Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter, Gyűrűk ura,...

Harry Potter, Gyűrűk ura, Vaják vagy Trónok harca?

Figyelt kérdés
Kezdő Fantasy olvasóknak melyiket ajánljátok, kommentet is kérek hogy miért azt ajánljátok

2020. dec. 31. 20:16
A kérdező szavazást indított:
Harry Potter
Vaják
Trónok harca
Gyűrűk ura
99 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezek közül kezdésnek talán egyiket sem. (Igaz, én a Trónok harcával kezdtem, aztán Gyűrűk ura, Vaják és Harry Potter.)

A Harry Potter ya, a fiatal korosztálynak szól és ez az első pár könyvön nagyon érződik. Ha idősebb vagy, akkor nem biztos, hogy ez a jó beugró.

A Tűz és Jég dala nagyon hosszú és még be sincs fejezve.

A Vaják az elején a novella formátum miatt nagyon darabos, de megint ez legalább hét könyv.

A Gyűrűk ura meg nekem az elején a mély víz volt, a nyelvezete miatt.

De ha nagyon választani kell, akkor inkább Gyűrűk ura.


Én a helyedben valami könnyen olvashatóval nyitnék, ami nem túl hosszú. Mondjuk ilyet találni lehetetlen, mert már mindent trilógiaként akarnak kiadni. Esetleg Brandon Sanderson: Ködszerzet trilógiája jobb kezdésnek.

2020. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Harry Pottert még nem olvastam, jövőre fogom bepótolni ezt az elmaradásomat. A másik három közül a Trónok harca a legjobb, de azt nem ajánlom mivel sajnos nincs befejezve. Így legyen a Vaják. A GyU is jó, de nekem az fele akkora élmény sem volt, mint a Vaják. Vajáknak jó a sztorija, remek karakterekkel van tele, de ami mindent visz az a fekete humor.
2020. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

A Harry Potter nem YA. Hanem Middle Grade. Gyerekkönyv az eleje és ifjúsági a vége - a közönségével együtt nőtt.


Amúgy kezdésnek nagyon jó könyv.

2020. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

3. De ya.

Nekem pl. egyáltalán nem volt jó kezdésnek és sokáig elvette a kedvem a műfajtól, mert azt hittem, hogy mind ilyen.

2020. dec. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
27%

kukazd inkabb a tronok harcat...


Rengeteg nagyon jo regi fantasy van.


1.

Gyuruk Ura termeszetesen egy osmu, alapmu, .

hozzatartozik az alapmuveltseghez, aki nem olvasta el (meg tobbi Tollkín muvet) az nem is ember


2.

Vajak jo


3.

HP jo


tronok harcat meg akkor olvasd ha szenvedninakarsz fizikailag

2020. dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Olvasni a legjobb a Harry Potter, nézni Harry Potter vagy Gyűrűk ura.
2020. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

A Vajákról nem tudok nyilatkozni.

A gyűrűk ura nagyon vontatottan indul, az első 100-200 oldal kínszenvedés.

A trónok harca minden erénye ellenére alaposan túl van írva, feleilyen hosszúnak kellene lennie.

A Harry Potter viszont könnyű, lehet vele haladni, pörögnek az események, és mégis megteremt egy teljes, koherens világot.

2020. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Én a trónok harcával kezdtem. Nem bántam meg! Nagyon jó, izgalmas, gördülékenyen olvasható!!
2020. dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Hát eltérőek, kezdőként és a Harry Pottert javaslom. A 4 közül a Vajákból csak a Netflix sorozatot ismerem, Gyűrűk Urából csak a filmeket, Trónok harcából (A Tűz és Jég dala) és Harry Potterből a könyvet és sorozatot/filmeket is. Nekem A Tűz és Jég dala a kedvencem.
2020. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Vaják, de ahhoz én legalább egy 16-os életkort javasolnék.
2020. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!