Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van kultusza a Bud Spencer filmeknek amikor pocsék filmek, és a színész sem volt valami tehetséges (isten nyugasztalja)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
93%
Mert a többség szerint jó filmek.
2021. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
94%

Leginkább a nosztalgia miatt, a bemutatásuk idején valóban kellemes, ártalmatlan vígjátékok voltak, és azért lássuk be, akkor nagyon kevés és gondosan megszűrt film jutott el a szélesebb közönséghez.

Egyébként érdekes módon még a németeknél alakult ki nagy rajongótáboruk (meg persze Olaszországban).

2021. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
81%

Magyarázd már meg akkor számodra mi számít jó filmnek? Gondolom legyen " művészi " persze a témaválasztás meg vagy holokauszt, vagy rasszizmus vagy bármi hasonló, az jó film elsz ugye?


BP és TH filmek a legtöbb ember számára szórakoztatóak és pont.

Mintha azt kérdeznéd miért szeretik az emberek a csokit mikor te pont enms zereted...

2021. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Szerintem ami nagyon jó film az pl. a 2001 űrodüsszeia, a Spartacus, illetve a Clockwork Orange is...


Vagy mondjuk a Eraserhead, vagy az 1980-as Elefántember.


Az 57-es The Seventh Seal is...


De nagyon nagyon jó még a 79-es Stalker is.


Ezekre azt mondom, hogy 10/10-es mesterművek!


Ez nem azt jelenti, hogy például az eredeti Star Wars trilógiát leszaroznám, azért mert ponyva.

Nem, azokat is teljesen jó filmnek tekintem... Szeretem, szívesen nézem.


Ilyen még mondjuk egy Szigorúan piszkos ügyek is, vagy egy Chihiro Szellemországban, stb. Ezek teljesen random példák.

Sorolhatnám...


Nem dobok ezektől egy hátast, nem életet megváltoztatóak, de simán jó filmnek tartom ezeket 7-9/10.


Vannak a közepes filmek, mint mondjuk a Marvel filmek.

Nincs bennük sok érték, de látványos és van egy két jobb pillanat... Egyszer, szódával elmegy.

De magamtól nem nézem meg többször.

4-6/10.


És akkor ez alatt vannak valahol a Bud Spencer meg a Steven Segal filmek, nem mondom, hogy teljesen egy szinten, de nincsenek messze egymástól a szememben.

Ez az a kategória amit már 6 évesen sem tudtam értékelni 10 percnél tovább, hogy valaki folyamatosan ugyanazzal az arccal ugyanazt csinálja...

2021. ápr. 28. 17:20
 15/64 anonim ***** válasza:
84%
Igazából az egész 14-es kommentből egy szó a lényeg " Szerintem "
2021. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
84%

De szubjektív. Ha nem lenne szubjektív az, hogy mi jó/szórkaoztató film, akkor az ÖSSZES hozzáértő, kritikus, szakmabeli ugyanazon a véleményen lenne minden filmmel kapcsolatban. De ez nem így megy és ha te ezt elvárod másoktól az baj. Mert igenis elvárod, hogy ami neked tetszik és elismert film, az másnak is tetszen.

Miért zavar az, hogy a Bud Spencer filmen kb minden második magyar ember jól szórakozik? Én is újra meg újra megnézem őket, míg a 2001: Űrodüsszeia nem tetszett, de nem mondom azt, hogy az utóbbi egy szar. Hanem nekem nem tetszett. Így működik az ízlés.

Ahogy a Halálos iramban filmek is sokaknak tetszik, a Keresztaoa filmek is, a Bosszúálló filmek, Kill Bill stb stb stb, ezért kell ennyiféle film, mert ennyire különbözőek vagyunk.

Sznobizmus lenne azt állítani, hogy ami filmművészetileg nem elég jó akkor az teljes egészében nem ér semmit. Te pedig ne haragudj, de sznob vagy, egyáltalán nem vagy rugalmas, hogy megértsd nem mindenki olyan, mint te és nem mindenkinek a Mehanikus narancs a kedvence, hanem épp egy Bud Spencer film.

2021. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
87%

Ez az egész kérdés valójában arról szól, hogy a "kérdező" lenézi azokat, akik szeretnek egy filmcsaládot.


Vajon mennyi idő és energia megy el az életéből arra, hogy utáljon másokat?

2021. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
88%
Án már azon sem lepődnék meg ha a szokásos " XY miért túlértékelt " kérdések foyltatása volna.
2021. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon gonoszul fog hangozni és félreértés ne essék, nem vagyok én senki, nem vagyok több, se jobb, de én sajnálom a kérdezőt, hogy ilyen dolgok foglalkoztatják. Ráadásul le is írja, hogy a Bosszúállók 4-6/10 és a Bud Spencer filmek ez alatt vannak és igenis azt közli ezzel, hogy érezzük szarul magunkat, mert mi esetleg szeretjük ezeket.


Ahelyett, hogy elfogadnád, hogy mindenkinek más tetszik és leszarjuk, hogy Bud és Hill nem akkora színészek. Élvezzük, nevetünk rajta huszadjára is. Miért fáj ez neked? Annyira nyilvánvaló, hogy a Bud&Hill filmeket miért szeretjük ennyien és mégis kiírod a kérdést és provokálod, illetve lepontozod az embereket.


Úgyhogy igenis sajnállak azért, mert nem tudod elfogadni a többi embert olyannak, amilyen. A kutyának nem ártunk azzal, hogy Bud Spencer filmeket nézünk.

2021. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
96%

Én is imádom Lynch és Kubrick vagy akár Tarkovszkij filmjeit,de nem ugyanabban a rendszerben kell megitélni a Spencer/Hill filmeket.

Ez súlyos sznobizmus.

Ha valaki azt állítja,hogy filművészeti szempontból a Kincs ami nincs van olyan jó film mint pl. Az apokalipszis most azzal lehet vitatkozni,de gondolom ilyet senki nem állított.

Viszont az olasz B! filmipar szorakoztató filmjei ezek és méltán viccesek a mai napig.

A magyar szinkron persze a kulcs,pedig én mindent szigorúan eredeti nyelven nézek.

2021. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!