Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok Harca - Szerinted...

Trónok Harca - Szerinted kinek volt a legkegyetlenebb (legfájdalmasabb) halála a sorozatban?

Figyelt kérdés

Biztos senki nincs már itt ilyen későn, korán, de hadd lássuk össze tudunk-e gyűjteni párat. :)

A kegyetlenséget a halál módjára értem. Pl. az élve elégetés vagy kutyákkal széttépetés igen fájdalmas lehet, de azért voltak rosszabbak is.

Én gondolok egyre, aki mindenkinél jobban szenvedhetett a halálakor. Leírom, ha érkezik még pár válasz, hogy kire gondoltam. Hátha valaki más is rá gondol.



2021. ápr. 15. 04:27
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Shireen Baratheon (bár biztos vagyok hogy a könyvekben nem az apja parancsára teszik vele hanem Melisandre vallási elvakultsága miatt, Stannis tudta nélkül).

Theon nem halt meg de ami vele történt az már az "inkább a halál" kategória.

2021. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Ramsay által megnyúzott embereket mindenképpen mondanám.

Xaro Xhoan Daxos-nak se irigylem a halálmódját. A vaksötétben várni az éhhalált nem túl kellemes.

2021. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 A nőre gondoltam én is, aki segíteni akart Sansának, mondta, hogy gyújtson meg egy gyertyát. Aztán Ramsay mutatta holtan, ahogy még van nyúzva talpától a nyakáig, mire az arcához ért megállt a szíve. Az lehetett szerintem a legfájdalmasabb.


Xaro Xhoan Daxos pár nap alatt szomjan halt inkább, vizük sem volt. Hát igen, ez is eszembe jutott. De az élve nyúzás rosszabb.


#1 Shireené biztos hogy nem a legrosszabb, esetleg a legkellemetlenebb vagy sajnálatraméltóbb, élve elégetés az pár perc. Ha jól tudom akkor már a könyveket kikerülte a sorozat és ez nem volt benne, de az író (George R. R. Martin) javasolta, hogy tegyék bele, így valószínűleg ez lesz a könyvben is.

2021. ápr. 15. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes Shireen esete. A könyvekben egyik elégetés sem vallási fanatizmus miatt történt, habár ezt a sugallatot adták a követőknek. Selyse testvérét azért égetik el, mert elárulta Stannist és elküldte volna Shireent túsznak Királyvárba. A másik esetben pedig Melisandre megmenti Mance-t az elégetéstől és egy elmebeteg kannibált végeztet ki.

A sorozat sok dolgot figyelmen kívül hagy Shireennel kapcsolatban, pl. azt, hogy szürkehámja van. A szürkehám nem gyógyítható és Val is figyelmezteti Jont, hogy a betegség visszatérhet. Mivel a betegség valószínűleg extrém hidegben terjed a legjobban, ezért Shireen betegsége simán újra aktiválódhat, egy szürkehám járványt elindítva a Falon, ami miatt majd elkezdenek embereket égetni, köztük pl. Shireent is.

Illetve a lehetséges gyilkosai inkább a vadak lesznek, hiszen Val az, aki azt javasolja Jonnak, hogy meg kell ölni.


Nem a mostani helyzet miatt, de szerintem biztosan lesz szürkehám járvány Westeroson, hiszen két karakter is fertőzött már és azt hiszem az egyik Arianne fejezetben is arra figyelmeztet egy informátor, hogy a szürkehámnak több áldozata van Essoson, mint valaha. Talán az egyre hidegebb/szárazabb klíma miatt.


Visszatérve a legdurvább halálra, valószínűleg Catelynnek, akinek úgy kell meghalnia, hogy azt hitte minden gyereke meghalt.

2021. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolj bele, hogy milyen érzés lehet ha széttép egy kutya. Brutális, szóval szerintem mégiscsak ez is. A Ramsay által megnyúzott embereket sem irigylem túlzottan
2021. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a legrosszabb volt végignézni Viseryon, Rhaegal és Daenerys halálát, mit ne mondjak, bőgtem mindegyiknél
2021. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is Ramsay 😬
2021. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!