Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem lenne ideje már új magyar...

Nem lenne ideje már új magyar sci-fi sorozatot forgatni? Én egy ilyen párhuzamos világokkal foglalkozó, Sliders-szerűre gondoltam.

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
A magyar valóság nem elég hozzá?
2020. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Az a probléma ezzel,hogy a sci-fi sorozatokhoz nagyon sok tőke kell.

Még a gazdagabb, nyugat-európai országokban sem forgatnak ilyeneket.


Egyedül az amerikai stúdióknak van elég forrása,hogy ilyen sorozatokat, filmeket gyártson.



Európától meg egy Rex felügyelőnél, Barátok köztnél jobbra nem telik.

2020. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 Akkor a 90-es években hogy jött össze az Űrgammák, előtte meg a Pirx Kapitány?
2020. aug. 3. 16:45
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Az űrgammák szörnyű volt, olyat ne forgassanak.
2020. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

3#

Amiket felsoroltál azok olyan alacsony költségvetésűek voltak,hogy egy amerikai sci-fi-nél kb 30 percre lenne elég.


A scifikhez rengeteg speciális effekt, látványelem kell.

Jól megcsinálni, hogy nézzen ki gagyinak, meg drága.

2020. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Vannak jó kis költségvetésű scifik is, különösebb effektek nélkül, de ott meg a sztori a lényeg. Egy elég jó, eredeti sztorit nem egyszerű összehozni. Egy ilyen koncepcióhoz jó filmszínészek is kellenek. A magyar színészeken látszik, hogy ők elsősorban színházni színészek (abban nagyon jók), de valahogy nem élnek a kamera előtt.

De lehetne, az oroszok az utóbbi években elég jó scifiket csináltak, de azoknál is a sztori sántít, talán mert olyan tipikusan oroszos.

Volt egészen elfogadható magyar sci-fi film is az elmúlt 10 évben, egy lélekvándorlásos, az érdekes volt, de az is egy könyv alapján készült.

2020. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Inkább ne.
2020. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Pont párhuzamos-világ?


Annyira lerágott csont, hogy az már szinte fáj!

2020. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

6#


Az oroszok nem csak scifiket, hanem fantasy jellegűekből is csináltak egész jókat.

A múltkor láttam ilyesmit, teljesen angol szinkronos volt.Először az volt a fura benne,hogy számomra ismeretlen színészek voltak benne.

A végén utánanéztem, akkor derült ki,hogy orosz.


Mondjuk, szerintem vicces,hogy az oroszoknak több fantáziája meg tőkéje van ilyen filmeket gyártani, mint az EU-s államoknak, akiknél az egy főre jutó GDP jóval az orosz felett van.

2020. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Párhuzamos világosból is lehetne jó scifit csinálni, de nem slidershaz hasonlót, mert olyan már volt. Ebben az egy témakörben is sok lehetőség van még, amit nem használtak ki.
2020. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!