Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem tűnik úgy hogy...

Csak nekem tűnik úgy hogy 20-25 évvel ezelőtt sokkal szórakoztatóbb és elgondolkodtatóbb filmek jelentek meg mint manapság?

Figyelt kérdés
Amerikai szépség, Harcosok klubja, Mátrix, Blöff, Rekviem egy álomért és még sorolhatnám. A mai filmek olyan semmitmondóak, üresek, egyetlen kivétel a legutóbbi Joker-film volt, na azon kellemesen meglepődtem.

2021. jan. 17. 11:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Tizenötöske! A fellengzős, tenyérbe mászós stílust tudnád a szüleiddel való beszélgetésre tartogatni?


Szerinted taxisofőr egy hulladék film lett, aminek az aktualizálása szintén hulladék? Mert ezt mondod.

2021. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
16%
Az a jó, hogy amikor valaki el kezd dicsérni egy filmet, megjelennek azok, akik csak a rosszat látják mindenben.
2021. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
17%
Bírom amúgy, hogy mindenki mekkora szakértője a témának.
2021. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Az ugye fel sem tűnik, hogy a Joker csak egy ócska másolat, ezerszer ellőtték már ezt a témát, pl Taxisofőr! tehát nem tapintott rá semmire, csak újrázta!"

Már meg se merem kérdezni mi a véleményed Tarantino filmjeiről. Ő is kölcsönzött sok mindent az övéinél sokkal régebbi filmekből.

2021. jan. 17. 15:56
 25/30 anonim ***** válasza:
42%

#24


Nem nekem szólt, de szerintem Tarantinot nem kéne idekeverni. Ő valóban sokat kölcsönöz más filmekből, de ő az átvett elemeket a Jokerrel szemben egyedi módon értelmezi újra posztmodern kontextusban. Todd Phillips viszont csak simán újraforgatta a Taxisofőrt.

2021. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Taxisofőr járt terápiára? Volt metró jelent benne? Benne volt a népfelkelés és az, hogy nem csak egy ember szenved a kapitalizmus okozta depressziótól?


Ha igen, szívesen újra nézem. Nagyon rég láttam, nem rémlenek ezek a jelenetek.

2021. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
53%

Az Avatar meg nem a Farkasokkal táncolónak a másolata, elvégre abban nem repkednek földönkívüli pterosaurusokon. /s


Az első kettő tulajdonképpen teljesen jelentéktelen (amúgy a metrós jelenetre meg ott van a bolti jelenet ami dramaturgiailag ugyanazt a funkciót tölti be), a harmadikat meg csak simán beledobták a filmbe, de hogy valójában az égvilágon nem akartak (vagy inkább nem tudtak) komoly, elmélyült társadalomkritikát megfogalmazni az eléggé nyilvánvaló, különben nem lenne annyira egyszerű a világképe, hogy a "gazdagok rosszak, a szegények jók". Ami meg azért szomorú, mert így elpocsékoltak egy kiváló alakítást és egy kiváló zeneszerzőt egy magát alaptalanul komolyan vevő pszeudo-művészfilmre.

2021. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Sok film másol. Ha csak eredeti film lehetne jó film, nagyon kevés maradna!
2021. jan. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
51%
Sőt, nulla maradna, mert az emberiség ugyan azokat a történeteket meséli újra és újra, szóval minden filmben találsz valamit, ami előtte már benne volt másik filmben vagy könyvben/dalban/novellában/népmesében/bármely másik médiumban.
2021. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Félig meddig igaz a felvetésed kérdező, de az a furcsa, hogy kizárólag amerikai filmeket emlitettél, mikor európai és távol keleti filmek is nagyon szórakoztatóak, szal ha eredeti filmeket szeretnél máshol is kellene nyitni, nem csak amit eléd nyomnak, hanem szűrni, keresgélni, kutakodni, magyar fórumokon is akár. Persze ez egy kicsit idó igényes, de megéri.
2022. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!