Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak jó filmet csinálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk jó akció filmet. Szinte nincsenek is ilyenek, vagy amiknek az előzeteset és néztem fájt nézni, egyáltalán semmi filmes jelleg. A színészek a rosszak? A kamera? Nem értenek az utómunkához?

Vagy esetleg a "nincs elég pénz" sablon az indok?



2020. júl. 24. 15:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

9-es + nagyon jó regényadaptáció készültek. Pl.:


A Pál utcai fiúk

Egri csillagok

A kőszívű ember fiai

Az aranyember

Édes Anna


Ezek még ma is megállják a helyüket, pedig nem egy nagyon-nagyon régi film. De a mai napig nézhető.


+ ne feledjük a rengeteg ifjúsági filmet, mint A varázsló, vagy a Hahó Öcsi!, amik szintén örökzöldek.

2020. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Najó igaz, a Pál utcai fiúk, Egri csillagok, A kőszívű ember fiai tényleg jó alkotások ezt meg kell hagyni.(többit nem láttam).

Viszont pl. a Pál utcai fiúk(1968) nem kizárólag magyar film volt, hanem magyar-amerikai, amerikai színészekkel. Ennyit erről.

2020. júl. 24. 16:59
 13/24 anonim ***** válasza:
12-es, mivel az 1968-as film producere amerikai volt, és ő hozta a színészek egy részét. Meg a pénzt is. Ennek ellenére is fényévekkel értelmesebb adaptáció lett, mint az olasz remake. Na, az valami borzalom lett.
2020. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Néhány jó nagyar film a teljesség igénye nélkül, amelyek egy része külföldön is elismert:


Szegénylegények

Csillagosok, katonák

Csend és kiáltás

Az ötödik pecsét

Körhinta

Húsz óra

Hannibál tanár úr

Feldobott kő

Örökbefogadás

Emberek a havason

A tizedes meg a többiek

Egészséges erotika

A tanú

Fehérlófia

Sátántangó

A torinói ló

Kárhozat

Werckmeister harmóniák

A légy

Kontroll

Ruben Brandt, a gyűjtő

Az én XX. századom

Simon mágus

Saul fia

Ernelláék Farkaséknál

2020. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
32%
a wiskys az kajak jó de a többi magyar film az csapnivaló
2020. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Mert egyszerűen nincsenek jó színészek, jó forgatókönyvírók, vagy rendezők."


Szerintem lennének, csak egyrészt nem feltétlen jutnak el ezekre az egyetemi szakokra, vagy ha igen, akkor se biztos, hogy jutnak komoly munkákhoz.


Van filmszakot végzett ismerősöm, reklámokat meg esküvői videókat csinál, mert ebből tud megélni. Az, hogy esetleg összejön neki egy mozifilm vagy sorozat, az távoli álom. Van 1-2 rendező akik a magyar szakmában helyet kapnak, bekerülni csak kihalásos alapon, protekcióval lehet.

És persze a protekció nem mindig jár tehetséggel.

2020. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Argo 1-2

Wiszkis

Liza a rókatündér

Fehér isten

Délibáb

Kontroll

Fehér tenyér

Taxidermia

Hukkle

Üvegtigris 1-2

Tiszta szívvel

Moszkvatér

Werckmeister harmóniák

Tejút

Ópium egy elmebeteg nő naplója

Tamara

Dealer

A nyomozó

Isteni műszak

Kojot

A martfűi rém

Kincsem

Drakulics elvtárs


Ezek mind nekem nagyon bejöttek, mind kellemes csalódás volt magyar filmként... próbáltam csak ezen évezredieket írni, ha már a többiek múlt évezredieket írtak főleg.

2020. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Felhő a Gangesz felett

Amerikai rapszódia

2020. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én operatőr-vágó vagyok, és semmi normális munkát nem kapok. Legutóbbi munkám az volt, hogy 1-2 perces videókat csináljak egy YT csatornára... Legtöbb helyen eleve nincs meg a technikai felszereltség egy komolyabb munkához. Abba se fektetnek pénzt, hogy egy képzett operatőrt alkalmazzanak.
2020. júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Az szomorú :(

Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 25. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!