Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek miről fog szólni...

Szerintetek miről fog szólni a Krétakori tábor 4. évada (Jurassic world)?

Figyelt kérdés

Szerintem két opció a legvalószínűbb, hajótörést szenvednek és visszakerülnek az egyik szigetre, valószínűleg a Sornára (a Dominion miatt).

Vagy a Nublarra kerülnek vissza. Viszont a sorozat készítői nem hinném, hogy ki akarják nyírni Bumpy karakterét, ezért ez eléggé elkerülhetetlen és valahogy kimentik, így egy ponton vissza kell térniük.



2021. máj. 25. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Hajótörést szenvednek és visszakerülnek Nublarra
Hajótörést szenvednek és Sornára kerülnek
Hajótörést szenvednek és valamelyik másik szigetre kerülnek, mint Pena, Muearta
Megmenekülnek és a Fallen Kingdom eseményei alatt térnek vissza kimenteni Bumpyt
Megmenekülnek és a Fallen Kingdom eseményei után a kiszabadult dinoszauruszokkal találkoznak
Egyéb opcióm van, leírom
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi ez a sorozat?
2021. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jurassic world/park egyik spin off sorozata, animációs.
2021. máj. 25. 21:34
 3/9 A kérdező kommentje:
2021. máj. 25. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Értem. Köszi.
2021. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Az biztos, hogy a hajóval/hajón történni fog valami. Megint úgy hagyták abba, hogy ott van valamilyen dinoszaurusz a hajót + a Mosasaurus is bármikor feltűnhet.


De amúgy megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és mennyire tetszik a sorozat?


Nem bántásból, csak érdekel. Mert én a Jurassic filmeket kifejezetten szeretem, de ez a sorozat elég bugyuta, tipikus gyerekmese, felnőtteknek semmiképp sem ajánlanám. Én is csak a kíváncsiságom miatt nézem, de értékelni kevésbé tudom.

2021. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

28 vagyok. Nem ez a kedvenc sorozatom, de szeretem nézni. Nem tudom, lehet szellemileg nem számítok felnőttnek. :)

Mindig is a gyerekeket célozták meg főleg, szóval ha leülök egy jw cím elé, akkor soha nem számítok felnőttes tartalomra. De engem nem zavar a gyerekmese stílusa, szívesen nézek más meséket is.

Műfajak között eléggé fluid ízlésű tudok lenni, ha a témája érdekel, pl. ez a robinzonád műfaj és persze az állatok is a középpontban vannak végig.


Szívesen vennék egy komolyabb témájú filmet vagy sorozatot is, de azt nem hiszem az universal valaha is fogja szállítani.

2021. jún. 11. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most csak a Krétakori táborra gondoltam, hogy gyerekmese. A filmekkel nekem sincs bajom.

De ez a mese nagyon erősen a gyerekeket célozza meg, míg a filmek inkább csak a besorolás alapján mondható gyerekeknek készült filmeknek.


De itt a párbeszédek, a cselekedetük, minden nagyon bugyuta. Hogy tud túlélni egy dinoszauruszokkal teli szigetet 6 gyerek? Pláne, hogy iszonyatosan le vannak benne butítva a dínók. Egyik dínó sem éri utol őket, akárhányszor menekülnek és még sok olyan, ami miatt számomra nem annyira élvezhető. Nem beszélve arról, hogy túltolják a korábbi részekre való utalásokat. Kicsit úgy érzem mintha 10 vagy az alatti gyerekeknek szánták volna, akik nem látták a filmeket.

2021. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért írtam a filmeket is, mert ezek a dolgok (vagy nevezzük hibáknak) a filmekben is megvannak. Főleg a legújabbakban. Pl. az állandó visszakacsintások az eredeti filmre vagy éppen az állandó szerencsés megmenekülések vagy éppen a már szinte isteni beavatkozás (száz fokos vulkáni hamu túlélése).

