Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hollywoodban miért erőltetik...

Hollywoodban miért erőltetik az SJW-t a filmekben? Miért gondolják hogy ettől majd többen válnak elfogadóvá?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy én alapból egy toleráns ember vagyok, nincs semmi gondom sem a nőkkel, sem a melegekkel, sem a más bőrszínű, nemzetiségű, vallású stb. emberekkel.

Viszont! Kifejezetten irritál mikor bármilyen kisebbségnek/nemnek/nemi identitásnak az elfogadását azzal próbálják erősíteni az emberek körében, hogy beleerőltetik filmebe, sorozatokba, ahol semmi keresnivalója.

Úgy értem ez mire jó amúgy? Mit remélnek ettől? Olyan élő emberrel még nem találkoztam, aki például utálta vagy csak akár nem annyira kedvelte volna a melegeket vagy a sötét bőrűeket, és akkor filmek hatására, ahol elég sok meleg/színesbőrű karaktert látott, megkedvelte őket. Ellenben olyannak viszont már találkoztam nem is eggyel, akinél pont ennek a hatására váltak ellenszenvessé ezen csoportok. És hát mit ne mondjak, nekem sem lettek szimpatikusabbak azáltal, hogy teljesen oda nem illő helyeken is az SJW-propagandát kell néznem. Mert az teljesen oké, ha ezeknek a témaköröknek külön filmeket szentelnek, és abban szerepeltetnek ilyen embereket, azzal nincs gond. De egy Star Warsba, Marvelbe, satöbbi miért kell ilyeneket tenni? Vagy miért kell adott esetben akár karaktereket vagy történetet hamisítani, csak azért hogy meglegyen az adott produkcióban is a kvóta? (Lásd pl. a Withcer sorozatot, ahol egy hófehér karaktert egy fekete színésszel játszattak el, értelme nem volt semmi se.)


Szóval a kérdésem: mi ennek az erőltetésnek, lobbinek az értelme? Mit remél Hollywood attól, ha lenyomja sokmillió ember torkán ezt, mit gondolnak hányan lesznek az erőszak hatására toleránsabbak? Elértek vele eddig bármit is?



2021. máj. 6. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne b.ogassák őket hogy miért nincs ez vagy az a filmben.
2021. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó és mégis ki kérné ezt számon? Vagy miért lenne kötelező minden ilyesmit szerepeltetni minden filmben? Régen se voltak. Meg ugyanígy nincs pl. minden filmben gyilkolászás, vagy humor, vagy szexjelenet, vagy bármi más, egyik filmben ez van, másikban az. Aminek olyan a témája, abban legyen. Aminek meg nem olyan a témája, abban ne legyen csak azért, mert.
2021. máj. 6. 23:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jó és mégis ki kérné ezt számon? "

Az USAban, és így Hollywoodban is igen hangos lobbik és aktivisták.

2021. máj. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Mi alapján jön az hogy "nincs keresnivalója"? Miért nem lehetnek kisebbségekbe tartozó emberek a popkultúrában? Ugyanannyira léteznek mint a a többiek, csak arányát nézve kisebb számban.


A hamisítás, meg az, hogy külön figyelmet vonnak valakinek a kisebbségi státuszára más kérdés. Szerintem azt még a SJW banda egy része se szereti. Főleg a kritikusoknál elért PC pontok, meg a publicitás miatt csinálnak ilyeneket. Látod, te is beszélsz róla, részben el is érte a célját. Jó marketing.

2021. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk pont leszarom az egészet, de értem a problémát és nagyjából próbálom elmagyarázni.

Morgan Freeman-t, egy afroamerikai színészt megkérdeztek, hogy milyen élmény volt számára látni a Star Warst annak idején.

Mondta, hogy nem akar feszültséget kelteni, de az volt az első gondolata, hogy baromi jó film, de ez lenne egyesek szerint a jövő, hogy sehol egy néger?


Tehát valahol érthető a probléma, hogy a filmgyártásban eléggé alulszerepelnek a kisebbségek.

Viszont a másik oldalon ott van, hogy az se megoldás, hogy innentől kezdve erőltetni kell, meg álszenteskedni.

A négerek is inkább néznek néger filmeket meg néger zenét hallgatnak.

Aztán mégis jár a szájuk.

Holott én fehér emberként kritizálhatnám az NBA-t, hogy miért van annyi fekete játékos.

Közben meg a kutyát nem érdekli, úgy vagyok vele, hogy ha a feketék jobbak, hát legyen, engem nem érdekel.

Ugyan ez igaz a futókra.

2021. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Star warsban és Marvelben mindig voltak fekete karakterek.

A The witcher pedig pont azért jó, mert nem akar sjw lenni, hiába szerepel benne fekete szereplő. Nem azért fekete, mert ennyiből áll a karaktere, a bőrszíne fel sem merül. Szerintem pont a The witcher az egyik olyan, ami ezt jól kezeli.


Nekem az egyedüli dolog, ami nem tetszik, amikor valós, fehér embert alakít fekete szereplő, mert csak. Pl. ott az új Anne Boleyn. Felmerül, hogy miért? A Tudorkori Angliában éltek feketék, pl. Aragóniai Katalin udvartartásában Catalina of Motril/Motril Catalina, miért nem róla csinálnak egy sorozatot?

