Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék az, aki lenni...

Hogyan lehetnék az, aki lenni akarok, de úgy, hogy közbe ne veszítsem el önmagam teljesen, fogalmam nincs mi van?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Szinte minden napom ugyanúgy telik, felkelek, iskolában vagyok, hazajövök, ebédelek, alszok, tanulok, elcseszem az időt gépezéssel, ritkábban tévézéssel, nézek 1-2 részt az aktuális sorozatomból és ennyi. Vannak barátaim, néhanapján elmegyünk kávézóba, és ilyen-olyan helyekre, de én pl. diszkóba egyáltalán nem vágyom. Hétvégente is vasárnap tanulok és takarítok meg hasonlók, egyedül szombaton csinálok valami szórakoztató dolgot, ugyanis vásárolok-nézelődök (egyedül), és sétálok. Péntek vagy szombat esténként pedig ellátogatok nagymamámhoz. Nincs párom, szerintem nem is lesz, mert hát, kicsit furcsa vagyok. Nem igazán szólok 'idegen' emberekhez, persze a barátaimmal sokat beszélgetek, de másokkal egyáltalán nem tudok, leblokkol az agyam, és csak ülök némán, vagy 1-2 szót mondok, jobb esetben. Szóval nem vagyok egy nagy barátkozós, társasági típus. Nem is vágyok egyébként arra, hogy a világ közepe legyek. Hanem van egy csomó célom/tervem, de ezek olyan kategóriák, hogy számomra megvalósíthatatlanok, vagyis még csak elkezdeni sem tudom őket.

1, angol középfokú nyelvvizsga és középszintű érettségi: egyedül szeretnék javarészt felkészülni rá, de szinte egy szót se tanulok angolból, pedig jó az alaptudásom, de a tanárunk elég minimális szinten oktat. Szóval a szókincsem egyre romlik, és a kiejtésem sem a legjobb, de a nyelvtan az legalább nem kopik el, és a hallgatásos feladatokat is sorra jól megtudom csinálni.

Egyébként nem vagyok lusta ember, mindig mindent a lehető leghamarabb elvégzek, de mondom, ilyen téren, egy semmi vagyok.

2, szinkronszínészetet kipróbálni: egy csomóan mondták már, hogy milyen jó a hangom, és hogy ki kéne próbálnom magam ezen a területen is. De fogalmam sincs, hogy kezdhetném el..

3, sportolni valamit: táncolni és lovagolni. Szerencsére nem vagyok dagadt, sem sovány, normális alkatom van, viszont akkor is nagyon szeretnék csinálni valamit. A Dirty Dancing 2-ben a főtánc iszonyatosan tetszik, egyszer mindenképpen szeretnék úgy táncolni, ahogyan az a lány. Lovagolni pedig régebben jártam, manapság meg ugye nem.

4, állatmenhelyen segíteni: nagyon szeretem az állatokat, és nekem sajnos egy sincs, vagyis volt két macskám, csak a szomszédasszony (szerintünk) megölte őket, mert folyton panaszkodott rájuk. De egyedül oda elmenni, még csak eszembe sem jut!

5, kitalálni, mi leszek, ha nagy leszek: annyi minden érdekel, szeretem a történelmet, matematikát, biológiát, természetföldrajzot, kis részben a fizikát is. Nagyon szívesen lennék orvos, de egyszerűen képtelen vagyok egy emberbe akár egy tűt beleszúrni, és a kémiatudásomon is van mit csiszolni. Az építészet is érdekelt, de azt régóta elvetettem, pedig egyébként elég jól rajzolok, bár elég gyakran teszem. A különböző mérnöki szakmák is foglalkoztatnak, meg az élelmiszermérnök, és ehhez hasonló szakok is, de egyszerűen fogalmam sincs.


Nagyon bátortalan lány vagyok. Nem is tudom mi okból vagyok ilyen zárkózott, nem is tudom milyen típus. Régen például senkinek sem köszöntem, ma már persze ez nincs így (a macskagyilkos szomszédnénit leszámítva). És a házból is képtelen voltam egyedül kimenni, hacsak nem iskolába kellett mennem, de ma már simán elmegyek egyedül erre-arra, vásárolni, akármi. Nem foglalkoztatnak mások véleménye, hogyha negatív jellegű. Nem szeretek más embereket kigúnyolni, szerintem ennek semmi értelme sincs (vagy mert 5-6 éve engem is folyamatosan csúfoltak). Nem szeretem ha negatívak velem az emberek, én sem vagyok mással az, viszont ha nem úgy bánnak velem, akkor én sem hozom a rendes formámat.


