Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehetnék szinkronszínész?

Hogyan lehetnék szinkronszínész?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetnék szinkronszínész 16 éves fiúként? Minden álmom, hogy egyszer én adjam egy külföldi színésznek a magyar hangját. Nem hivatásos szinkronszínész szeretnék lenni, csak, hogy egyszer-kétszer hívjanak sorozatokat, filmeket szinkronizálni? Talent stúdiót meg ilyeneket hagyjuk!

2022. ápr. 26. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Szinkronrendezők nyugodtan keressenek fel! ;)
2022. ápr. 26. 22:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szinkronrendezők fognak felkeresni, neked kell castingra menni, és ha megfelelsz akkor alkalmaznak. Ez ennyi.
2022. ápr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszd magad: tanulj meg hangosan, érthetően beszélni. Kezdd azzal, hogy novellákat, színdarabokat, jeleneteket olvasol fel. Vedd is fel, hogy tudd magad ellenőrizni.


Járhatsz beszédtanárhoz is. Bár a legtöbben azt hiszik, hogy beszélni mindenki tud, ez tévedés. Aki profi, annak tudnia kell a hangképzés, a légzés stb. trükkjeit. A tanár azért is jó, mert szakmai kapcsolatot jelent színész meg szinkronvilággal. Évek (!) munkája a jó beszédképesség kialakítása.


Az, hogy külsősként csak néha szinkronizálj, amúgy elég esélyten. Egy csomó képzett színész áll sorba a lehetőségekért, akiknek a tudása, rutinja, kapcsolatrendszere mind meghaladja a tiédet. De nem lehetetlen legyőzni minden akadályt, pl. a fiatalság ebben előnyt is jelenthet, ha vmi kamasz sorozathoz/filmhez keresnek hangokat. De tudás akkor is kell.

2022. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak azért gondoltam, hogy lenne esélyem, mert nagyjából minden ilyen fiatalabb színésznek ugyanaz a magyar hangja (pl. Jéger Zsombor, Ember Márk, Czető testvérek, stb.)

2022. ápr. 27. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ők értenek is a szakmához.
2022. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csináltam a magam, és a családom szórakoztatására demókat és hallottam, hogy ezeket kéne elküldenem szinkronrendezőknek, de nem találtam elérhetőséget és nem is küldeném el, mert hogy nézne már ki
2022. aug. 8. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!