Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Daenerys Targaryen szerepét...

Daenerys Targaryen szerepét hogyan sikerült egy olyan színésznőre ráosztani mint Emilia Clarke?

Figyelt kérdés
Állandóan olvasni hogy Emilia Clarke borzalmasan játssza a karaktert és hogy ezáltal Daenerys hiteltelen. Habár én nem láttam végig a sorozatot, de amennyit igen, az alapján ezt nem is tudom csodálni: nem is állhatna a színésznő valódi személyisége távolabb a karakterétől. Komolyan, hogy lehetett egy csupaszív, életvidám, örökké mosolygó csajszira egy elmebeteg nárcisztikus népirtó szerepét ráosztani? Kicsit olyan ez nekem mintha Steven Segalt akarnák egy romantikus film főszerepébe rakni, egyszerűen sehogy se passzol. Meg tudom érteni hogyha szegény szenvedett a szereppel és nem tudott vele azonosulni. Neki a romantikus filmek állnak jól, vagy a sima kalandfilmek, amiben láttam más filmben abban zseniálisat alakított. Szóval mégis hogy sikerült ennyire félrecastingolni ezt a szerepet vele?

2021. júl. 14. 04:23
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem Chloë Grace Moretz lett volna a legjobb a szerepre, neki azért mennek az elborult szerepek is, és mielőtt jönne az a része, hogy az első évad idején 14-15 éves körül volt: Még ez is stimmelt volna legalább a könyvekhez, hisz ott Dany ha jól rémlik mindössze 13 mikor Drogohoz adják.


Bár gondolom az volt inkább a lényeg, hogy úgymond jól mutasson, hisz kb 10 percen belül már pucéran mutatták, ezt mondjuk pl nem lehetett volna Moretz esetében megcsinálni.


Mondjuk igazából mindegy is, mire eljutott oda, hogy megőrült, addigra már sokkal több ás más gondok is voltak a sorozattal.

2021. júl. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon nem szerettem ahogy Daeneryst játssza, és igazad van hogy nagyon ütközött a személyiségével, bár a színészeknek az a dolga hogy belebújjanak a szerepbe, szerintem Jack Gleeson (Joffrey), vagy Iwan Rheon (Ramsay) sem olyan elmebeteg népirtó barmok mint amit el kell játszaniuk, mégis milyen jól elsajátították a szerepüket. Nagyon nem szerettem Daeneryst, főleg mert a (talan onnantól kezdve) 3.-5. evadig csak vakarták a seggüket Meerenben, és halandzsáztak jeleneteken át. Maga a karakter kiállása sem tetszett nekem, ahogy ott ül, “szép vagyok, méltóságteljes vagyok, és én vagyok a góré úgyhogy mindenki pusztuljon” arckifejezéssel. Mikor bekattant már királynő korában, és felégette Királyvárat, ott őrültnek és tombolónak akart tűnni mikor kimondta hogy “dracarys”, de én már rendesen kínosnak éreztem hogy mennyire erőlködik hogy most eszelősnek tűnjön. A konyveket most tervezem elolvasni, úgyhogy nem tudom hogy ott is ennyire ellenszenves lesz e a karakter, vagy ott ha nem színészi tehetséghez társul hogy milyen, akkor kicsit jobban megszeretem.
2021. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

1. Dany nem elmebeteg, nárcisztikus népirtó.

2. A színésznek az a dolga, hogy színészkedjen, ne pedig magát alakítsa.

2021. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Elég béna, gyenge, hiteltelen volt az alakítása. Bár ahhoz képest kihozta magából a maximumot. Bárkinek nehéz szerep lett volna. De azért az túlzás volt, hogy Emmyre jelölték ezért, nem ért az annyit. Michelle Fairley pedig jelölve sem lett, ő megérdemelte volna pl.
2021. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!