Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter rajongók! Nem...

Harry Potter rajongók! Nem érzitek, hogy a film-feldolgozások egy része eléggé össze lett csapva ?

Figyelt kérdés

Még talán az első 3 rész lett viszonylag könyvhű, de szerintem a 4,5,6 ebből a szempontból borzalmas lett, egy csomó fontos elemet kihagytak a filmekből.


A 4-5-6 részeknek eleve hosszabbnak kellett volna lennie, vagy dupla részesre megcsinálni.


Vagy ha nem is 2 részesre, szerintem a 4-5-6.részt legalább 3 óra hosszúra kellett volna megcsinálni mindegyiket.


A 7.-nél jó pont, hogy 2 részes lett.



2021. jan. 12. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Hogy normális választ is adjak: én HP fanként nem éreztem azt hogy nagyon elsiették volna a filmeket, a film más formátum mint a regény, másak a keretei, a nézők igényei. Tény, hogy pár fontosabb dolgot kihagytak, azokat pótolhatták volna (pl. Voldemort történetének bővebb kifejtése), de ugyanakkor volt sok dolog amit meg a könyvekben éreztem fölöslegesnek, vontatottnak, vagy legalábbis olyannak ami a filmbe nem illene, pl. Hermione és a MAJOM-szál. Szerintem, ha nem is hibátlanok, de kifejezetten jók a filmek, én nagyon szeretem őket.
2021. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy láttam, látványilag próbálták valamelyest kompenzálni a későbbi részeket.
2021. jan. 12. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ja még annyit (5-ös vagyok), a két első válaszolóhoz, hogy én ugyanezt kaptam az előbb mert ki mertem írni egészen pontosan kettő darab kérdést Emilia Clarke-ról. Úgy látszik vannak itt ilyen önkéntesrendőrök, akik képtelenek eltűrni hogy ez egy közösségi felület, és azzal sincsenek tisztában, hogy nem kötelező minden kérdésre válaszolni, ki is lehet őket hagyni.
2021. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első három és a 7/1 és 7/2 korrekt feldolgozás lett. A 4-6. filmek viszont említésre sem méltók. Főleg a Félvér herceg, ahol olyan fontos mozzanatokat hagytak ki ok nélkül, ami nélkül az egész történet érthetetlen a csak filmeket ismerőknek. De beleraktak egy rakás szerelmi nyavalygást, ami csak időkitöltőnek jó.
2021. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja a 6-ban nem értem miért kellett az a hosszú szerelmi szál a filmben, hányinger..
2021. jan. 12. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Ron es hermione amúgy sem illenek ossze
2021. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút egyetértek. A film fontos részeket kihagy. A motiváció sokszor erthetetlen a könyv ismerete nélkül. De a film reklám és pénzbevétel és franchise része. Nem. Arra szolgál, hogy a 600 oldal meg legyen filmesítve. Inkább arra, hogy vizuálisan ábrázolja azt a történtet, amit már ismer az, aki a könyvet olvasta.


Én konkrétan nézhetetlennek tartom az első két részt, annyira bosszantóak a kihagyott részek. De nem vagyunk egyformák.


A vizuális effektek és a helyszín elképesztően van ábrázolva. Aki nem járta a világot, annak ez hatalmas élmény és sokat ad a történethez.

Az apró részletek jól ki vannak dolgozva a díszletekben, kosztümökben is.


Bár én jobb szeretem magam elképzelni ezeket, a kérdés nem csak rólam szól. Van, akinek pont az ad élményt, hogy látja, majd abban képzeli el a történetet.


Bakikat keresni valamiért élvezet, de keveset lehet hallani a görög, egyiptomi, germán mitológia összefüggéseiről, a pszichológiai összetettségről, a történelemre utaló jelenetekről.

Ezeket a film nem adja meg. A könyv igen.


A film inkább arra jó, hogy nosztalgiát nyújt.


Ha ez zavar, inkább olvassad újra, mintsem nézzed. :)


Akik meg a filmet szeretik jobban, nézzék a filmet :)


Mindenkinek nem lehet megfelelni, de HP-nál szélesebb körben nem sok történt terjedt el, aminek ekkora a terjedelem.

2021. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobb az első három rész, valamint az utolsó két rész, a 7/1 és 7/2.


A 4-5-6 lehetett volna jobb is, a 6. részt lett a legrosszabb. Kevesebb love story kellett volna.

2021. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!