Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Véleményetek a Joker filmről...

Véleményetek a Joker filmről amiben Joaquin Phoenix játszik?

Figyelt kérdés
2021. jún. 13. 13:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Az inspiráció meg az, hogy Taxisofőr 2-nek titulálják nem ugyanaz. Minden alkotó, Scorsese is, mindenki inspirálódik valamiből.
2021. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az inspirációban igazad is van, Scorsese és Schrader esetében pl. a The Wrong Man c. kevésbé ismert Hitchcock-film volt a kiindulópont, mikor megcsinálták a Taxisofőrt, de a Joker esetében szerintem jogos a Taxisofőr 2.0. megnevezés, ugyanis nem tesz hozzá semmit se az eredetihez, sem gondolatilag, sem esztétikailag-filmnyelvileg, ami miatt önállóan is helytálló alkotásnak tekinthetnénk. Az egy dolog, hogy Phillips lemásolta a Schrader által csúcsra vitt "traumatizált magányos kívülálló nem érti a világot maga körül és ezért a végén ámokfutást rendez" narratívát, de még a fényképezés, a vágások és a zeneválasztás is mind Scorsese-t idézik.
2021. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én erre inkább azt mondanám, hogy ez egy vélemény. Én más véleményen vagyok.


Tarantino szerintem egy zseni, őt is kritizálják, hogy csak összelopkodja a filmjeit. De kérdem én, hány rendező tudna ilyen jó filmeket "lopkodni"?


Megvan a sajátos stílusa, jó humor stb. Szerintem az, hogy egy film hajaz egy másikra vagy másik kettőre az alapból nem baj, ha hozzá tud adni és jó is összességében a végeredmény. Nálam Tarantinonál maximálisan megvan ez és a Jokernél is.


Már egy másik köntösbe bújtatott hasonló sztori is lehet jó. Részben egyetértek veled, de én nem érzem Taxisofőr 2-nek.

2021. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Na, végre egy dolog amiben egyetértünk: Tarantino.


Tarantinot én is zseninek tartom (mellesleg az egyik legfontosabb rendező az életemben, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy cinephile lettem, szóval lehet, hogy van bennem némi elfogultság vele kapcsolatban), többek között azért is, mert nála a lopás inkább posztmodern intertextualitás, a kölcsönzött elemek, származzanak azok amerikai exploitation filmekből, francia újhullámos krimikből vagy japán chambarákból, mind szervesen beépülnek a filmjei szövetébe, és végső soron egyedi, csak a saját egyéni stílusára jellemző művet hoz létre belőlük, pl. a Kill Bill pont mindhárom általam említett filmtípusból sokat átemel, viszont az embernek mégsem támad az az érzése, hogy ezt pl. Truffaut vagy Kihachi Okamoto rendezte volna, kizárólag Tarantino jut az eszünkbe. Ebben különbözik Phillipstől, aki - legalábbis számomra úgy tűnik - kizárólag Scorsese filmjeihez nyúlt vissza inspiráció terén, bármiféle önállóságra törekvés nélkül.

2021. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy láttad-e, de nekem ez az utánzás dolog a Nagy pénzrablás sorozatnál jött elő leginkább. 1-2 hozzáadott jó ötlet (ami tényleg jó) híján olyan érzésem volt, mintha a Szökés sorozatot meg a Belső embert gyúrták volna össze és kaptunk volna egy gyenge másolatot, ami ráadásul néhol úgy kiakaszt a logikátlanságával, hogy kivoltam tőle. Úgyhogy az érzést meg tudom érteni, mert ezt a sorozatot is imádják, de sajnos nekem nem jött be. Az, hogy a Netflix felvásárolta és teljesen feleslegesen folytatta még rosszabbul, azt már hagyjuk is. :D
2021. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!