Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Azok a színészek, akik a való...

Azok a színészek, akik a való életben sohasem dohányoztak, vagy egyenesen utálják a dohányzást, hogyan birkóznak meg a dohányzó színészi szerepkőrrel?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy azok a színészek, akik a való életben nem dohányoznak, hogyan tudják megoldani azokat a jeleneket, amikor dohányozniuk kell? Hallottam olyan dolgokat, hogy ma már létezik hamis, nem igazi színész kellék cigaretta, amit kifejezetten a nem dohányzó színészeknek találtak ki! Sőt, hallottam olyasmit, hogy ilyen esetekben a rendező sokszor csak annyit kér az ilyen színészektől, hogy tartsák a kezükben a füstölgő cigarettát, de nem kell leszívniuk és a szájukba venni a cigarettát. Mondjuk az is igaz, hogy a színészek sokszor kerülhetnek olyan helyzetekbe ami őket zavarhatja, pl. csókolózás olyan színész kollégával, akit egyébként a való életben utálnak. Ezeket a szituációkat hogyan oldják meg a színészek? Hogyan néznek szembe a félelmeikkel, nehézségekkel?

2021. jan. 2. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy színésznek nagyon apróság, ha utálja a cigit, akkor úgysem fog rászokni és 1-2 slukk a jelenetek kedvéért, még ha többször is veszii fel, nem fog túl nagy kárt okozni a szervezetükben. Tudták mit vállalnak, ez nem hiszem, hogy bárkinél gond lehet. De ha esetleg mégis, akkor nem vállalja el, de nem hiszem, hogy ilyen van.
2021. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha köhögést pedig 1-2 száll után meg lehet szokni és visszafogni azt sem olyan nehéz
2021. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez mikor hol hogyan megy, de szerintem annyira nem utálhatják egymást, ha elvállalják az ilyen szerepeket! Pedig amúgy szerintem nincs az a gázsi, amit bármi áron elfogadnának, többször előfordult már, hogy a forgatás legelső megkezdése előtt másik színész után kellett nézni, mert az eredetileg kiszemelt illető nem vállalta!

Dohányzásra most hirtelen 1973-ból az eredeti Kojak sorozat példája jut eszembe: Columbo-hoz hasonlóan Kojak hadnagynak is szivart akartak adni, de az Őt alakító Telly Savalas a valóságban éppen akkoriban szokott le a dohányzásról, ezért ezt módosították a forgatókönyvben, és így Kojak nyalókázik!

2021. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Filmekben nem reklámozhatnak cigiket, ezért hamis cigarettákat szívnak. Itt van erről egy cikk:

[link]

2021. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem igazi cigit, vagy szivart szívnak. Ha így lenne, akkor pl. a Constantint alakító színész már rég tüdőrákos lenne. Mert a karakter ugye erősen láncdohányos.
2021. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!