Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a Star Trekben...

Mi a különbség a Star Trekben szereplő szubtér, és a Star Warsban szereplő hiperűr között? Mint ha Star Trekben lassabak lennének a hajók. A Voyagernek 75 évet kellett volna utaznia, hogy hazatérjen.

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 16:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
6%

Nem attól függ a népszerűség, hogy én hányat ismerek, de Magyarországon az ismerőseim mind nem látták, én is csak pár részt bírtam nézni.

A SW ugyanúgy mese, igen, tudom, hogy nem valóság, de a Star Trek is ugyanolyan mese.

Technológia a SW díszlete így van, mert van annál fontosabb is, mint hogy egy réges-régi galaxisban mindenféle csúcstechnológia mutatkozzon, de azért van belőle bőven. A ST ellenben pont ennek a technológiának ad értelmet, hogy a Földön milyen eszközök lehetnek kivetelezhetőek (ami nem sikerül).

2021. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Tom Benko ***** válasza:
96%

@11: Továbbra sem releváns érv.


A Trek nem mese, hanem tudományos-fantasztikus történet. A Trek esetében több technológia is megvalósult, ez is a tudományos részére mutat rá. A SW esetében a technológia tényleg nem több, mint díszlet, mivel, mint írtam, felcserélhető. A galaxis helyett szigetvilág, űrhajók helyett tengerjárók, lézerkard helyett sima szablyák, erő helyett mágia, stb..., és a történet, a cselekmény cseppet sem változik. A Trek esetében több résznek értelme sem lenne a technológia nélkül.


Bár,m ahogy láttam, te talán 1-2 százalékát ("...párt részt...") néztél meg, szóval eléggé gyenge lábakon áll így a véleményed. Sokkal célszerűbb lenne azt mondanod, hogy _neked_ nem tetszettek.

2021. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%
Mivel kitaláció, ezért mese. És a technológia fontos benne, mivel ez a jövőről szól, sci-fi.
2021. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Tom Benko ***** válasza:
93%
A mesének egészen más a meghatározása.
2021. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Több meghatározása is van.
2021. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%

De szeretem hogy senki nem a kérdesre válaszol.


Szóval a hiperűr másnévem hipertér az az érzékelhető világon kívül eső közeg itt halad a fény a star wars technológiája megengedi ebben a térben való utazást ezt egy hperhajtómű biztosítja aminek az "üzemanyaga" a koaxium ami tulajdonképen képes a hiperűrben haladni ezért igen robbanás veszélyes ha felrobban képes elpusztítani hegyeket

A hipertűr alapjába véve mindehol ott van csak vannak nagy útvonalai ami a biztonságos útvonal és kissebb utak amik veszélyesebbek bár nem annyira mint az autópálya és a főút


A szubtér az még a fény alatti része az űrnek bár hatalmas sebességre tesz szert ami képes belemenni de így is évtizedekig tart a galaxis egyik pontjából a másikba menni



Konkrétan a külömbség hogy a hiperűr(tér)-ben utazók pár óra alatt elérik a magvilágoktól ( a galaxis központi részei) az ismeretlen régiókig ( a star wars galaxis nem felfedezett része) a szubtér pedig a fény alatti legnagxobb sebességet teszi lehetőve ami a galaxis egy távoli pontjáról 70 év a visszatérés

2021. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Tom Benko ***** válasza:
76%
@16: A SW része oké, oda bármi belefér. De a ST! MI az, hogy "fény alatti"?
2021. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
17# ez nem olyan bonyorult kitalálni a fénysebeseg alatti legygorsabb sebesség
2021. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Mojjo ***** válasza:
64%

@18: És azzal a sebességgel 70 év az út a galaxis legtávolabbi pontjáról? Igen pici galaxis lehet :D Már ha külső szemlélőnek 70 év. Ha meg belsőnek, akkor igen nagy.

Mellesleg mi az a fénysebesség alatti leggyorsabb sebesség? :)

2021. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
Már ne haragudj de nem fogok mindemt a szádba rágni 10 óra van nincs erőm ilyenre
2021. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!