Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem tűnik úgy hogy...

Csak nekem tűnik úgy hogy 20-25 évvel ezelőtt sokkal szórakoztatóbb és elgondolkodtatóbb filmek jelentek meg mint manapság?

Figyelt kérdés
Amerikai szépség, Harcosok klubja, Mátrix, Blöff, Rekviem egy álomért és még sorolhatnám. A mai filmek olyan semmitmondóak, üresek, egyetlen kivétel a legutóbbi Joker-film volt, na azon kellemesen meglepődtem.

2021. jan. 17. 11:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
24%

Indul a lepontozás indok nélkül :)

Hajrá magyarok! Mutassátok meg, melyikőtök tud jobban gyűlölködni érvek nélkül!

2021. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk a Mátrix nem éppen elgondolkodtató, ha az ember már betöltötte a 17-et, és a Joker is egy forrófejű, meggondolatlan és dühös kamasz szintjén van intellektuálisan.


Egyébként annyit tudok javasolni, hogy léteznek Hollywoodon kívül is filmek, érdemes körülnézni az indie közegben, illetve az európai és ázsiai filmek világában is.

2021. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
13%
Jokerben sokkal több minden van benne, mint egy forró fejű 17 éves. Aki csak azt látja meg, annak csak annyi van benne. :)
2021. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A Joker már 2020 előtt rátapintott a társadalomban ma lévő közhangulatra. Az eredmény várakozáson felüli nézettség és profit lett. Nem tudom miért nem látja Hollywood az összefüggést a kettő között és kezd el eszerint sztorikat írni. Olyan karakterek kellenek akikkel azonosulni és/vagy együttérezni lehet. Mindentudó és omnipotens Rey-ekkel meg androgün terminátorokkal nem lehet azonosulni, főleg ha egész generációk ikonikus karaktereit írják ki az első 5 percben vagy alázzák meg a film során.


"Mondjuk a Mátrix nem éppen elgondolkodtató, ha az ember már betöltötte a 17-et"

Az első részre gondoltam, amelynél maga az alapelképzelés Platón barlangján alapul.

2021. jan. 17. 13:46
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
14-es. Az ugye fel sem tűnik, hogy a Joker csak egy ócska másolat, ezerszer ellőtték már ezt a témát, pl Taxisofőr! tehát nem tapintott rá semmire, csak újrázta!
2021. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%

"Az eredmény várakozáson felüli nézettség és profit lett. Nem tudom miért nem látja Hollywood az összefüggést a kettő között és kezd el eszerint sztorikat írni."


A szórakoztatóipar biztonságra rendezkedett be. A Joker típusú filmek, vagy például Nolan és Tarantino filmjei nem olyanok, amiből évente kettőt-hármat ki lehet hozni 10 éven keresztül. Emellett az a néhány évente egy ilyen film sem életbiztosítás, hogy siker lesz, előfordulhat, hogy lerontják vagy nem rezonál a közönséggel (lásd: Tenet).


MCU-ból, SW-ból, Fast&Furiousból viszont mindig ki lehet hozni azt az évi 2-3 filmet és ha egyik-másik nem is teljesít olyan jó, az is leggyakrabban csak kritikai kudarc, de még ha anyagi voznata is van, a többire elmegy elég droid, hogy megérje a következő évben is folytatni a szennygyártást.

2021. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
42%

#15


Pontosan, a Joker egy sekélyes Scorsese-hommage fájdalmasan leegyszerűsített társadalomábrázolással, amire ráhúztak egy ikonikus képregényszereplőt hogy biztosra menjenek. A Joker egyedül a többi mainstream képregényfilmmel összehasonlítva tűnik valamennyire érdekesnek, de önmagában nézve se nem elég komplex, se nem elég eredeti ahhoz hogy megálljon a saját lábán.

2021. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
14%
Ráadásul Joaquin Phoenix is játszott már egy sokkal jobb wannabe Taxisofőrben két évvel a Joker előtt (You Were Never Really Here).
2021. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
15%

Édes Istenem ez a Rey fóbia. Nem vagyok oda a Star Wars-ért, de unalmas már, hogy kiakadnak Rey karakterén, általában az bújik mögötte, hogy női karakter és erős. Mintha 30 éve nem lettek volna erős női karakterek lásd Ripley, Sarah Connor, stb.



Örülök neki, hogy a Joker filmet mások is tudják kritikusan szemlélni.

2021. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%

#19

Nem az van mögötte, hogy Rey egy erős női karakter, hanem hogy egy pocsékul megírt erős női karakter. Jól, de legalábbis vállalhatóan megírt erős női karakterek ellen nincs lázongás. Inkább Rey védelmezői bújnak amögé, hogy aki kritizálni meri, az csakis azért, mert szexista.

2021. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!