Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért néznek rám furán, ha...

Miért néznek rám furán, ha nem szeretem a sorozatokat?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem igazán őket, de párat megnéztem, hogy ne alkossak ismeretlenül véleményt (Trónok Harca, Peaky Blinders, The Mandalorian, Witcher, Black Mirror, Sherlock, stb), de egyszerűen nem adják azt, mint egy könyv. A legtöbbször azt érzem, hogy a karakterek bután vannak megírva, erőltetett, sablonos a történetvezetés, emiatt az egész olcsó és figyelemhajhász lesz. Imádok olvasni, de inkább szépirodalmat (főleg az orosz realistákat szeretem, de az amerikai irodalmat sem vetem meg), de egyszerűen a sorikra képtelen vagyok, még a filmekből is nagyon válogatok. A környezetemben Budapesten kb minden ismerősöm azzal tölti az összes délutánját, hogy valami sorozat miatt rohan haza, és elég rossz, hogy nem tudok bekapcsolódni az ilyen beszélgetésekbe :/ Emiatt sznobnak, hülyének is néznek, ezért nem szoktam hangoztatni, hogy nem nézek semmit, de ez már kb olyan, mintha kötelező lenne...


Valaki esetleg van még ezzel így?


23/L



2021. márc. 21. 21:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok művészbölcsészelvontcsatahelikpter sem, mérnök vagyok :D meg kíváncsi, ki van még így ezzel
2021. márc. 21. 21:24
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Hát ezeknél van jobb az tuti fix.
2021. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezeket javasolták, hogy nézzem, mert hű de top :/ Hát...
2021. márc. 21. 21:33
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Az addig világos hogy megnéztèl olyan sorikat amik népszerüek meg sokan szeretik. De lehet neked nem ez jön be. Pl. nekem a Stranger things olyan hogy mindenki oda meg vissza van én meg 1 évad után feladtam mert nem az én világom. Érdemes jobban kutakodni hátha találsz valamit ami tetszik. Egyébként magamròl tudom hogy vannak olyan tipusok akik csak akkor néznek meg egy sorozatot ha tényleg 10/11 nálluk külömben mèg ha tetszik vagy elmegy sem tudom végigülni. Amùgy egy jò sorozat semmivel nem másabb mint egy film, de eleve vannak olyanok akiket a filmek sem kötnek le.
2021. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A Stranger things-t a második évad feléig megnéztem, mert tavaly nagyon felfutott, de nagyon nem tetszett :/ De igazából velem is ez van, szinte alig tudom végigülni a részeket is, és a sok fura baki meg még zavar is. Szerintem a műfaj egyszerűen nem jön be, vagy nem tudom, de nem adom fel, belenézek általában azokba, amit népszerűek.


Igazából csak kár, hogy az az elgondolkodtató, katartikus élmény nincs meg egyben sem, mint egy Csehov darabban, vagy egy Dosztojevszkij regényben, és ezért úgy tűnik, hogy szórakoztatni jók, de mentálisan nem adnak nekem semmit. Hát, lehet, hogy én már csak ilyen konzervatív maradok :')

2021. márc. 21. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
2es vagyok, a Breaking bad-et ajánlom. :)
2021. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy a 4-es válaszolónak igaza van. Attól, hogy valami a nagyközönség előtt top sorozatnak számít, azok sem fognak mindenkinek tetszeni. Nekem pl a South Park, Rick & Morty nem tetszik. Nem az én ízlésem ezek. Mindenki meg kell találja a saját ízlésének megfelelőt. De ha alapból a formátummal van bajod a sodozatnál, mármint, hogy hosszú, akkor maradnak a filmek/könyvek. Nincs ezzel semmi baj.

Ettől függetlenül ajánlok egyet, mert írtad, hogy nem adod fel. A Lostot ajánlanám. Ez fordulatos, részletes és kifejezetten karakterközpontú, nagyon jól ki vannak dolgozva a karakterek és csak, hogy kedveskedjen neked a sorozat, Dosztojevszkij meg van említve benne. :)


Ha esetleg elkezdenéd, bármi is legyen a véleményed róla, szívesen meghallgatnám.

2021. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkitől! A Lostot és a Breaking badet javasolták már, köszi, hogy felhoztátok, szerintem belenézek majd mindkettőbe :D és külön köszi a részletes leírást, kíváncsi vagyok :)
2021. márc. 21. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Breaking bad jobb.Nincsmit ;)
2021. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Lehet hogy vannak ezeknél jobbak is, nem tudom, én se vagyok nagy sorozatnéző! De nem másokhoz kell mindenáron alkalmazkodni, ha Te nem szereted őket, a Te dolgod, legyen már önálló egyéniséged! Ha emiatt furán néznek rád, ne hagyd magad, légy talpraesett és határozottan mondd meg Nekik punktum a dolgot! Ha csak emiatt elfordulnak Tőled, akkor nem igazi barátok, csak sznobok, ők a hülyék, nem Te!
2021. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!