Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem készül több film...

Miért nem készül több film "HFR"(High Frame Rate) minőségben?

Figyelt kérdés

Eddig a Gemini Man, Hobbit részek készültek így...

Brutális élmény volt úgy filmet nézni.


Van valami különösebb oka, hogy nem készül több film így vagy csak egyszerűen nem tetszett az emberek zömének?!



2021. dec. 16. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez nem egy külön filmkategória, vagy nem számít külön pozitív jellemzőjének. Egyszerűen csak egy műszaki adat, minthogy például a zenéjét hangszerekkel vagy számítógépen csinálták. Szerintem. Mostanában az Imax, a 4D, meg ne is tudom mi a menő, azokkal lehet pénzt keresni. Hogy magas az FPS-száma, azt szerintem nem is igazán tüntetik, fel, az nem olyan nagy dolog, mint a telefonok képernyőjénél. Csak lehet olyat is találni, amin ha észreveszed, és tetszik, akkor örülhetsz neki. De szerintem nem olyan külön jellemző dolog, hogy egy külön szűrő legyen, mint főszereplő, műfaj, korhatár, esetleg képarány... De én meg nem értek hozzá. :)
2021. dec. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez alapján nem úgy tűnik, mintha eltűnőben lenne:

[link]

2021. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Ezt a listát én is megtaláltam...

Igazából az itt található filmek 76,4%-a nem blockbuster kategória.


Ezért kérdezem, hogy a nagyobb filmstúdiók miért nem ilyen minőségben forgatnak.

2021. dec. 17. 01:21
 4/5 anonim válasza:
Mert furának érződik. 30 FPS úgy néz ki mint a híradó, 60 FPS olyan, mint egy szappanopera. Nem véletlen készül minden film 24 FPS-el, szimplán ez a legjobb mód egy mozis drámai narratíva elmeséléséhez. Ehhez ragaszkodnak a rendezők, a nézők, ez a megszokott, és ez érződik természetesnek mivel már több mint 100 éve ezt használják. Persze volt pár próbálkozás (pl. Gemini Man, Hobbit), de elég megosztóak voltak. Valamint az sem elhanyagolható, hogy olyan filmeknél ahol sok a VFX, képkockáról képkockára dolgoznak és sokkal drágább lenne dupla vagy tripla annyi képkockát szerkeszteni.
2022. jan. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem meg sokkal élethűbb több képkockával. Ennyi...

Ha van egy olyan rész a filmben, ahol fordul a kamera vagy egy drónfelvételen a magasból repülsz a föld felett én látom azokat a mikro akadásokat és zavaró.

2022. jan. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!