A sorozatban egyébként a regényre is volt egy utalás, de túl fiatalon nem hiszem, hogy sokan olvassák azt a könyvet.


Érdekes, mert szerintem pont ebben a sorozatban viselkednek tényleg állatként a dinoszauruszok, már a sokadik film óta. Persze nem tökéletes még most sem, de sokkal kreatívabb a dinoszauruszok viselkedése terén a sorozat, mint a filmek.

Pl. nem minden ragadozó viselkedik agyatlan zabagépként, aminek egyetlen célja, hogy felfaljon minden embert vagy megküzdjön más ragadozókkal és a növényevők sem csak dísznek vannak. Van még hova fejlődni. De én úgy látom több energiát fektettek az állatok megalkotásába, mint a Jurassic world filmekben.


Ehhez még lazán kapcsolódik a gyerekek túlélése is. Egy ankylosaurus van mellettük folyamatosan, ami valószínűleg a maga idejének egyik legveszélyesebb állata lehetett. Ha nem folyamatosan rohangálnának pl. a scorpius rex elől, akkor ezt mellőzve valamennyire hihető, hogy túlélték, hiszen melyik ragadozó kockáztat egy ankylosaurusszal szemben, ha van könnyebben megszerezhető zsákmány is?

Szóval jó ötlet a készítők részéről, hogy egy ankylosaurust írtak a karakterek mellé "házi kedvencnek".

Aztán olykor el is szúrják ezt, amikor az ankylosaurus teljesen hasznavehetetlenként van ábrázolva vagy felszívódik a semmibe.

De megint...a jw tele van jó ötletekkel, rossz kivitelezésben.

Én ezt már megszoktam és őszintén már nem zavar. A filmeket sem látom (nézem) máshogy, mint ezt a sorozatot. Gyerekkorom kedvence, szeretem az állatokat és jelenleg az egyetlen franchise, amiben dinoszauruszok vagy más kihalt állatok szerepelnek.

Az ember karakterek csak a jp filmekben voltak igazán jók (Grant, Sattler, Malcolm, Harding, Hammond). Az új karakterek ezeknek csak az árnyaik. A karakterek jó részét a dinoszauruszok nem is érdeklik, ami órási hiba. Az első évadban ez nagyon zavart. A filmekben is, mert nem értettem, hogy ezek a karakterek egyáltalán miért vállalnak munkát egy állatparkban.

A sorozat ebben legalább fejlődik és tényleg bemutatja a karakterfejlődést. Ellentétben pl. a filmnél, ahol a jw-ben Claire árucikknek tekinti a dinoszauruszokat, a fallen kingdomban meg állatjogi aktivista. Vagy Owen, akinek élete munkája az etológia terén a velociraptorok felnevelése, egy Konrad Lorenz 2.0, de a fallen kingdomban hagyná mindet elégni, ha nem nyaggassák a mentőexpedícióval.

Szóval ez most már a sokadiknál is több ok, hogy mi szimpatikus nekem a sorozatban.


Hirtelen ennyi jut csak eszembe.

Nem azért írtam, mert szerintem rosszak a filmek. Szeretem a hibái ellenére. Mostanában amúgy sem lehet mást tenni a hollywoodi filmek és sorozatok terén.

2021. jún. 11. 23:54
 9/9 anonim válasza:

5#

Hiába gyerekes, ha érdekel a film univerzuma és szereted, csak akkor lesz igazán teljes, ha mindent megnézel belőle. Ez a sorozat azt dolgozza fel másemberek szemszögéből, hogy mi történt a 2015-ös JW során és az az utáni 6 hónapban a szigeten.


Ugyan úgy, mint ahogy a Jurassic Park The Game nevű játék azt dolgozza fel, hogy az első JP alatt mi történt más emberek szemszögéből.


Ha kihagyod őket, akkor a történet egy kis részéről nem fogsz tudni.

2021. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!