Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Stranger Things minden évaddal egyre csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Mert én így érzek. Az első évad nagyon ütős volt, aztán egyre csak gagyibb és kiszámíthatóbb lett. A negyedik évad a legsablonosabb. Az oké, hogy kellett pár visszaemlékezős rész, de hogy minden rész fele ezzel menjen el, hogy a kopasz kislány durcimurcizik újra és újra és újra? Annyira unalmasak és erőltetettek voltak a 11 jelenetei, hogy konkrétan 1 részt 3 nap alatt sikerült végignézni (kajálás közben belenéztem aztán ki is léptem). A romantikázós - ki kit kell hogy szeressen - jelenetek meg főleg nagyon elcsépeltek. Csak én érzek így, hogy csalódtam ebben a sorozatban? Amekkora durranás volt az eleje, most annyira rossz és egy förtelmes katyvasz az egész. Maga a story szerintem még mindig jó, a színészek sem rosszak, de a kivitelezés borzalmas. Ti mit gondoltok?

2022. júl. 8. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy egyedül. 👍🏻
2022. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Azért ha három nap alatt sikerült végignézned közel 15 órányi anyagot, annyira nem szenvedhettél:D Ez azt jelenti, hogy simán eltöltöttél napi 5 órát a sorozat nézésével:D


És egyébként nem értünk egyet. A 3. évad tényleg gyengébb lett, de ez a 4. szerintem ütős lett. Visszatért az első évad receptjéhez, a megoldás is most először volt kreatív, nem pedig az, hogy "jön a mutáns lány és megoldja".

A szovjet szál ha már belekerült, most sokkal jobb volt, minthogy a lábunk alatt van egy szovjet támasztpont:D


11 visszamlékezései... visszaemlékezései? Olyan dolgokat mtuattak be, amiket a néző még nem látott, szóval nem üresjárat volt. A múlt feltérképezése a jelen megértéséhez, teljesen adja. Ha az lett volna mint a Mátrix 4-ben, hogy ténylegesen visszaidézik a régi évadok jeleneteit, akkor ok, de itt nem erről volt szó.


Traumatizált gyemreki sorsokk, szerintem elég szépen be lett mutatva.


És pl a DnD sátánizmussal való összemosása sem sablondolog, ez megtörtént, sőt, sok keresztény körben a mai napig azt ogndolják, hogy az asztali szerepjáték egyenlő a démonidézéssel:D

2022. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"konkrétan 1 részt 3 nap alatt sikerült végignézni" Ezt írtam, nem azt hogy összes részt 3 nap alatt. :D

Nem maga a visszaemlékezéssel volt a gondom, hanem hogy túl hosszúak, szerintem pedig igen is sok volt az üresjárat. Ismétlődő, hosszú jelenetek, ez teszi ki több résznek is a felét, közben a sztori nem halad sehová.

Az meg oké hogy 11 a főhős elvileg, de nekem akkor is sok volt, hogy állandóan a múltban vagyunk, a csajszi pedig vagy agresszív mint egy állat, vagy depis (kb ez a két hangulat váltja egymást). De a nagyobb gond, hogy amit 20 percben is be lehetett volna mutatni (nem spoilerezek), azt sok részen keresztül nézzük újra és újra. Szerintem semmi értelme nem volt másfél órás részeket csinálni ezért.

A te véleményed is vélemény, amit elfogadok, de én pont másképp látom. A mennyiség a negyedik évadban nem vált a minőség javára sajnos. Meg sem közelítette az első évad színvonalát.

2022. júl. 8. 17:48
 4/18 anonim ***** válasza:
16%

Jesszus, ez a sorozat még fut?

Történt benne már valami? Vagy még mindig kockulnak és közben valami cgi szönry ordítozik, ami elnyomja valami 80-as évekbeli sláger üvöltését a háttérben?

Én anno a harmadik évadig néztem, random tekergettem évadok és részek között és mindig ugyanaz történt. Azóta van változás?

