Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az, hogy az Amazon a Wheel of...

Az, hogy az Amazon a Wheel of time sorozatot képtelen volt jóra megcsinálni, sejteti, hogy a Rings of power is rossz lesz?

Figyelt kérdés

A Wheel of time első évadjában nem kellett volna mást csinálni, mint lényegében "koppintani" a Gyűrű szövetségét. Mégis valami torz Trónok harca klón lett, ráadásul az utolsó évadokat idéző. (Nem értik, hogy a Trónok harcát azért szerették kezdetben a rajongók, mert az első évad majdnem tökéletes adaptációja volt az első könyvnek. Azt hiszik, hogy ezért a stílusért vannak oda és nem egy hiteles adaptációért. Később ugyanebbe a hibába esik a Trónok harca többi, későbbi évadja is, amikor az első évadot próbálja koppintani a minimális mágiával, miközben a lényeg a fokozatosság a könyvekben.)


Szóval az, hogy ha az amerikai szerelemlevelet a Gyűrűk urának nem tudták jól megcsinálni, akkor milyen elvárásaink lehetnek az eredeti Gyűrűk ura irányába?

Szerintetek érdemes erre várni?

Én őszintén a Wheel of time esetében a 8. részt már meg sem tudtam nézni, a 6. környékén kiégtem és a kegyelemdöfést az ízelítő képek adták meg a fináléból olyan szinten, hogy már kedvem sem volt elindítani.


Azok is írhatnak, akiknek esetleg tetszett a Wheel of time és bizakodnak még a Rinds of powerrel kapcsolatban.


Illetve ha máshogy gondolod, amiért a Trónok harca sikeres volt: azért mert az első évad jó adaptációja (nem azt írom tökéletes) volt a könyvnek vs. minimalista stílus (amit a Trónok harca későbbi évadjai és azóta más fantasy sorozatok koppintanak).



2022. febr. 14. 10:07
 1/3 A kérdező kommentje:
*Rings
2022. febr. 14. 10:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, máris vannak bajlós jelek, például Galadriel “erős női karakterként” volt ábrázolva eddig, de most egy vadember- és ork s*ggeket szétrugó, “vagány” harcos lesz. A színesbőrű karakterekre számítottam, bár ha már a hét törptörzsből háromról tudunk egy szónál többet, csinálhattak volna egy feketét, ha ennyire akarnak multikultit (gondolom lesz majd LMBTQ is, az annyira nem zavar, amíg nem kell 20 percig nézni ahogy dugnak).
2022. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt én sem szeretem, hogy Hollywoodban most az erős női karakter egyenlő azzal, amikor egy nő sztereotipukus harcos férfiként viselkedik. (Miközben egy erős férfi karakternek sem kell maszkulin-klisének lennie, lásd a Trónok harcában Petyr, Varys, Doran, stb.)


Nekem sincs bajom a színesbőrűekkel, sőt, szerintem az nem jelent valódi diverzitást, hogy valakinek más a bőrszíne, mert attól még származhat ugyanabból a népből/kultúrából, mint ma pl. az Usa, vagy régen Egyiptom, ahol mindenféle rassz élt egymás mellett, de attól "egyiptominak" tartották magukat.

Sokszor ez "a szerintem ál-diverzitás", ami a bőrszínen alapszik a megalkotott világ valódi diverzitására megy rá, mert pl. az Idő Kerekében is Robert Jordan rengeteg népet és kultúrát talált ki, nem is mind tisztán kaukázusi és ezzel az ál-diverzitással pont az egyediségüket nyírják ki, mintha a valódi különbség az emberek között a bőrszín lenne és nem a kultúra, gondolkodásmód.

Persze azt értem, hogy a valóságban meg így több munkát kapnak a nem fehér színészek, így ilyen szempontból nekik nyilván jó. Csak jó lenne ha ez a kitalált világban is következetes lenne. Eddig én még a konzisztencia jelét nem láttam, csak random bedobálják az összes színészt, így max casting szintjén diverz és nem a kitalált világban.


A meleg szereplőkkel nekem ugyanaz a bajom, mint az erős női karakterekkel: egyféle klisét ismernek rá és ezt ismételgetik újra és újra. Pedig a regényírók sokszor megírják őket jóra, pl. Loras Tyrell és a showrunnerek meg teljesen elrontják. Ezt sem értem.

Ez most csak inkább a fantasykra vonatkozik, mert láttam már más műfajban jól kidolgozott meleg karaktert, de filmes-sorozatos fantasy részlegen nagyon ritka.

2022. febr. 14. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!