Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: a George Lucas...

Star Wars: a George Lucas által készített (történetileg gyenge, néhol banális) előzmény-trilógiában több volt a kreativitás, mint a Disney által legyártottéban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy Lucas nem a 77-80-83-as első trilógiának az új köntösbe bújtatott másolatát készítette, hanem vette a fáradtságot némi Univerzum-építésre is (a Galaktikus Birodalmat megelőző Régi Köztársaság bemutatása, új fajok, bolygók (pl Coruscant, Naboo, Kashyyyk, Mustafar) megalkotása, a Galaktikus Szenátusnak-, és a Jedi Rendnek ábrázolása, az ott folyó dolgok mikéntje, stb).


Nekem nem elég, hogy szinte az összes eredeti szereplővel akarnak eladni egy teljesen új(nak szánt) filmet, az új karakterek meg enyhén fogalmazva is elég zavarosak (Kylo a nagyapját imitálva először maszkban nyomul, a következőben szétbarmolja, az utolsóban összeheggeszti). Az Új Köztársaságból csak annyit látunk, hogy éppen elpusztítja azt egy olyan nácikra hajazó szerveződés, aminek a vezéréről utólag kiderül, hogy csak sima báb volt egy szintén eredeti karakter kezében, akinek a feltámadására kb nuku magyarázatot kapunk, és ehhez hasonlók...



2021. máj. 5. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen igen.
2021. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az új trilógia nem kicsit zavaros, és bár az előzménytrilógia sem volt hibátlan, az egyértelműen jobbra sikeredett.
2021. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az Disney trilógiában is volt kreativitás. Csak "túl sok".

Mert hogy két teljesen másik rendező is meg akarta villogtatni a kreativitását. Ezért nem lett egy olyan természetesen összefüggő trilógia mint az előzmények.


Én éreztem hogy próbálnak valami újat csinálni, az eredeti szereplők se kaptak túl nagy szerepet, csak hát az egyik rész retconolja a másikat, szóval zavaros.

2021. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
75%

Annak ellenére, hogy én sem vagyok teljesen elégedett az új filmekkel, én kevésbé kritikusan állok ehhez a folytatás témához.

Az eredeti trilógia (remélem nem tekinti senki szentségtörésnek, főleg, hogy mindig is imádtam) egy rettenetese egyszerű alaptörténet, a János vitéznél annyival bonyolultabb, hogy kiderül, az a fiú származásra mégiscsak feljebb van.

Egy szép, harmonikus, sodró mese, űrköntösben, egyértelmű határ választja el a jót a rossztól stb.

És akkor, ott, amikor bemutatták, siker lett, ez teljesen jó volt.

De ma ez már állati kevés lenne.

És ha a mai igényeknek megfelelően bővíted, óhatatlanul fel kell rúgni egy csomó dolgot, ami az eredetinek szerves része volt.

A balansz az eladhatóan új és régihez hű között borzalmasan nehéz.

Főleg, hogy a tervezett nézőközönség két része közt generációs szakadék van.

Nem tudom, menyivel lehetett volna ezt jobban csinálni, szerintem nem sokkal.

Akárhogy csinálták volna másképp, ugyanígy megosztó lenne.


Ekkora időkülönbséggel az elsőt követő folytatás rettenetesen ritkán lesz egyszerre modern szórakoztató és hű az eredetihez.

Hirtelen a Szárnyas fejvadászon kívül nem is jut eszembe olyan folytatás, ami megüti az első színvonalát.

2021. máj. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
#4 azt azért te is érzed hogy nem az a gond az új trilógiával hogy nem hű az eredetihez hanem egy rakás trágya? Talán szentségtörés, de még a 8. rész volt a legértelmesebb, a 7. is csak részleteiben. Érdekel hogy miért van így? (Szándékosam nem úgy fogalmaztam hogy "miért gondolom így" :)
2021. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
56%

#5:

Továbbra is túlzásnak érzem, hogy trágya. Vannak gondok a sztorivezetéssel, azzal, ahogy láthatóan az egyes rendezők próbáltak totál más felé evezni és elkenni a másikak irányait, azzal, hogy túlszélesítették a fókuszban lévő szereplők körét, miközben fontos régi karakterek háttérzenévé lapultak, ez tény.

De hogy trágya? Nem.

Lehetett volna jobb? Biztosan.

2021. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!