Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy mostantól a mozikban is...

Hogy mostantól a mozikban is kötelező a maszk, azt hogy képzelik el a popcornt, az italokat és egyéb büfétermékeket illetően?

Figyelt kérdés

Sokak számára (nekem is) ezek nélkül nem mozi a mozi. Vagy aki ezeket vásárolja az kivétel, és ő leveheti amíg elfogyasztja őket? És mi van, ha valaki beosztja úgy, hogy az egész film alatt tartson?

(Megkérnék mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon! A "Zabálni mész moziba?", "Én örülök neki, ha beszüntetik, mert utálom, ha mellettem csámcsognak!"-hőzöngők kíméljenek!)



2020. szept. 17. 08:55
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

8: Egy kiforgatott, lehetetlen példát írsz. Orvosok nem esznek popcornt munka közben, hozzáteszem aközben az emberek többsége sem.

Persze, majd nyilván avval fertőzöm meg a körülöttem ülőket, hogy popcornt eszem. Vagy ilyenkor az a normál módi, hogy bizonyos időközönként szét kell köpködni magad körül néhány megcsócsált szemet? És csak nekem nem szokásom, mert eddig nem tudtam?

2020. szept. 17. 11:53
 12/30 A kérdező kommentje:

10: "Ugyanis tényleg amíg ez az egész tart, nem lehet kibirni ha mozi közben nem eszel?" De meddig tart még? Fél év? 1 év? 2 év? 5 év? Több?

Ha szerinted a házibuli pótolja a szórakozóhelyeken meg koncerteken való kikapcsolódást, akkor igencsak híján lehetsz élettapasztalatnak vagy erősen antiszoc vagy. Arról nem is beszélve, hogy az otthoni hangos zenehallgatás este 10 után csendháborításnak számít. Mellesleg ezt azoknak javasold, akiknek pofázós, kötözködős, jelentgetős szomszédjaik vannak. Kíváncsi vagyok, mit felelnek majd.

Amúgy március óta munkanélküli vagyok, engem is fel akartak akkor venni, így végül nem vettek, sőt a meglevő helyem is elküldött. Azóta segélyen vagyok. De még így is igénylem a kikapcsolódást, hogy a szabadidőmben azt csinálhassak, amit akarok.

2020. szept. 17. 12:05
 13/30 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező, én (újabb válaszoló vagyok, nem egy korábbi) értem a problémádat a dologgal kapcsolatban, de te is meg kell értsd a helyzet súlyosságát. Az egészség jóval előrébb van, mint a szórakozás. Inkább örüljünk neki, hogy nyitva vannak a mozik, mintsem panaszkodjunk a popcorn evés miatt. Elhiszem, hogy neked úgy kerek a dolog, de gondolom egy általad egyáltalán nem érdekelt filmre nem fogsz beülni, tehát az elsődleges még mindig maga a film, ami miatt elmész moziba, nem a popcorn, az csak kiegészítő. Sajnos nem lehet tudni, hogy meddig tart ez a helyzet, ahogy te is írtad, de erről nem tehetünk. Legyünk tekintettel másokra és ha bármennyit is segítünk azzal, hogy nem eszünk film közben, mert vírus van, akkor tegyük meg. Nem kötelező, különben nem árusítanák ezeket a termékeket a vírus ideje alatt, ez már rád/ránk van bízva. Ha te le*zarod (csúnyán mondva) akkor le*zarod, megteheted, jogod van hozzá, de ebből ilyen fajta problémát csinálni, mint ez a kérdés és az alatta lévő vita, nem érdemes.
2020. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13: A kérdésem arról szól, hogy ezután ez hogy fog kinézni a törvényben. De a kommentek fele nem erre válaszol.

De akkor te elárulhatnád, hogy popcorn evéssel hogy fertőzök meg másokat. Pláne, ha minden második szék üres kell, hogy maradjon.

2020. szept. 17. 16:17
 15/30 A kérdező kommentje:
Első két mondatom után lemaradt: Mert ha ezután is árulnak, akkor az okés. Mindig venni fogok, és beosztom egész filmre.
2020. szept. 17. 16:20
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

ELEVE UTÁLOM HA VALAKI ZABÁL MIKÖZBEN ÉN FILMET NÉZNI JÖTTEM!

