Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a magyarok...

Miért van az, hogy a magyarok kurvª jó szinkronszínészek, de a filmeik sza*ok? És az miért van, hogy az 1999-es star warsban "modernebb" dolgok vannak (lézerkard,hologram,sminkek-maszkok), és a 2020-as magyar filmek még most se jutottak el idáig?

Figyelt kérdés
2020. dec. 24. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Költségvetés!

Leginkább.



Hiszen a tudás, kamerák stb rendelkezésre állnak, nem véletlenül forgatnak sokszor Budapesten. Persze az is igaz, hogy vannak kis költségvetésű filmek is, amik jók, de elvétve a magyar filmek között is vannak jók. De szerintem mi magyarok nem tudjuk ugyanolyan szemmel nézni a filmjeinket, mint ahogy a külföldi filmeket nézzük. Legalábbis ezt vettem észre.

2020. dec. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ó, igen. Hát, igazad van. Köszi a választ :)
2020. dec. 24. 19:12
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Az első Alien film (Nyolcadik utas a Halál) 1979-ben készült, és a mai napig megállja a helyét. A magyar filmgyártás ehhez képest még mindig sehol nincs.


És nem is lesz. Egész egyszerűen nincs rá piac. Ez egy iparág, ami jelentős befektetett összegeket kíván, viszont a magyar piacon esélye nincs megtérülni.

Az Alien például 11 millió dollárból készült 79-ben, ami mai árfolyamon nagyjából 43 millió dollárnak felel meg, az pedig kb 12 MILLIÁRD forint. Egy magyar nyelven forgatott, akármilyen jól elkészített filmnek esélye nincs ekkora készítési költséget visszahoznia. A Star Wars és hasonló kaliberű filmek költségvetése ennek pedig a sokszorosa is lehet.


Két adat:

1.: 2019-ben, az Avengers: Endgame hazánkban 2 millió dollárt szedett össze, és azt boldog-boldogtalan, meg aki csak egy mozi közelében lakott, megnézte. Az átlag magyarországi top bevételek ennek a tizede körül szoktak lenni. (A film készítése 356 MILLIÓ DOLLÁRBA került! - 106 MILLIÁRD forint)

2.: Az általam talált legsikeresebb magyar film a Saul fia 2015-ből, ami, leginkább az Oscar-hírnévnek köszönhetően, kb. 12 millió dollárt szedett össze világszerte. (3,5 milliárd forint) Az átlag magyar filmek, nyilván, ennek még a látótávolságában sincsenek.

2020. dec. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért "rosszak" a magyar filmek, mert mint annyi minden az országban, a magyar filmszakma is az államtól függ, pályázati pénzeken keresztül állami intézményeken keresztül. Szóval van egy szinte fix költségplafon. Aztán jönnek a különböző piaci szereplők (kereskedelmi csatornák, üzlethálózatok, stb) akik még beleszállnak a projektbe, cserébe kérik, hogy jelenjen meg a filmben a termékük. Sokszor nem tudják elegánsan megoldani ezt, pl. a Meseautó remake film és a Juventus Rádió megjelenítése...


Amerikában meg piaci alapokon működő filmstúdiók finanszírozzák a filmeket. És annyi van, hogy ha az egyik stúdió nemet mond a forgatókönyvre valami miatt, egy másik stúdió rábólint és finanszírozza a filmet. Nem is tudom melyik stúdió utasította el a Vissza a jövőbe című filmet, talán a Disney, mondván nem fér bele az náluk, hogy Marty 1955-ben gyakorlatilag az anyjával "csókolózik" az egyik jelenetben. Hm, a Universal stúdiót ez meg nem zavarta. Nekik volt igazuk, a film iszonyatosat ment világszerte, igazi kultuszfilm lett.


Ilyen Magyarországon nincs. Ha a Nemzeti Filmalap nem ad pénzt a filmre, nem lát benne fantáziát vagy bármi ok miatt, szinte nincs is más forrás, ahonnan előtudják teremteni a forgatáshoz szükséges összeget.


