Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért húzzák le szinte az...

Miért húzzák le szinte az összes horrorfilmet?

Figyelt kérdés
Észrevettétek már, hogy nagyon kevés olyan horror filmet találni, amit nem oltanak szét az emberek? Tényleg ilyen rossz volna a legtöbb? Vagy csak az emberek ingerküszöbé olyan nagy, hogy nem üti meg, nem elég félelmetesek?

2021. jan. 26. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Én ezért nem adok se kritikusok se forumkommentek véleményeire, megnézem és eldöntöm h tetszik v sem.
2021. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván nem mindenesetben van így, de átlagban, ha alapul veszünk mondjuk 100 filmet, akkor a horrornál nagyon sok olyan van, ahol nem sokat adnak a sztorira meg a karakterek kidolgozására, mert nagyon sok horrornak nem az a lényege, hanem a feszültségkeltés.

Számomra pont ezért tetszenek kevésbé a horrorok, szinte alig nézek, mert én a sztoriközpontú filmeket szeretem szinte minden műfajban.

2021. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Mert ritka a jó horror film.Főleg a mostaniak közt csak a jump scare re építenek ami csak akkor működik effektíven ha az egész filmnek van egy bizonyos hátborzongató hangulata és pont ez az ami a legtöbb filmből hiányzik és kiszámítható lessz az egész. A másik dolog pedig hogy mindent igyekeznek a sötétbe eldugni ami gyakran teljesen tönkre teszi az egészet.


Persze vannak kivételek, például a "Valami követ" ami annyira nem is ismert film pedig zseniális

2021. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Igen, rosszak. Sajnos a legtöbb manapság a minősíthetetlen CGI-ra és a kiszámítható jumpscare-ekre épít, sablonos történettel.

Az ijesztő/nyomasztó atmoszféra és hangulat nagyon ritka mostanság, egyszerűen nem is akarják megteremteni.

Vannak jók, ne érts félre, csak kevés.

2021. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én a körön konkrétan bealudtam, olyan uncsi. Tarr Béla filmek izgalmasabbak!
2021. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Minek kell nézni film kritikákat? :p
2021. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

A "kell" szó értelmetlen. Semmit nem kell. Levegőt sem kell venni, ha nem akarsz életben maradni, vagy ha megoldottad, hogy máshogy jusson oxigén a véredbe.


Miért érdemes nézni film kritikákat?

Vannak film kritikusok, akik sokkal többet tudnak mondani egy filmről, mint amit egy néző lát benne. Én pl nagyon szeretem őket: https://www.youtube.com/channel/UCEvt0gC1Wn7gLu0ZSoUKzVA

2021. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Áh, itt van az a fickó, aki szeret minden szóba belekötni, mert annyira okosnak hiszi magát. (Közben csak ellenszenvet táplál.)
2021. jan. 27. 14:08
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Első körben a fikázást köszönöm. Második körben a #6os hozzászólás volt a kötözködő. Egyszerűen válaszoltam neki.

A stíluson kívül a tartalomba nem tudsz belekötni kérdező, akkor azzal nem érvelsz, csak kötözködsz. Tehát ironikus módon saját magad ellen beszélsz a hozzászólásoddal.


A magyarázat és a kötözködés két külön dolog. A "miért kell" kérdés jelen esetben konkrétan nem arra vonatkozik, hogy valóban miért hasznos, mire jó a kritikák olvasása. Főleg úgy nem, hogy a kettőspont kispé ott van a mondat végén. Ez egyértelmű gúnyos, rosszindulatú megjegyzés arra, hogy a kritikákat nem nézi semmibe. Én erre adtam választ, hogy egyáltalán nem kell, hanem hasznos, új infót ad és idő spóroló, tehát "érdemes" nézni kritikákat.


Ahogy érdemes gondolkodni is és hosszan kifejteni a válaszokat és nem odadobni egy érvelési hibát, hogy elkezdesz személyeskedni kérdező. "Mert ezzel bizony magad alatt ásod a sírodat."

2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nyugi, biztos nem úgy gondolta a hatos.
2021. jan. 27. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!