Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én nem értem a Viharszige...

Csak én nem értem a Viharsziget című film végét? Amikor Dicaprio azt mondja hogy melyik a rosszabb Szörnyetegként, élni vagy jó emberként meghalni? és aztán elviszik őt a világítótoronyba és vége.

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult. DiCaprio karaktere maga is egy páciens volt a szigeten. Teddy valójában nem Teddy, hanem Andrew, aki egy demens gyilkos és beteg az elmegyógyintézetben, amit "nyomoznak" a társával. A pszichológusa meg próbálja felbátorítani őt, hogy a téveszméit "játssza" el úgymond. Ez nem sikerül, és Andrew visszakerül a pszichotikus állapotába. A végén lobotómiát végeznek el rajta. És a film végi mondatot másképp kell értelmezni. Én nem magyar szinkronnal néztem, eredti szinkronban így hangzik:


"This place makes me wonder, which would be worse, to live as a monster or to die as a good man?"


Ami magyarul:


"Ez a hely elgondolkodtat, hogy melyik a rosszabb, szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni?"


Most ezt úgy is el lehet könyvelni, hogy csak egy őrült ember utolsó szavai voltak, vagy egy őrült ember, aki a visszaesését ebbe a pszichotikus állapotba csak megjátszotta, és a Teddy szerep valójában kimentette ebből az elmeállapotból. Tehát úgy halt meg, hogy tudta az igazságot.

2021. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy dönt, hogy normális lesz, akkor egy gyilkosnak fogják címkézni és szörnyetegként fog élni; ha inkább megőrül, és rendőrnek hiszi magát (vagy azt mutatja), akkor jó ember, viszont akkor viszik kivégezni, mert nincs több kapacitás már rá, hogy meggyógyítsák.
2021. jún. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És mivel feltette ezt a kérdést, és magától elindult az orvosok felé, úgy tűnik, csak tettette az utolsó őrületét, és úgy gondolja, jobb jó emberként meghalni, mint szörnyetegként élni. Szóval megy meghalni.
2021. jún. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis bocsánat, nem kivégezni, hanem lobotómiára, ami hatására tulajdonképpen a tested megmarad, de te már nem te vagy.
2021. jún. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Matúz Péter válasza:
100%

Most nem azért, de a PTSD nem "demencia" ahogy az első válaszoló írta.

Teddy nem volt demens az agyával semmi gond se volt.

Ha jól tudom.

2022. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!