Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Rey Mandalore jogos uralkodója?

Rey Mandalore jogos uralkodója?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy SPOILER következhet!

SPOILER

SPOLIER

SPOILER

.

.

.

.

.

.

Ugyebár az formálhat jogot a trónra aki birtokolja a Darksabert. Amit úgy lehet megszerezni ha legyőzik az előző tulajt. Pre Vizsla mondhatni megörökölte Tarre Vizslától, az ősétől aki készítette. Pre Vizslát szabályos küzdelemben legyőzte Maul. Eddig ok. Viszont ami utána történik a karddal az eléggé problémás. Sidius legyőzi Mault egy szabályos küzdelemben. A kardot utána visszalopják. Aztán Maultól megint csak ellopta Sabine Wren, aki csak úgy odaadta Bo-Katannak. Ezután Bo-t legyőzte Moff Gideon, őt Din Djarin. Tehát az egy dolog hogy Gideon és Djarin törvényesen szerezték, de Maul, Sabine és Bo-Katan nem. Így gyakorlatilag Sidiusé volt. Akit később Rey ölt meg. Szóval gyakorlatilag övé a Darksaber és vele együtt Mandalore?



2021. jan. 19. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Húha, érdekes elgondolás. Így nagyon lehetséges hogy Rey a darksaber jogos tulajdonosa.
2021. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs konkrétan ilyen szabály. A kardot ki kell érdemelni, és Bo kiérdemelte azt Mandalore felszabadításával. Persze utána elveszítette azt, szóval ismét ki kellene érdemelnie. De szerintem most Din a jogos tulajdonosa.
2021. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy ez teljesen így működik (a Harry Potterben működik így a Bodzapálca megszerzése). Lehet hogy Sidious legyőzte Mault, de ott nem a sötétkardért (és nem is Mandalore-ért) ment a harc, hanem Sidious leszámolt régi tanítványával aki kavarta neki a kakit a háttérben, ami neki nem tetszett. Ergo ott szerintem a kardot nem nyerte el tőle, az csak egy eszköz volt a csatában. Szerintem a kardot csak akkor kell/lehet elnyerni, ha célzottan azért megy a harc, vagyis Mandalore uralmáért. Sidious egy percet se akarta uralni Mandaloret, legalábbis nem mint helyi uralkodó, hanem egyszerűen besorozta később a Birodalom alá mint minden más bolygót. Szóval szerintem azzal hogy Sabine odaadta Bo-Katannak, aki nem mellesleg egy korábbi Mandalore-i uralkodó vér szerinti testvére, visszakerült úgymond jogos tulajdonosához, és onnantól előbb Gideoné, majd Djariné lett "hivatalosan". Az más kérdés hogy Djarinnak meg nem kell a kard, de ez majd remélhetőleg tisztázva lesz a következő évadban.

De amúgy nem rossz észrevétel, kíváncsi lennék Filoniék álláspontjára is.

2021. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!