Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Marvel univerzumban létezik...

A Marvel univerzumban létezik Isten, vagy valaki a multiuniverzumok felett álló személy?

Figyelt kérdés
A Lookie sorozat megnézése után teszem fel ezt a kérdést. Itt azt lehetett látni, hogy a világmindenség, minden idők és univerzumszálak felett áll egy szervezet áll egy szervezet, akik szabályozzák a világ működését. Az érdekesség, hogy itt léteznek a viking mitológia istenei, akiket a vikingek istenítettek, Isteneknek tekintették magukat, viszont ez a szervezet még felelettük is állt. Meg ebben az univerzumban is léteznek a mi világunk vallásainak hívei, például keresztények. Viszont ebben az univerzumban az ő hitük, ha mi világunkban valamelyik igaz, ebben a világban nem érvényesül? Tehát itt az lenne az igaz hit, ami ezt a szervezetet és annak a létrehozóját,a vezetőit és a szent kronológiát isteníti? Viszont ahogy halad előre a sorozat, láthattuk, hogy azok a mitikus lények, akikben hittek, csupán robotok. A végén pedig azt is észerevehettük, hogy az az "aki marad", egy ember, aki felettük áll, ő is csak ember, ki is nyírták. Viszont akkor ki áll e világmindenség felett? Van e ebben az univerzumban túlvilági élet a halál után?
2022. jan. 8. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit pontatlan leszek, hisz nem vagyok nagy Marvel fan.

Nem tudom, hogy a What if...? sorozat mennyire számít bele az MCU-ba (mellesleg ha nem láttad még, akkor szólok, hogy itt lesz egy enyhe spoiler, már ha ez annak számít), de ott van egy Watcher (magyarul Figyelő) nevű lény, aki úgymond minden létező univerzum felett áll, szóval képes lenne megváltoztatni az adott univerzum idővonalát megváltoztatni, de esküje miatt nem teheti (ne kérdezd miért, én se tudom). Kérdésedre válaszolva, ő egyfajta Isten így a Marvelen belül, aki mindenek felett áll.

2022. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Örökkévalók (Eternals) után szerintem az emberek számára a csúcs, ami még hellyel-közzel felfogható, azok az Égiek. Akik komplett galaxisokat teremtenek, majd pusztítanak el. Állandó körforgást adnak a mindenségnek. Megmagyarázza az élet értelmét.


Bolygókat teremtenek, néhányon intelligens élet jön létre, ami elér a csúcsig, majd a bolygó magjából kikel egy Égi, a bolygó megsemmisül, de ez az Égi teremt újakat, ahol kezdődik előről.

2022. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hintalow ***** válasza:

Bocs de magyarul nem találtam megfelelő rangsort.


[link]

2022. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!