Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nincsenek tisztában a...

Miért nincsenek tisztában a kult és a klasszikus fogalmakkal?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, különösen hazai fórumokon, hogy a rengetegen használják a fent írt definíciókat szinonimaként. Az tény, hogy a nem olyan könnyű ezeket meghatározni, és van amikor elmosódnak a határok, de azért nem lehetetlen különbséget tenni.


Néhány példával egyszerűbben alá lehet támasztani.


Klasszikus alkotás pl. a Casablanca, a The Godfather vagy a Back to the Future.


Kult film pedig pl. a The Holy Mountain, az Eraserhead vagy a The Rocky Horror Picture Show.


Persze vannak széles körben ismert és közkedvelt kultfilmek is, mint a Mad Max franchise egyes epizódjai.



2020. aug. 3. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kedvencem mikor egyesek a Star Warsra kultfilmként hivatkoznak, de pl. a Stranger Than Paradise vagy a Mulholland Drive szerintük csak "néhány b_zi bölcsészgyerek által ismert baromságok, amik olyan szarok, hogy csak a körúti romkocsmatöltelék degeneráltak képesek végignézni." (Ezt szó szerint idéztem egy internetes beszélgetésemből).
2020. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Vagy amikor a starwarsra azt mondják, hogy sci-fi.


Az emberek Magyarországon szeretik a másikat hülyének nézni és véletlenül sem szeretnék másoknak segíteni.

Nézd csak meg a YouTubeot. Külföldiek rengeteg howto-t és oktatást, elemzést raknak fel és hatalmas nézettségük van. A magyar YouTube krémje a fikázás és az energiavámpír szinte vannak.


Nincs benne a magyar kultúrában az, hogy ha valaki téved, azt kedvesen segítjük, hogy legközelebb ne tévedjen, azt tanultuk egészen iskolás llrjnk óta, hogy ha valaki téved, azt ki kell cikizni.


Miért terjedne így a tudás? Miért lenne így érték a kultúra? Esélytelenek nyugalmával indulhat az, aki valóban nem azért tesz fel egy ilyen kérdést, hogy röhöghessen a másikon, hogy nem tudja, és utána felsőbbrendűnek érezze magát, mert ő igen, hanem valóban tudni akarja, miként lehetne egy intelligens filmesztétika kultúrkört összehozni, mint a TheTake, csak magyarul.

2020. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén? Ez elgyen a legnagyobb gondod az életben: :)


Én még sosem azért néztem egy filmet meg mert épp valaki kultnak, klasszikusnak vagy bárminek nevezte, sőt annak sem hittem sose, mikor a borítóra nagy betűkkel rávágták, hogy ennyi oscar, az az oscar dijas szinész stb.

2020. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
Még sosem hallottam azt a kifejezést, hogy kultfilm. Most már ezt is tudom.
2020. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!