Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hollywoodban miért erőltetik...

Hollywoodban miért erőltetik az SJW-t a filmekben? Miért gondolják hogy ettől majd többen válnak elfogadóvá?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy én alapból egy toleráns ember vagyok, nincs semmi gondom sem a nőkkel, sem a melegekkel, sem a más bőrszínű, nemzetiségű, vallású stb. emberekkel.

Viszont! Kifejezetten irritál mikor bármilyen kisebbségnek/nemnek/nemi identitásnak az elfogadását azzal próbálják erősíteni az emberek körében, hogy beleerőltetik filmebe, sorozatokba, ahol semmi keresnivalója.

Úgy értem ez mire jó amúgy? Mit remélnek ettől? Olyan élő emberrel még nem találkoztam, aki például utálta vagy csak akár nem annyira kedvelte volna a melegeket vagy a sötét bőrűeket, és akkor filmek hatására, ahol elég sok meleg/színesbőrű karaktert látott, megkedvelte őket. Ellenben olyannak viszont már találkoztam nem is eggyel, akinél pont ennek a hatására váltak ellenszenvessé ezen csoportok. És hát mit ne mondjak, nekem sem lettek szimpatikusabbak azáltal, hogy teljesen oda nem illő helyeken is az SJW-propagandát kell néznem. Mert az teljesen oké, ha ezeknek a témaköröknek külön filmeket szentelnek, és abban szerepeltetnek ilyen embereket, azzal nincs gond. De egy Star Warsba, Marvelbe, satöbbi miért kell ilyeneket tenni? Vagy miért kell adott esetben akár karaktereket vagy történetet hamisítani, csak azért hogy meglegyen az adott produkcióban is a kvóta? (Lásd pl. a Withcer sorozatot, ahol egy hófehér karaktert egy fekete színésszel játszattak el, értelme nem volt semmi se.)


Szóval a kérdésem: mi ennek az erőltetésnek, lobbinek az értelme? Mit remél Hollywood attól, ha lenyomja sokmillió ember torkán ezt, mit gondolnak hányan lesznek az erőszak hatására toleránsabbak? Elértek vele eddig bármit is?



2021. máj. 6. 23:24
1 2
 11/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A kompetenciához semmit, de mint írtam, ha egy filmben pl. kifejezetten előnyös, ha a rendező férfi/nő/fekete akkor nyilván legyen olyan. Pl. egy mittomén nőkről szóló filmet nőknek rendezzen nő.

Akciófilmet pasikkal teli tesztoszteronnal rendezzen férfi.

Stb. z tök logikus szerintem.

Lehet, hogy a következő filmben Penge (nemtudom kiaz, mindegy is) életében releváns lesz az, hogy ő fekete, és úgy voltak vele, hogy akkor rendezze fekete, mert talán jobban tud ezzel azonsulni, mint egy fehér. Aztán lehet nem így lesz, lehet semmi köze nem lesz a Pengének ahhoz, hogy ő fekete származású, nem tudom, de alapvetően és nagy általánosságban szerintem tök érthető, hogy bizonyos történeteket hitelesebben tud egy bizonyos ember rendezni.

Egy színész vagy rendező nem fogja tudni úgy átadni vagy hitelesen előadni mondjuk egy bizonyos társadalmi kisebbség problémáját, vagy a hovatartozása miatti káros gondolatait, ha nem ahhoz a társadalmi kisebbséghez tartozik, lehet az az ember akármennyire empatikus.


Az, hogy ebben a Penge esetében ez mennyire releváns döntés, vagy ez is csak az előző kommentemben említett kirakat SJW, majd kiderül.

2021. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a legérdekesebb, hogy ezekkel a filmekkel, sorozatokkal az addig toleráns embereket is rasszistává teszik. (Csak a fehér gonosz, a néger jó és okos és megértő stb. miközben a valóságban az USA-ban elképesztően magas a néger bűnözés stb.) Egyre többször hallom ezt a környezetemben, olvasom a netem, szóval érdekes lesz a jövőben. (És most már az ázsiai származásúak is hátrányt szenvednek a négerek miatt (iskolai-egyetemi felvételik, jegyek adása), a fizikai támadásokról nem is beszélve.)
2021. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#12

Mert Amerikában is van egy elit és van egy nép, és az oszd meg és uralkodj módszer van használatban. Egyszer láttam egy felmérést és 2008 előtt a tipikus SJW kifejezések a google-keresések között egyáltalán nem voltak elterjedtek. Láss csodát, az Occupy Wall Street-et követően hirtelen egyre többször lehetett hallani white privilege-ről, toxic masculinity-ről stb. Micsoda egybeesés...

2021. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

De pont ezért nem lenne szabad indulatossá válni ettől. Ha az a cél, hogy feszültséget generáljanak és egymásnak ugrasszák a rasszokat, akkor pont ellenkező módon kéne rá reagálni. Nem pedig úgy, ahogy azt elvárják. Nem vagyunk mi egymás ellenségei, egy fekete vagy egy meleg is pont ugyanolyan, mint egy hetero fehér. Ugyanabban a kultúrában élünk már xxx éve.

Azért is olyan a hír, hogy "fekete rendező", "fekete főszereplő", "meleg háttérkarakter, "feminista film", mert valamilyen megkülönböztető jegyra akarja felhívni a figyelmet, hogy indulatot generáljon.

Régebben lett volna "egy film, Denzel Washingtonnal a főszerepben", ma ezt úgy reklámoznak, hogy a "fekete főszereplős film".

Ez nem tudom mennyire szándékos vagy mennyire nem, de ez a mai hozzáállás nagyon gáz. Ha az a lényeg, hogy valami ne legyen rasszista, akkor miért számít valaki bőrszíne? A rasszizmus ellentéte elvileg az, amikor nem a bőrszín alapján teszünk különbséget.

2021. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!