Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar X-Faktort miért...

A magyar X-Faktort miért tehetségkutatónak hívják, mikor a mentorok között általában átlagos, vagy átlag aluli énekesek fordulnak meg, akiknek a szava keveset ér a szakmában?

Figyelt kérdés
És ez nagyon veszélyes, hiszen tönkre teszik/tettek olyan énekeseket, akikből komoly sztár lehetett volna. Számomra komolytalan, mikor olyanok ülnek a mentori székben, mint ByeAlex vagy Dallos Bogi. És számukra az egész csak arról szól, hogy ők kaszálják a legnagyobbat az általuk mentorált fiatal tehetségen, és ha sikerül megnyerni, akkor még további pénzt sajtolnak ki belőlük, leszerződtetik egy kiadóhoz, és béna dalszövegeket írnak nekik ahelyett, hogy arra ösztökélnék őket, hogy saját kútfőből és tehetségüket kihasználva váljanak népszerűvé. Inkább beállítják őket a sorba, mainstream zenéket dalolni, semmi tartalom, csak mint egy marionett bábú, ráncigálják őket.

2021. júl. 10. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik hasonló műsor ilyen. Az elején még úgy-ahogy jó énekesek, személyiségek ülnek a zsűriben (pl. Keresztes Ildikó, de ő inkább énekelni tud, mint mentorálni, Geszti, esetleg még a Malek, vagy a Megasztárban ott ült Presser, aki egymaga felért az összes többivel, még Pierrot-t említhetem mint hozzáértőt), aztán amikor kezd kifáradni a műsor, meg a zsűrit se érdekli már annyira, muszáj színesíteni, és inkább ismert, mintsem tekintéllyel rendelkezőket hívnak. Azon röhögtem, amikor anno a Megasztárban az Eszenyi-Mester páros igazi balekokat juttatott tovább, aztán az élő műsorba visszahívták Pressert, hogy valaki értsen is az egészhez :D


Az énekesi kilátásokat, karriereket meg nem a mentorok, hanem a TV-csatornák teszik tönkre a lehetetlen szerződési feltételeikkel.

2021. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az X-Faktor már régóta nem tehetségkutató, hanem show műsor. Ezt maga a producer lőtte el valamikor, de régóta tudni, hogy nem a hangod számít, hanem hogy mennyi pénzt tud kicsikarni belőled a csatorna. A szerződésben is olyan dolgok vannak, amit egy befutni akaró énekes biztos nem írna alá, de hobbiból éneklők se nagyon. A mai világban aki be akar futni, annak sokkal több lehetősége van, vannak rendezvények ahova kvázi bárki elmehet fellépni (természetesen ingyen), meg ott van a net is, amit többen bújnak manapság mint a tévét. Igaz ott alapból egy vagy a sok közül, de vannak platformok (nem a YouTube), ahol promótálják az újakat, a nagyoknál is meg tudsz jelenni és nézőket toborozni anélkül, hogy a chatben, kommentekben kunyiznál.
2021. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen műsornak nézettséget kell generálnia, ezért vannak azok a zsűriben akik, ők sok embert a tv képernyője elé szegeznek. Ha nincs nézettség teljesen mindegy mennyire színvonalas, akkor nem éri meg az rtl-nek. Függetlenül attól, hogy ezzel egyetértünk-e vagy sem. Számomra is ezerszer többet ér pl Presser szava (ugye ő a Megasztárban volt), mint az X-faktorban ennek a négyesnek. Nem mintha utálnám őket vagy bármi ilyesmi, de ez inkább már showműsor, mintsem tehetségkutató, de legalább az esélye megvan annak, hogy tehetségek is kijöjjenek onnan és befussanak.


Mi sem bizonyítja jobban, hogy Radics Gigi, aki egyébként tényleg nagyon jó énekesnő, de épp csak kijött a Megasztárból, szinte már zsűri is lett az X-faktorban. Kb vicc kategória az rtl részéről.

2021. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pl: én a usnk-en. rendesen meglepődtem, hogy mitől nyertek.
2021. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ByeAlex a klasszikus értelemben valóban nem egy jó énekes, sőt szerintem kimondottan rossz. Viszont félelmetesen jól ráérzett a fiatal generáció ízlésére és nagyon tehetséges abban, hogy népszerű, nekik szóló zenéket írjon. Ő inkább producer és reklámszakember, mint előadózenész. Ezért az X-faktorba tökéletesen beleillik véleményem szerint. Csak valóban az a baj, hogy mindegyiket beledobja, ebbe a mainstream fostartályba, de aki oda jelentkezik, szerintem ezzel tisztában van és vállalja!

Dallos Bogit nem vágom kicsoda.

2021. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!