Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért élem magam bele ennyire...

Miért élem magam bele ennyire a filmekbe/sorozatokba?

Figyelt kérdés

Ha nézek egy filmet vagy sorozatot, túlságosan beleélem magam és szinte vágyom rá, hogy az én életem is ilyen izgalmas legyen, hogy velem is megtörténjenek ilyen dolgok. Sokszor próbálok úgy tenni, mintha egy film szereplője lennék. Miért van ez? Ez normális?


21/L



2020. nov. 22. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan így vagyok az animékkel. Rendszeresen beszélek a karakterekhez néha eljászom őket.

Eskü pár marvel film után nindzsázva beleugrottam a babzsákomba, hogy én vagyok pókember!😂

Egyszerűen nagy a fantáziád.

Ez teljesen normális...vagy ha nem hidd el nagyon nem te vagy az eggyetlen

2020. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Biztosan normális ez? Szívesebben nézem a filmeket, sorozatokat, és képzelem bele magam a helyzetükbe, minthogy a való világban élnék. Mi lehet ennek az oka?
2020. nov. 22. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a valóság szar.
2020. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a hármas is mondja. Annyi finomítás, hogy nem feltétlen szar, de sokaknak nehéz. Én is piszkosul bele tudom élni magam sorozatokba. Filmekbe annyira nem, gondolom ez érhető, nem ugyanannyi idő a kettő.
2020. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Viszont nálam van ez a mánia, hogy úgy teszek, mintha én is épp egy filmben lennék
2020. nov. 22. 21:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk. Én nen teszek így, de nagyon átélem. Megszeretek karaktereket.
2020. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A csodálatos életű Amelie, de különösen a titkos életű Walter Mitty és Ally McBeal is ilyenek voltak - ha már filmek és sorozatok...

,-)))


Talán leginkább az lehet a magyarázata, hogy a saját életed nem érzed elég izgalmasnak, nem találtál még olyan dolgokat, amik elég fontosak számodra, hogy kellően hosszú távon lekössenek, ezért merítesz olyan sokat a filmekből.

Ez nem feltétlenül komoly gond, de ha túlzásba viszed és továbbra csak is a filmekben, sorozatokban keresed az értékeket, akkor másban még nehezebb lesz megtalálni és ez extrém esetben akár a valóságtól elvonuláshoz, filmekbe zárkózáshoz, az emberi kapcsolatok leépüléséhez is képes lehet vezetni, ami miatt akár kellemetlenül sok dolgot is kihagyhat az ember. Ezt meg leginkább talán az Agymenők (The Big Bang Theory) dolgozza fel.

2020. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából már most itt tartok. Nem járok sehova, ha hívnak valahova, mindig kitalálok valami kifogást, stb. Mindig itthon vagyok és filmezek vagy sorozatozok.

De egyébként is szorongással küzdök, szóval..

2020. nov. 24. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:

a szorongást elárasztással. ha minél tovább kiteszed magad a szorongást okozó dolgoknak, annál jobban meg fogod szokni és közben megtanulod kezleni azokat a helyzeteket, amik szorongást okoznak neked. egy idő után fel sem fognak tűnni.

ha viszont elkerülöd az ilyen helyzteket, nem tanulsz meg alkalmazkodni, beilleszkedni, viselkedni, kapcsolatokat építeni, ápolni, stb.


ha még nem zavar annyira, hogy tegyél ellene, akkor sikeresen halogathatod még egy jó darabig, de később akkor is bánni fogod a sok elmúlasztott lehetőséget, elpazarolt időt. fiatalabb nem leszel, időd nem lesz több és amiket most huszon évesen kihagysz, azokat 30-40 évesen már nem teheted meg.


főleg, ha még az is képbe kerül, hogy szeretnél majd gyereket, családot, amit legkésőbb 30-40 között el kell kezdeni, mert különben már késő lesz. és megtalálni sem annyira könnyű a megfelelő párt, úgyhogy legalább kitapasztalni az ismerkedést, emberi és párkapcsolatokat nem árt, mert aztán csak rosszabbul fog menni ez is.


szóval röviden: legalább ha hívnak valahova, akkor ne hagyd ki azért, hogy otthon, egyedül tévézz helyette! arra ráérsz akkor is, amikor épp nincs semmi, vagy nem hívnak sehova.

2020. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alapjáraton a filmezés/sorozatozás egy jó dolog, de nem szabad, hogy az emberi kapcsolatok rovására menjen. Én megértelek, mert bármilyen mentális betegség vagy probléma (nem is tudom hogyan nevezzem) nehezen megoldható, de muszáj tenni érte. Ha olyanok hívnak, akiket kedvelsz, akikkel szívesen beszélsz akkor inkább vedd rá magad valahogy. Persze könnyebb nemet mondani. De legalább azoknak ne mondj nemet, akiket igazán kedvelsz. :)
2020. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!