Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem nem halad...

Csak szerintem nem halad sehova a Mandalorian cselekménye?

Figyelt kérdés
Történetben szinte független, legalábbis nagyon lazán kapcsolódó epizódok láncolata az első évad, de a második méginkább. Amik önmagában baromi jók, élvezetes, de a fő történetről még mindig nem derült ki semmi. Mire akarták felhasználni az exbirodalmiak a Baby Yodat, honnan szerezték, milyen fajba tartozik, stb. Kicsit olyan érzésem van mint egy rajzfilmet nézve, Family Guy vagy Scooby-Doo. Minden epizód érthető és élvezhető a többitől függetlenül. Nem folytatólagos, ami bonyodalom kialakult az adott epizódban, az még abban a részben le is zárul, és mehetünk a következő kalandra. A maga nemében tök jó ez a műfaj, én nagyon szeretem, de azzal hogy élőszereplős, meg a stílusával úgy volt felvezetve ez a sorozat, mintha egy összefüggő történet lenne, és nem kalandok láncolata.

2020. nov. 12. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Halad az, várd ki a végét
Szerintem eddig is összefüggő volt
Mert ez ilyen kaland sorozat, így kell szeretni
Nekem se így, se úgy nem tetszene
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Idk, lepontohattok, de én pont emiatt abba is hagytam a sorozat nézését. Nem szólt nagyon semmiről😅
2020. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, jogos. Nem így volt beharangozva ez a sorozat.
2020. nov. 12. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem volt úgy felvezetve ahogy leírtad.


Fogadd el: a főszállal csak 3-4 epizód fog foglalkozni ebben az évadban is.

2020. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Alapvetően szeretem a sorozatot, de szerintem botrányos, hogy mennyire nem halad a cselekménye. Olyan mintha egy 7 éves találná ki sokszor. Megy a főszereplő Baby Yodával valahova, meg akar szerezni valamit, vagy meg akar találni valakit, ehhez segíteni kell valakinek, és ez így megy tovább...

Évad végén persze összeérnek a szálak, de ez így szerintem nagyon gyenge. Nem elég a hangulatból, a látvány és az easter eggek, valami sztori is kéne.

2020. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg senki nem nézett sorozatot 2010 előtt? Ez egy elég jól bevett formula volt mielőtt a Game of thrones és társai el nem kezdték ezt a nagy ominózus, egész évadon, minden részen átívelő bonyolult cselekményvezetést.

Supernatural, Firefly, stb.

Halad egyébként a "fősztori" minden rész hozzáad egy kicsit, emellett pedig önálló kalandok, amik tényleg lezárulnak egy rész alapján, viszont ez által fejlődik a karakterek jelleme. Ez nem hiba, ez szándékosan ilyen.

A Star Wars fanoknak már tényleg semmi sem jó. A pocsék új trilógia után egy ilyen egyedi sorozatnál is csak a szájhúzás megy.

2020. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

#5

Nem is az a legnagyobb baj, hogy nem egy "egész évadon, minden részen átívelő bonyolult cselekményvezetés" van, hanem hogy majdnem MINDEN rész tematikája UGYANAZ. Megyünk valahova. Találkozunk valakivel. Elvállalunk egy küldetést és segítünk valakin. Teljesítjük. És egy hangyányit közelebb kerülünk az eredeti célhoz.

2020. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6: A közönségkedvenc Klónok háborúja nem pont ugyanezt csinálta?
2020. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!