Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem érzitek szexistának, hogy...

Nem érzitek szexistának, hogy pont Samantha Jones-t írták ki a Sex and the City-ből?!

Figyelt kérdés
Samantha testesítette meg a női szabadságot, a feminizmust, hogy nem kell minden nőnek megházasodni. Erre kiírják.

2021. jan. 24. 22:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2021. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Főleg azért nem mert a szexismus nem egy érzelem.
2021. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig ez hadüzenet. Ebben semmi érzelem nincs. Minden karakter képviselt valamit, Samantha a szabad szexualitást, a nők döntéshez való jogát. Erre törlik, mintha sosem létezett volna.
2021. jan. 24. 22:27
 4/22 A kérdező kommentje:
Ez pedig igenis szexizmus, mert a patriarchális társadalmat népszerűsítik, popularizálják ez által!
2021. jan. 24. 22:28
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy megházasodik valaki, nem a döntése? Ezt eddig nem tudtam. Köszi a felvilágosítást.
2021. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg el a politikával a sorozatokból. Sicc vissza a twitterre!
2021. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, de nekem ő volt az egyetlen nő, aki vonzó volt.

Külsőre, belsőre egyaránt.

Nem szeretem, ha egy nő álszent.

2021. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem a nő döntése a házasság? Én szimbólumokról beszéltem. Ez egy sorozat, ahol mindegyik nő megtestesít valamit. Ahogy Charlotte a házasságot, a családcentrikus nőt, úgy Samantha a szexualitás szabadságát, a teljes szabadságot, a patriarchátus "ellenfelét". Mégsem Charlotte-ot írták ki, hanem Samantha-t.
2021. jan. 24. 22:41
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Te írtad:

"Samantha a szabad szexualitást, a nők döntéshez való jogát."

Mintha a házasság nem a szabad döntésük lenne.

És miért lesz a szabad szexualitás a patriarchátus ellenfele? Ugyanúgy férfiak után futkos. Ha nem kapná a d-t, akkor a szabad szexualitásával sem menne semmire. Tehát a logikád mentén sokkal jobban függ a férfiaktól, mint a többi.

2021. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

Az egész sorozat szexista és a lehető legkárosabb sorozat a felnövő lányokra nézve.

22L

2021. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!