Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » David Fincher meghatározó...

David Fincher meghatározó rendező a sötét, misztikus hangulatú filmek, sorozatok terén?

Figyelt kérdés
A Mindhunter című sorozat szerintem nagyon jó lett. Filmjei közül, amit ki tudnék emelni, az a Hetedik, Pánikszoba, A Zodiákus, Játsz/ma, Alien 3. Nem tudom, hogy mostanában mennyire készít jó filmeket, vagy egyáltalán mennyire aktív rendező.

2021. júl. 15. 06:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A harcosok klubbját kihagytad nagyon nagy film tőle. És a holtodiglan.
2021. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, meghatározónak számít.


Az utoljára bemutatott filmje meg a tavalyi Mank, amivel hat év után tért vissza a mozifilmek világához, és kétségkívül a legfurább, legszemélyesebb darabnak a számít az életműben. A film a halott apjának egyik régi forgatókönyve alapján készült, és tulajdonképpen egy életrajzi film Herman J. Mankiewicz forgatókönyvíróról, akinek meg kell írnia Orson Welles Aranypolgárának forgatókönyvét, közben non-lineárisan ugrálunk az időben 1930 és 1940 között, hasonlóan az Aranypolgár narratívájához. A film azok számára érthető leginkább, akik otthon vannak a 30-as, 40-es évek Hollywoodjában. Őszintén szólva az én tetszésemet nem nyerte el túlságosan.


Egyébként novemberben kezdődik a következő filmjének a forgatása, ami egy képregényfilm lesz, de még mielőtt mindenki megijedne, nem szuperhősfilmet rendez, hanem egy 1988-as francia noir képregényt dolgoz fel (The Killer).

2021. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!