Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyhogy se Liam Neeson, se...

Hogyhogy se Liam Neeson, se Ralph Fiennes nem nyert Oscar-díjat?

Figyelt kérdés
Alapból is sok jó filmjük van és kedvenc színészeim között is ott van mindkettő. De hogyhogy soha nem kaptak Oscart? Konkrétan a Schindler listájában nyújtott alakításuk hogyhogy nem ért meg egy olyan díjat? Hiszen az a film egyszerűen zseniálisra sikeredett és nem kis mértékben az ő színészí játékunknak köszönhetően.

2021. nov. 11. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Schindler listája, mint film, több Oscart is nyert, L.N.-t és R.F.-et is jelölték OScarra. Sőt jelölték őket Golden Globe-ra és BAFTA-ra. Végül Fiennes nyert BAFTA-t.
2021. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem nyertek, mert más kapta meg.


Jó jó, tudom, ez így nagyon bután hangzik, de ez az igazság. Azzal, hogy egy-egy alakítást jelölnek oscarra, az már önmagában elismerés. Ugyanezt a kérdést más színészekkel kapcsolatban is fel lehetne tenni. Nem beszélve arról, hogyha megkapják az oscart az általad említett színészek vagy akár mások, akkor ugyanúgy valaki más nem kapja meg. De ez nem azt jelenti, hogy ők ne hozták volna jól a karaktert. Egy nyerhet ez ennyire egyszerű. Én is sok mindenkinek adnék oscart, nem csak színészeknek. De egyszerre, egy évben csak egy nyerhet.


DiCaprionál pl nagyon hangosak voltak az emberek ezzel kapcsolatban és végül kapott is oscart egy olyan szerepért, aminél jobb alakításai is voltak korábban. De valamiért akkor nem ő kapta, illetve minden év más és más. Egyik év lehet kicsit gyengébb, a következő pedig erősebb. 2019-ben is alakulhatott volna másképpen a díjkiosztó, mert sok jó film, alakítás és forgatókönyv is volt.

2021. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
A fő gond ezzel, hogy ezeket a díjakat is valami " magasan képzett " csapat osztogatja... Ezeket a díjakat is nagyrészt oylan filmek kapják, meg oylan alakítások, amikről szinte a kutya sem hall, ami meg a közönségnek is tetszik azok meg általában alig kapnak valamit.
2021. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Talán azért, mert az a hatezer akadémiai tag nem találta Őket méltónak a díjra! (Én is szeretem mind a két színészt.)
2021. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3


Mondjuk az Oscar pont a legpopulistább az összes filmes díj közül, az Akadémia az esetek többségében kínosan ügyel arra, hogy olyan, picit szentimentális, picit giccses filmeket díjazzon, amiket a szélesebb közönség is be tud fogadni, ennek meg gyakran innovatívabb, bátrabb és maradandóbb filmek isszák meg a levét, mint a Ponyvaregény, Az élet fája, Fekete hattyú, Fantomszál, Kék bársony, Taxisofőr stb...


Én pl. elég nagy tragédiának tartom, hogy Joaquin Phoenix a The Master helyett a Jokerért kapta meg a díjat, szerintem ez ugyanis a DiCaprio-helyzet megismétlődése volt, vagy hogy Lynch és Robert Altman többszöri jelölés ellenére sem nyerte meg a Legjobb rendező-díját, ráadásul 2002-ben egy olyan, mindenféle egyéniséget nélkülöző hollywoodi iparos ellen veszítettek, mint Ron Howard.

2021. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Morpheus, az írományod első felével én is egyetértek részben, mert az tényleg túlzás, hogy ismeretlen filmek kapják meg az Oscart. Ez inkább az európai díjkiosztókra igaz.

De a Ponyvaregényt példának felhozni (sokszor halljuk) nem a legjobb. Persze tudom én, Forrest Gump nem kedvelők tábora egyre szélesebb manapság, pedig az is egy kiváló film. Én mindkettőt nagyon szeretem több okból is és szerintem akkor is ugyanez lenne egy bizonyos rétegnek a véleménye, ha a Remény rabjai vagy a Ponyvaregény nyeri el a díjat. Akkor a másik kettőről írnák ugyanezt.


Joaquin Phoenix pedig szerintem maximálisan megérdemelte a díjat annak ellenére, hogy ebben az évben is voltak jó alakítások mellette. Nála nem érzem azt, mind DiCaprionál, ahol tényleg csak az volt a lényeg, hogy kapja már meg végre. Erre lenne hivatott az Oscar életműdíj. Ha valaki maradandót alkotott, az kapja meg. Pl DiCaprio. Nem kellene kötelezően odaadni valakinek, mert kijár neki a pályafutása miatt.

2021. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazságtalan dolog, hogy nem kaptak Oscart az alakításaikért. Ralph Fiennes szerintem minden filmjében zseniális, még abban is, aminél maga a film nem olyan jó. Mindenből kihozza a legjobbat, a Schindler listájában is egy ilyen negatív szereplőt is el tudott játszani úgy, hogy minden mozdulata hiteles, pedig az a valóságban távol áll tőle. Nála sokkal gyengébb színészek meg több Oscart kaptak már, érthetetlen.
2022. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!