Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Számodra melyik minden idők...

Számodra melyik minden idők legjobb vagy legemlékezetesebb Star Trek-epizódja?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 11:55
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:
68%

Legemlékezetesebbnek mindenképp a Star Trek Enterprise: These Are The Voyages. (S04E22)

Annál nagyobb pofáraesést a televízios sorozatok történelme ritkán élt meg. Maximum azt lehet csak hozzá hasonlítani, amikor a Dallasban kiderült, hogy Bobby Ewing halála csak Pamela álma volt, az egész évaddal együtt.

Szóval ezt nehéz elfelejteni :) A legjobbon már gondolkoznom kellene, de ebből is látszik, hogy az kevésbé emlékezetes. Valószínűleg valamelyik jobbféle TNG epizód lenne.

2021. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
100%

Kis gondolkodás után, na meg azután, hogy kigugliztam az epizód címét és számát (az előzőhöz nem kellett, az annyira beégett, hogy tudtam fejből :D) inkább egy Original Series epizódot mondanék a legjobbnak:

TOS: The City on the Edge of Forever. (S01E28)

Igen, látom hogy a wiki azt írja, hogy "frequently stated to be the best episode of the entire Star Trek franchise", de nem ez befolyásolt, sőt, biztos voltam benne, hogy a legjobbnak az emberek többsége sokkal inkább TNG esetleg DS9 epizódokat mondana.

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:
70%
Ha a Star Trek Discoveryből mondok részt, tutira megköveznek. :D
2021. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Mondjuk mindennel együtt is mindenkinek joga van szeretni akár azt az izét is. Aki pl. abszolút nem szereti a Star Treket, annál érthető is. Aki szereti, annál nálam teljesen érthetetlen, de ez az egyéni problémám. Én a Discovery-t és a Picard-ot szimplán nem tartom Star Treknek, mint ahogy a J.J.Abrams filmeket sem.

Ha új sorozatokról van szó, akkor a The Road Not Taken ( [link] ) esélyes a legjobb Star Trek epizód szerepére. Személy szerint nekem a Lasting Impressions is ( [link] ), ha könnyedebbet akarnék mondani. A bökkenő, hogy hivatalosan egyik sem Star Trek. De szilárd meggyőződésem, hogy jóval jobban Star Trek, mint amit a mostani Star Treknek nevezett sorozatok képesek prezentálni.

2021. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:

Azért ezt csak úgy itthagynám:

[link]


:)

2021. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
53%

Még az Orville is inkább, mint a Discovery? :D

Nem azért, az Orville tényleg jó. :)

Seth Macfarlane zseniálisan hülye.


Régi Star Trek sorozatok nem igazán kötöttek le, kivéve a mozifilmjeit, azok mind bejöttek.

2021. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:
100%

"Régi Star Trek sorozatok nem igazán kötöttek le"


Oké, így értem, neked akkor simán nem jön be a Star Trek világa. Az új sorozatoknak meg nincs igazán közük nincs semmihez, ami Star Trek, de pont ezért jöhetnek be sokaknak, akik a régi sorozatokkal nem tudtak mit kezdeni. Amivel alapvetően nem lenne baj. Az egyetlen bajom, hogy az új sorozatokat is Star Treknek hívják, amit nagyon nem kéne.


Az Orville egyébként sokszor kicsit Seth-es idiotizmusba oltva ugyan, de abszolút Star Trek, érzetben, gondolatban, mindenben. A kis Family Guy vibe meg nem árt bele :) Viszont ő meg a nevet nem kaphatta meg. Ami kár, mert évekkel ezelőtt jelezte, hogy szívesen alkotna új Star Trek sorozatot. De sajnos ez a ziccer kimaradt.

2021. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

Mindegy, tudjuk, mi megy Orville név alatt. :D


Nem mondanám, hogy a Star Trek világa kiesik, hiszen még a Next Generation előtti mozifilmek is tetszettek, az meg elég hűen a sorozat volt.

A Discovery köpködőinél meg kúgy érzem, nem jogos, a régi Star Treknél több, pörgősebb, bővebb, színesebb kellett, ezt meg régi kaptafák elvetése nélkül nem lehet.

Hasonló, mint a Star Wars folytatások esete.

Tény, hogy a Voyager közelebb járt az eredetihez, azt még hellyel-közzel néztem.

A Next Generationból elég sokat, de nem éreztem sehol erősen megfogósnak.

A Deep Space nine kicsit lapos volt nekem.

2021. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés olvasása közben rögtön ez a rész ugrott be:

[link]

Olyan bizarr módon félelmetes az egész, nem a kedvenc részem, de az biztos, hogy eléggé nagy hatással volt rám, mindenképp ezt mondanám legemlékezetesebbnek.

Legjobbat nem tudnék mondani, túl sok jó rész van, amik közül nem tudok választani. De valószínűleg valamelyik TNG vagy Voyager részt mondanám.

A filmek közül szerintem egyértelműen a The Wrath of Khan a legjobb.

2021. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
100%

"a régi Star Treknél több, pörgősebb, bővebb, színesebb kellett"


Miért?


"ezt meg régi kaptafák elvetése nélkül nem lehet"


Ha kaptafák alatt hangulatot és szemléletmódot értesz, akkor az Orville ékesen bizonyítja, hogy de, lehet.


"Hasonló, mint a Star Wars folytatások esete"


Amik totál katasztrófák :D

2021. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!