Egyébként pedig annyira kitartó, és szorgos tudok lenni, tanulást illetően. Persze, ha a kiemelt tárgyaimról van szó, akkor az 5-ért mindig megküzdök.


A jövőmön is gondolkozok (elég ritkán). Egy jó kis munkahelyt szeretnék, amit nem utálok, hanem örömmel dolgozok. Szeretnék egy szép nagy lakást, nagy, virágos erkéllyel, külön gardróbszobával, és valamelyik szobának egy fala tele lenne könyvekkel. Viszont azt sohasem tudom elképzelni, hogy párom legyen, eltudom persze, de úgy komolyan, nekem.. Gyerekeim pedig pláne nem, nem vagyok oda a gyerekekért.



2013. nov. 25. 00:26
 1/5 A kérdező kommentje:
*nagyon ritkán rajzolok
2013. nov. 25. 00:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem sincs fogalmam hogy te ezzel most mit is akartál, vagy mi is a kérdésed pontosan?


Felsorolt pontok kb mindegyike teljesíthető. Sporthoz, nyelvvizsgához csak neki kell állni, és rendszeresen csinálni. Állatmenhelynél önkénteseket szívesen látják. Szinkronszínészetnél meg vagy suli, vagy keresel egy szinkronszínészt, írsz neki és segíteni fog.


5ös nehezebb, kb mindenkinek ez a problémája. Most vagy azt csinálod amit szeretsz, és aminél nem a pénz motivál -> persze itt több mint való nem leszel megfizetve

Vagy azt csinálod ami sokat fizet -> itt meg nem fogod élvezni a munkád

van a középút, elviseled a munkád (se nem szereted, se nem utálod) és meg is fizetik közepesen.


ha netán olyan munkád lesz, ahol a vendégekkel kell beszélni, akkor megtanulsz majd köszönni és kommunikálni velük, na meg persze a problémájukat megoldani.


Önbizalom viszont kéne neked egy teherautónyi.

2013. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kell valaki, akivel beszélnél az érzéseidről/problémáidról, én itt vagyok. Hasonló a helyzetem, talán tudnánk segíteni egymásnak. 18/L
2013. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Ha valaki olyanná akarsz válni, aki még nem vagy, az nem azt jelenti, hogy elveszted a saját énedet. Hanem fejlődsz.

Ha most ketten akarnánk mondjuk szinkronszínészek lenni, hiába, hogy közös a célunk, nem lennénk egyformák.

Szerintem ne félj a változástól, bátran vágj bele, mert helyetted senki nem fogja megcsinálni. Ugyanez vonatkozik a pályaválasztásra: ha sok minden érdekel, ha több dologhoz érzel kedvet vagy tehetséget, akkor is válassz és csináld. A felsorolásod hasonlít az enyémekhez, főleg tömegében: mondtak már olyat neked, hogy ne forgácsold szét magad?

Volt egy nagy tanulmány, ami azzal zárult, hogy 10 000 óra alattt bármit tökéletesen el tud sajátítani az ember. Rajtad múlik, hogy mikor kezded el és mibe teszed bele azt a 10 000 órát. Ha semmibe, mert nem tudsz dönteni, akkor nem leszel semmiben sem jó.

És rajta, mert 18 évesen már nincs sok idő morfondírozni. Kezd el valamit, még egy-két évet eltölthetsz próbákkal, inkább hagyj ott valamit, ha valóban nem jó, de azt tartsd fejben, hogy abban leszel jó, amit csinálsz is.

2013. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A leírásod alapján szerintem birnálak :D Szetintem azt az angol gyakorlást úgy tudod jól elkezdeni hogy elkezdessz angol filmeket nézni vagy "az aktuális sorozatodat" nézhetnéd angolul. A szinkronszinészetre keress rá neten hátha találsz valamit és a sportolást is nézd meg hátha hirdetnek valamit a 4. Álmod? Menj el egy állat menhejre, érdeklődj nem olyan nehezek ezel a dolgok csak foglalkozni kell vele ha el akarod érni kérdezz meg embereket hátha vannak ismerőseik. Az pedig h mi leszel csak gondolkozz esetleg kérdezd a tanáraidat, szüleidet erről a témárol. Szerintem tudsz más lenni amilyen vagy h még is megmaradsz annak aki vagy (:D) szerintem kezd ott hogy stílust váltasz (öltözködésre értem) mittomén vágasd le a hajad és mondjuk a gépezéssel eltöltött idő helyett csinálhatnál mást is (foglalkozhatnál az álmaiddal, elmehetnél szórakozni) és akármit mondasz szerintem te is megtalálod majd a párod :)


Remélem valamiben segítettem ennyit tudtam hozzászolni helyesírásért bocsi :P

2014. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!