Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Mátrix című film izgalmas...

A Mátrix című film izgalmas is, vagy csak elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

Én még nem láttam, de már évek óta készülök megnézni, egyszer megnéztem talán az első két percét az első résznek; addig nem vett le a lábamról; de majd egyszer úgyis megnézem; csak addigis szeretném tudni, hogy mire számítsak?

Nőként ez élvezhető? Tehát mondjuk nem csak egy száraz valami, hanem tényleg izgalmas?

Mindenféle sztori szokott amúgy érdekelni: hétköznapi dráma, misztikus, sci-fi, vígjáték, akcióvígjáték, thriller, horror;

A sima akció kivételével, ami csak verekedés-lövöldözés-autósüldözés; na, azoknak a kivételével mindent szeretek. Tehát ha már akció-vígjáték valami, akkor az is jöhet; de a sima akció az pl számomra unalmas.

28 vagyok amúgy, ha számít; és ígyis-úgyis megnézem tehát, csak szeretném tudni, hogy izgalom szintjén is leköt-e majd a film, hogy úgy várjam, hogy most kapok is egy jó kis izgalmas sztorit; vagy csak elgondolkodtat majd? Mert,ha csak egyhangú lesz, de van üzenete, akkor eleve nem úgy fogok hozzáállni, hogy "most majd közben is szórakozok egy jót." Tehát, hogy élvezetes-e így is. Meg azért remélem, nem csak akciójelenetek vannak, vagy legalábbis nem csak arra van kiélezve:) Amúgy a mondanivalójáról pont most hallottam valami újdonságot, amit eddig nem hallottam. De szóval, hogy számomra is érdekes, izgalmas is lehet-e, az érdekelne. :)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :):) :):)

Ja és egyébként olyan durva szpoilereket ne nagyon lőjetek el, ha lehet; de 1-2 kisebb akár belefér; de szóval szerintem azt így a szövegben jelezzétek, nem kell a legelején, hanem lehet közben is; de szóval nagy szpoilereket légyszi ne írjatok; hanem lényegében csak magára a tényre, hogy én nem szeretem az akciókat pl, nekem az úgy egy kicsit szürke szokott lenni, hogyha pl nem mondjuk magáról a sztoriról szól egy film, hanem csak arról, hogy megvolt, hogy "legyenmá valami lövöldözős film", és akkor kitalálnak egy sztorit hozzá a lövöldözés kedvéért. :):) Tehát előbb megvan, hogy akarnak egy lövöldözős filmet; és akkor utána kitörpölnek egy sztorit, hogy legyen ok a lövöldözésre, de amúgy nem is a sztori a lényeg; hanem az úgy csak mellékesen ott van. :):):) Amúgy volt valami olyan film, ahol a csávó elment párhuzamos dimenziókba, és elkezdte levadászni az alteregóit, és az mondjuk úgy emlékszem, hogy akció,és úgy emlékszem, hogy tetszett is; de szóval nem ez az általános, hogy tetszik; ott pl volt egy jó sztori. Tehát tudnak nekem akciódús történetek tetszeni, csak ne arra legyen kiélezve, hanem azér' legyen egy történet, ami valódi tartalmat ad. :):):)

Tehát erről szeretnék, hogy számomra mit gondoltok, hogy élvezhető lesz -e vajon a Mátrix című film; mert ez egy nagyon nagy filmcím, de tehát nem tudom, hogy én magam, személy szerint, élvezném -e. Ti hogy látjátok, aki már ismeri? :)


Előre is köszönöm.



2020. szept. 12. 00:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#OP: Szerintem a Mátrix épp azért jó, mert nem csak elgondolkodtató, de izgalmas is, így aztán mindenféle ember megtalálhatja benne, ami teszik neki: aki a filozófikus filmeket szeretni, az a mondanivalója miatt nézi, aki az akciót, az meg az miatt.

Viszont hozzá kell tenni, hogy nem mai film, tehát az akciótartalmát nem a mai filmekhez kell mérni, ahol ha 5 percenként nincs egy robbanás, akkor már unalmasnak számít a film. Azoknak, akik még nem éltek a 90-es években vagy még nagyon kicsi gyerekek voltak, és nem emlékeznek az akkori filmekre, lehet, hogy ma már elavultnak és lassúnak tűnik a film.

Nekem nagyon tetszett, de én még a moziban láttam, abban az időben, amikor az ebben a filmben látható speciális effektek voltak a leges-legmodernebbek. Mai szemmel nézve már nekem sem okoz a film vizuális orgazmust.



#19: Te nem azért lettél lepontozva, mert nem arról szól a film, amit írtál, hanem mert a hozzászólásodnak semmi köze a kérdéshez, miszerint izgalmas-e a film. Te mindössze le akarod járatni a filmet azzal, hogy köze van a transzneműséghez, ezért szóltál csak hozzá. Te vagy tipikusan az az ember, akitől ha megkérdezik, hogy "Szereted Elton John zenéjét?", akkor azt a választ adja, hogy "De hát az egy b*zi!". Nem ez volt a kérdés, ember!!

2020. szept. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 TR75 ***** válasza:
100%

#21

"Viszont hozzá kell tenni, hogy nem mai film, tehát az akciótartalmát nem a mai filmekhez kell mérni, ahol ha 5 percenként nincs egy robbanás, akkor már unalmasnak számít a film. Azoknak, akik még nem éltek a 90-es években vagy még nagyon kicsi gyerekek voltak, és nem emlékeznek az akkori filmekre, lehet, hogy ma már elavultnak és lassúnak tűnik a film."

Hát, ha ezt mondjuk a Bullittra mondod és a hetvenes évek filmjeire, oké, a Mátrix szerintem pont hogy mai szemmel is modern, látványos film, amikor lelassul, azt is okkal teszi (és nem is tekinthető zavarónak), a mondanivaló is olyan, ami a mai embert érdekli.

Ez a transzgender-dolog meg... hát az is lehet, hogy a rendezők egyszerűen azt akarták, hogy beszéljenek újra a filmről, legyen téma, elvégre a negyedik rész készül.


"Mai szemmel nézve már nekem sem okoz a film vizuális orgazmust."

Hát, az elég szomorú, hogy ennyire megemelkedett az ingerküszöb. Szerintem a Mátrix még mai is baromira látványos.

2020. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
14 éves lányka voltam amikor megnéztem a mátrixot nekem már akkor is élvezhető volt és azóta a pillanat óta a kedvenc filmemnek mondhatom. Izgalmas látvanyos mao szemmel is nézhető es kérdeseket vet fel z emberben. Megéri mindenkepo megnézni
2020. dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!