De szerintem az utóbbi időben már egész jó magyar filmek is készülnek, nem csak a fogyatékos vígjátékok, és olyan műfajokban is készülnek filmeket, amik jellemzően nem a magyar filmes szakma profilja, pl.: thriller (X - a rendszer törölve) vagy horror (Post Mortem). De tény, a magyar filmgyártás nem a látványfilmekről szól, kevés a CGI.


Viszont pl. animációs stúdióknál ott a Digic Pictures, ami magyar. Netflix-en a Love, Death + Robots egyik részét ők készítették és személyes vélemény alapján talán a leglátványosabb is a 18 rész közül. Plusz játékokhoz is készítenek átvezető animációkat, pl. CoD Black Ops Cold War, Rainbow Six Siege, Witcher 3, stb. Ez a stúdió simán képes lenne egy animációs film létrehozására is, de nem ilyen Vuk feldolgozás szintjén, hanem ilyen szinten:


https://www.youtube.com/watch?v=8FhP_rBFqyg&ab_channel=EDMNe..

2020. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok (amerikai) film és egyéb produkció készül magyarországi hozzájárulással. De, egyértelműen, egyik sem magyar pénzből. Ugye a Korda Stúdió sem a magyar filmgyártás számára épült fel elsősorban. Tehetség van Magyarországon, leginkább a kamera mögött, de a magyar filmipar képtelen kihasználni a költségvetés miatt. A Kis Vuk ennek ékes példája, szerintem, ami 5 millió euróból készült, és nem is kicsit látszik rajta...

Egy Pixar filmnek 100+ milliós büdzséje van. (Toy Story 4: $200 millió)

2020. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Vannak jó hazai filmek, sorozatok is, csak épp nem ott kell keresni őket, ahol az amcsi filmeket.

Pál utcai fiúk, Egri csillagok, Bujtor filmjei, Üvegtigris, Valami amerika, A miniszter félrelép vagy épp újabbak közel Örök tél, Drakulovics elvtárs szerintem kifejezetten jó darabok.


Sorozatokban meg régről ott a Tenkes kapitánya, az Angyalbőrben, De a jelenlegiek közül is pl az Egynyári kaland, a Mi kis falunk vagy épp a Drága örökösök is kifejezetten jóra sikeredett.


Persze, nincs bennük minden percben egy robbanás, és a legmodernebb speciális effektek, de akit maga a film érdekel és nem csak a látvány, az biztosan talál a hazai filmek és sorozatok közt is olyat mai tetszik neki.

2020. dec. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Maga a filmgyártás tényleg büdzsé kérdése, és kapcsolatoké is.

Ha a magyar rendező nem ismeri az XY-t a Netflixnél, akkor bukta.


A magyar piac kicsi, mert ezt a nyelvet nem sokan beszélik.


Ahhoz, hogy igazán megérje, külföldön is el kell tudni adni. És hát sok tipikus magyar sőt keleteurópai kultuszfilm egy külföldinek nem sokat mond.


Én próbáltam pl a Szaffit, a Macskajaj-t, a Taxidermiát nézetni külföldi ismerőssel. Az előbbi kettőt nem igazán értették, de a Taxidermiát szerették.


A színészek meg hát...lehetne, de nem. Szerintem ez első sorban annak is kérdése, hogy van-e nyelvtudás. Ahhoz hogy színészek vállalhatóak legyenek nemzetközileg, az kell, hogy a szerepben saját akcentus nélkül beszéljenek, tanuljanak más akcentusokat.

2020. dec. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyet értek!!! Szinkronban első osztályuak szinte a legjobbak, szinészi teljesitménybe meg rendezésbe kb a németek is jobbak pedig aztán ők se a jó filmgyártásrol híresek van pár jó német film de az amerikaiak a legjobbak meg ugye az állomgyár tőlük jön.
2020. dec. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)))
2020. dec. 25. 07:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Rosszak, ripacskodók a színészek. A színművészetin színházi színészeket képeznek, ezért vannak a vásári túlzó mozdulatok, a természetellenes artikuláció. Sajnos filmben nemigen tudják levetkőzni a színészek ezt a beállítódást, ezért tűnik amatőrnek, művinek a játékuk. Illetve egy nagy részük már eleve tehetségtelen. Nem jól szórnak a felvételin, gondolom, vénemberek vannak ott is a zsűriben, az elavult felfogásukkal.
2020. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!