A MOZI NEM ÉTTEREM, BÜFÉ, HANEM FILMSZÍNHÁZ!


Úgyhogy én örökre bezárnám a büféket a mozi előtt...


Egyedül inni lehetne bevinni, enni meg csak a cukorbetegeknek.


Amúgy kérdező, lehet hogy leszögezted, hogy ilyen válasz nem érdekel, de neked is van egy problémád, amit leírtál.


A magadfajtában nem értem, hogy hogyan hiányozhat ennyire a tapintat más filmnézőkkel szemben, már alap esetben, de még rá is tesztek erre egy lapáttal világjárvány idején...


Komolyan szerintetek előbbre való a zabálási-filmnézési (egyidőben) jogotok másnak az egészséghez való jogánál?

2020. szept. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
Okostojás, akkor ezt most szépen a moziknak is add elő, hogy miért árusítanak rágcsálnivalót, ha meg annyira zavar hogy valaki eszik, akkor nézz otthon filmet.
2020. szept. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
17: A moziknak a popcorn az ősidők óta a szerves tartozéka. Ez épp olyan röhejes, mintha azt várná, hogy koncerteken és fesztiválokon ne áruljanak szeszesitalt. Meg kicsit olyan, mint az elborult fanatikus vegánok, akik minden húsevő embert ellenségnek, aberrált gyilkosnak tekintenek. :O :)
2020. szept. 18. 08:29
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Látom csak nem hagy nyugodni a dolog :D

Engedd már el, keress valami elfoglaltságot és nem ezzel fogsz foglalkozni. Ha nem értesz ezzel valamit, keresd fel azt a személyt aki ezt a törvényt hozta és beszéld meg vele, hogy ezt hogy gondolja. Vagy kezdj aláírásokat gyűjteni az úgyis divat a mai világban, hogy töröljék el és tudj normálisan enni, inni.

Ha meg neked a mozi nem mozi ha nem eszel akkor ne menj, nézd otthon, ott tudsz enni maszk nélkül is.

De láthatod is, hogy a normális embereknek felfogták ezt az egészet, nem tudunk vele mit kezdeni, el kell fogadni és kész. Neked is ezt kellene tenni. Az meg hogy mikor lesz vége senki sem tudja, addig ezekkel együtt kell élni, örülj inkább hogy nem a levegőben terjed és nem halálosabb. Olyankor is ezen a véleményen lennél? Akkor meg minden zárva lenne. Mérlegelni kellene a dolgokat.

Írtad hogy ez egész filmre beosztod és nem veszed fel a maszkot. Na most képzelj bele, benned van a vírus, nem mutat tüneteket de hordozod. Eszed vígan egész film alatt a kis popcornod. Véletlenül félrenyelsz, az a kis genyó ráragad a torkodra, el kezdessz köhögni és a vírust szépen szétszórod. Ott elkapja valaki, ugyan úgy hazaviszi, ott is tovább adja, ne adj isten valaki bele is hal.

Gondolkozni kellene. Nekem is megvan a véleményem erről a vírus dologról, ezt a törvényt hozták, nem lehet vele mit kezdeni. De te pont az a fajta vagy a kommentjeid alapján hogy akkor fog belőle tanulni ha jól megvágnak 50 ezerrel.

2020. szept. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

19: Nem tudom, milyen nem nyugvásról beszélsz. A 16-os észkombájn kommentre reagáltam elsősorban, ami az éj leple alatt érkezett. Mindegy.

Amit leírsz, azon az alapon az ember ki se mozduljon otthonról. És lehet én vagyok összerakva, de nekem eddig se volt szokásom másokra köhögni, nyivános helyen mindig a könyékhajlatomba folytom, de ha lehet előbb keresek egy félreeső részt. És magyarázd már el, hogy hogyan szórom szét, ha elém-mogém és mellém senki nem ülhet?

Olyanért meg nem vághatnak 50 ezerrel, amit a törvény nem tilt.

2020. szept. 18. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!