkalmat a tuti oscar díjas film az kb úgy néz ki, hogy egy meleg néger zsidót visznek koncentrációs táborba és ott megtalálja a szerelem és felszabadulnak ) és ez nálam túl lépi az inger küszöbömet , hogy ennyire nyomják a meleg kultúrát mindenhol .
2020. júl. 20. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!