Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Akiknek nagyon tetszik vagy...

Akiknek nagyon tetszik vagy akár a kedvencük a Breaking bad, leírnátok róla a véleményeteket pár mondatban?

Figyelt kérdés
Spoiler mehet, láttam már. Pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. jún. 16. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Azért tetszik mert szerintem jó. Persze lehet, hogy másnak nem tetszik mert szerinte például rossz. Ez jól rávilágít arra, hogy az, hogy kinek mi tetszik az relatív. Ahogy latinul mondják: gustibus non est disputandum, vagyis az izlésekről nem vitatkozunk. Magyarul úgy mondják, hogy izlések és pofonok. Egyébként nekem a szomszédok is tetszik. Akinek a szomszédok nem tetszik az egy idióta.
2021. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon emberközeli és realisztikus, könnyű azonosulni a szereplők problémáinak jó részével. Tetszik hogy nem végleteket próbál megjeleníteni, sokszor nincs egyértelmű jó vagy rossz, a főszereplők sem valami hibátlan hősi karakterek, de még mennyire hogy nem. Esendőek, hibáznak ők is, és jönnek is a következmények. Emiatt én könnyebben beleéltem magam a sztoriba.

És úgy általában az egész egy - majdnem - tökéletesen összerakott, kerek egész sztori.

2021. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én egyszer láttam csak, de valószínűleg majd valamikor a jövőben újra megnézem és sajnos elvárásokkal ültem le elé, mert mindenki istenítette, imdb értékelés is brutális és ahogy néztem nem értettem, hogy miért szeretik ezt annyira. Aztán ahogy haladtam előrébb egyre inkább tetszett és rájöttem, hogy a legegyszerűbb magyarázat az oka ennek. Valójában az, hogy egyszerű, de kikezdhetetlen. Nem azt mondom, hogy mindenkinek imádnia kell, de úgy igazán belekötni nem nagyon lehet.


Mint a Három óriásplakát Ebbing határában. Megkérdezték a rendezőt, hogy vajon mi lehetett a sikere és valami olyasmit nyilatkozott, hogy kell egy egyszerű történet és pár jó karakter.


Breaking Badnél is ez van, van pár jó karakter, egy egyszerű sztori mindenféle óriási túlzás és akcióorgia nélkül, zseniálisan megcsinálva, baromi jó színészekkel és ebben az egyszerűségében van a zsenialitása. Mire vége lett én is azt vettem észre, hogy imádom. Tényleg bele tudja élni magát az ember, és ahogy írtad #2-es nincs egyértelmű jó és rossz. Motivációk, problémák vannak és jó, illetve rossz döntések. Baromi jó az egész és konkrétan nincs senki benne, aki igazán szimpatikus lenne, mégis tetszik. 😀 Kisebb dolgokban valójában mi is ilyenek vagyunk. Törekszünk a jóra, de közben hozunk rossz döntéseket. Bár nekem Saul karaktere annyira nem jött be és milyen durva, hogy pont ő kapott saját sorozatot. :)

2021. jún. 16. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyesmi a véleményem róla. Hiába egyszerű a story, de jók a színészek, jók a karakterek de talán ami a legtöbbet dob rajta az az írás/rendezés minősége. Nagyon részletesen van kidolgozva és látszik rajta, hogy a készítők nem csak a pénz miatt csinálták hanem a szívüket lelküket beleadták és tényleg egy minőségi művet akartak lerakni az asztalra. Ami viszonylag egész ritka sorozatoknál, főleg ha figyelembe vesszük, hogy 10+ éve kezdődött és akkor még nem voltak annyira felkapottak a sorozatok mint ma.

Ha tudsz angolul, akkor nézegess yt-n analízis videókat a sorozatról mert biztos, hogy találsz még valamit ami elkerülte a figyelmed és csak még tovább fogja emelni a szemedben a sorozatot. Pl múltkor néztem egy videót amiben rávilágítottak, hogy még a ruha/háttér/autó szín választásokra is a szokásosnál nagyobb figyelmet szenteltek a készítők.


Teljesen szubjektív vélemény, de talán ki merem jelenteni, hogy a Better Call Saul eddig jobb mint a Breaking Bad. Kicsit más jellegű, de érezni az egész sorozaton, hogy a készítő rengeteget fejlődött a Breaking Bad óta. Saul karaktere engem se fogott meg különösebben a Breaking Bad-ben, de itt rendesen kifejtik őt is, és talán még drámaibb is a karakter mint Walter.

2021. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!