Vagy az a jarl (aki egy történelmileg létezett fehér férfi), akit egy fekete nő fog alakítani a Vikings: valhallában. Miért?

2021. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Pont tegnap olvastam, hogy a kövi Penge filmnek - Snipes nélkül minek - új rendezőt keresnek, méghozzá feketét... Véletlen se az számít, hogy esetleg olyan rendezze aki esetleg képes volna valamit összehozni, nem, a lényeg hogy fekete legyen a rendező.

Hát no comment kategória.


Mondjuk igazából azon se lepődnék meg ha kiderülne majd a filmből, hogy Penge valójában egy ázsiai leszbikus nőből lett átműtve és persze most is meleg, csak, hogy polkorrektek legyenek vagy mi a szösz.


Ilyenkor kéne példát venniük pár régi filmről, Halálos Fegyver széria pl, erőltetett volt benne Gibson és Glover párosa? Cseppet sem, és senki sem panaszkodott.

De az, hogy most direktbe kell bele minden, mert csak... ja mintha valami olyasmit is olvastam, hogy fekete főszereplős Superman is lesz... hát no comment. Nincs bajom se a feketékkel, se kínaiakkal se semmi, de mikor valamit ennyire oda nem illően erőltetnek azon csak röhögni tudok.

2021. máj. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt kell megérteni hogy Hollywood az egyik legfelszínesebb hely a világon amely tele van az igazság bajnokaként pózoló emberekkel és ahol ha nem tolsz egy megadott narratívát akkor nem kapsz munkát.

https://www.youtube.com/watch?v=YPpoKquOG5Q

És ez Weinstein nélkül is így van. Hogy Obi-Wan-t idézzem: "Az univerzum leghitványabb söpredékének gyülekezőhelye". Ott minden a látszaton múlik és mindenki helyezkedik. Ott senki nem szólalna fel egy producer vagy stúdió idiotikus ötlete (vagy akár szexuális ragadozása) ellen, inkább eltűrik sőt sokszor biztatják és/vagy bemószerolják egymást (hogy a másik bukjon egy nagyot) és így jönnek a Ghostbusters 2016-ok, a Last Jedi-k meg a Terminátor Woke Fate-ek és szarabbnál szarabb mindegyik.

Szerintem az utóbbi években látott SJW infesztáció megmutatta hogy mint mindennek úgy Hollywood-nak is van egy életciklusa és a tény hogy már rendezőkeresésnél se a kompetencia az elsődleges hanem a faji hovatartozás (a minden eddiginél népszerűtlenebb Oscar-ról meg ne is beszéljünk) egyértelművé tette számomra hogy Hollywood zuhanórepülésben van amiből két lehetséges kimenetel van.

1. A woke baromság miatt veszítenek egy rahedli pénzt és amikor már a stúdiók léte a tét akkor rádöbbennek hogy mint bizniszeknek nekik kuncsaftjaik is vannak akiket nem ártana elégedetté tenni ha túl akarnak élni.

2. Új független stúdiók és nevek fognak köztudatba kerülni akiknek nem szükséges azzal reklámozniuk hogy "ebben a filmben a főszereplő ilyen nemű, olyan bőrszínű és amolyan szexuális" mert a SZTORIK AMIKET ÍRNAK megállják majd a helyüket enélkül, és Hollywood megy a levesbe, örökre.

2021. máj. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
95%

Ezek a legtöbb esetben nagyon őszintétlen erőlködések csak azért, hogy ne tűnjön a produkció problémásnak vagy rasszistának. Amúgy szinte minden esetben sz-rul van csinálva és izzadságszagú. Talán ha 2-3 olyan nagyobb filmet/produkciót tudnék mondani az elmúlt 5 évből, ami nem kirakatnak tett be egy feketét vagy LGBTQ-t.


Szerintem azzal nincs baj, ha kifejezetten fekete vagy nő rendezőt vagy akármit keresnek. "Véletlen sem az számít, ki mennyire ért hozzá", mintha fekete vagy nő nem lehetne kiváló rendező lol :D Nyilán lehet jó rendező bárki, csak ők feketét keresnek, ennyi. Ki tudja, lehet a film szempontjából releváns az, hogy ki rendezi, ahogy pl. egy Wonder Woman is nagyon más hangulatú lett volna, ha férfi rendezi pl.

2021. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

"Szerintem azzal nincs baj, ha kifejezetten fekete vagy nő rendezőt vagy akármit keresnek. "Véletlen sem az számít, ki mennyire ért hozzá", mintha fekete vagy nő nem lehetne kiváló rendező lol"

Nekem sincs bajom egy rendezővel ha amúgy kompetens. De mi az istent ad hozzá a bőrszín a kompetenciához? Csak mert Penge fekete? És az miért számít?? Az számít normál esetben hogy mint ember milyen! Mint főhős. Milyen döntéseket hoz, milyen nehézségeket kell leküzdenie és miben lesz több a film végére. Ha fekete rendező lennék sértve érezném magam hogy a bőrszínem miatt keresnek meg és nem a munkám miatt.

Látod ezzel van óriási bajom hogy Hollywood mindenképpen tudatosítani akarja az emberekben a faji és egyéb hovatartozást. Pont mint odaát a szélsőjobbosok (mind a 6).

2021. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!