Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak jó filmet csinálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk jó akció filmet. Szinte nincsenek is ilyenek, vagy amiknek az előzeteset és néztem fájt nézni, egyáltalán semmi filmes jelleg. A színészek a rosszak? A kamera? Nem értenek az utómunkához?

Vagy esetleg a "nincs elég pénz" sablon az indok?



2020. júl. 24. 15:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Én is a szépirodalmi adaptációkat emelném ki, és a régi magyar rajzfilmeket.


Egyébként szerintem nem nagyon vannak jó színészeink. Kb. minden sorozatban, filmben, reklámban ugyanazok az arcok szerepelnek, elég unalmas. Pl. én egy Stohl Andrást képtelen vagyok komolyan venni, bármilyen szerepet játszik is. Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ő Stohl András, aki a VV-t vezette és akinek celebélete van, minden ügyéről tudunk. Szóval felőlem játszat akármit, nem hiteles számomra. És a legtöbb magyar színésszel így vagyok. Nem ártana a vérfrissítés a szakmában, új arcok, új színészek, akikhez még nem kapcsolódnak előítéletek.

2020. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Van az a mondás,hogy a világon mindenhol a színèszek szerepeket játszanak el kivève magyarországon.Itt a színèszek mindig azt játszák,hogy színèszek.
2020. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Van sok jó magyar film.

Ahogy sorolták. (és még több is. pl.: Testről és lélekről.) Világszerte elismertek a műértő közönség körében és szakmailag is.


Nyilván nem akciófilmek. Az más kategória, nem filmművészet. (mely utóbbi nem keverendő a művész filmmel)


A népszerű látványos filmek lényege épp a ("paraszt")vakítás. Ezért el is kérik a pénzt az érintett szakmák (látványter, díszelt, CGI...) mert tudják, hogy ott a bevétel. Tehát a tömegeket megvezető látványosság mindenképp sokba kerül.

Nem a magyar filmesekkel van baj. Hollywoodban is nagyon sok magyar dolgozik. Ha megkapják a lehetőséget oda tudják tenni magukat... nem csak részfeladatban: Pl. Antal Nimród: Predators


És gondolom hallottál arról is, hogy ide járnak a szuperprodukciók is a motion capture-os greenbox stúdiókba a CGI os jelentek alapját rögzíteni.



Hogy miért nem tudnak jó akciót?

Régen láttam erre kísérletet. Akkor még a szakma olyanokból állt, akik máson nevelkedte, és nem akartak/tudtak váltani. Ném értették mi a lényege az akciófilmnek, vagy nem értettek egyet eleve annak létjogosultságával. Számukra az nem film... ők filmművészetben gondolkodnak. A film nem arra van, hogy cselekményeket mutagassanak - az "olcsó" vásári mutatvány (ami drága mint tudjuk).


Nem gondolom, hogy egyébként a magyar filmesek (főleg az újak) ne tudnák reprodukálni az akciófilm összetevőit a bevált recept alapján. De amint elkezded elemezeni látszik (mert elemekre, szakmai területekre lebontható minden), hogy minden költség - szóval ez már produceri kérdés. Ez az elemzés és aztán összerakás szintén külön mesterség - tapasztalat kell hozzá. Nevezhetjük akció rendezőnek, de a producernek is ilyen téren kell tapasztaltnak lennie. Na ilyen mitől lenne magyaroszágon?


harcművészet/korreográfus - több hónapra

Színészek több hónapos felkészítése - se idő se keret. És a hazai színészgárda ilyen téren képzetlen(kisebb a választék), tehát sokkal alacsonyabb szintről kell felhozni.

stb..

2020. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Nagy füzetet, Félvilágot, kihagytátok. Világszinvonal, persze nem technikában.
2020. aug. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!