2022. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Nekem inkább hullámhegyes-hullámvölgyeses a stranger things; az első évad felülmúlhatatlan (mint a sorozatok többségénél) a második évad olyan semmilyen, a harmadik évad megint jó (bár teljesen más, min az első) a negyedik pedig megint semmilyen.
2022. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
52%
Szerintem az egyik legjobb sorozat! Az első éved jó volt, felkeltette az érdeklődésem ( 3 évvel ezelőtt ) és kb. 3 nap alatt végignéztem mind a 3 évadot, annyira megfogott. Azóta vártam a 4. évadra, idő közben többször is megnéztem a sorit és megismertem a színészek mindennapjait is. Az első évad jó, a második unalmasabb, persze van ami nagyon jó (pl. a Will főszerepében lévő szál), de a story ami 11-et kíséri, az szerintem kifejezetten unalmas volt, főleg ahol a testvérét kereste meg rész, na az szerintem teljesen felesleges. Aztán a harmadik évad elment egy teljesen más irányba, ami nem feltétlen rossz, de más mint pl. az 1. évad. A vége viszont nagyon tetszett, elég érzelemdús volt. Aztán végre megjelent a 4.évad, amire olyan rég vártam. Nyilván 1 nap alatt megnéztem az első 7 részt ami kijött, és egyszerűen imádtam, konkrétan észre se vettem milyen hosszú egy rész. Szerintem egy felesleges perc nem volt benne. Itt írjátok páran, hogy beletekergettetek és ugyanaz történik. Na hát ez nem az a sorozat amit csak úgy ,,tekergetni" kell, mert úgy nagyon sok apróbb részletről lemaradtok, amik később fontosak lesznek, és az összes évadot összekötik. A visszaemlékezős részek pedig szerintem az egész évad majdnemhogy csúcspontjai. Hatalamas fordulatot mutatnak be. A 8-9. részt is nagyon türelmetlenül vártam, nagyon jó lett. És ismét nem tűnt fel a részek hosszúsága, mert egy unalmas pillanat nincs benne, konkrétan végig izgultam és sírtam. Szerintem brutálisan ütős lett ez az évad, nagyon odatették, ez az eddigi kedvencem. Persze elfogadom én is mindenki véleményét, de szerintem az nem a sorozat hibája, ha csak ,,tekergetve" van, úgy nyilván nem nagyon lehet élvezni. De persze mindenkinek más jön be, ez csak az én véleményem:)
2022. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Fogyasztói agymosott bohócok vagytok. A Stranger Things mindig is egy gagyi összelopott dolog volt, egyetlen egy eredeti gondolata nincs, és az eredeti készítők csúnyán perelték a sorozat készítőit, emiatt lett kudarc az egész, meg az összes Netflixes baromság. Aki jó sorozatot vagy filmet akar nézni, az elkerüli a Netflix összelopkodásait. A sorozatok kínai piaca. A Stranger Things a 2013-as Only God Forgives-ből lopott leginkább.
2022. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
#7 Huu nem a neten élem az egész életem, szóval fogalmam sem volt erről... :(
2022. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a 4. Évad különlegesen jóra sikerült. Kicsit mintha műfajt váltott volna, meg az elején az a csapat gyerek túl fiatal volt szerintem ebbe a sztoriban. 4. Évadra eltűnt az a gyerekes idegesítő hangulat és maga a légkör a sorozatban is sokkal mélyebb és izgalmasabb lett. Ebből a szempontból pont, hogy egyre jobbnak mondanám
2022. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

#7: Ez megint csak valami Netflix ellenes fröcsögés, kezd marha unalmas lenni. Ha kicsit is utánanéztél volna a pernek, tudnád, mi lett a vége:

"Just before the trial was due to start in May 2019, Kessler withdrew his lawsuit after hearing the depositions and seeing documents from as early as 2010 which showed him that the Duffers had independently come up with the concept of Stranger Things."

Az Only God Forgivesben és a Stranger Thingsben pedig egyedül a zene kapcsán merültek fel hasonlóságok.

Azt pedig sosem tagadták a készítők, hogy rengeteg, mára klasszikussá vált film, zene, könyv, stb. inspirálta őket, de ettől még nem "összelopkodták" a sorozatot. Ennyi erővel a Shrek is össze van lopkodva, mert rengeteg az utalás benne más tartalmakra. A Netflix "kudarcai" kapcsán pedig ajánlom figyelmedbe a nézettségi adatokat. :) Nem kötelező szeretni ezeket a sorozatokat vagy előfizetni Netflixre, de az nagyon gáz, hogy ilyen gyerekes módon, Gyakorin akarsz lejáratni egy hatalmas streaming szolgáltatót, mintha bármit is el tudnál érni ezzel...

2022. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!