Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 1.Ki a főellenfél a Éjkirály...

UshariScar kérdése:

1.Ki a főellenfél a Éjkirály halála után? Cersei vagy Daenerys? Csak mert az Éjkirály meghalt a 8.évad 3.részben de még volt 4., 5. és 6.rész is. 2.Daenerys-nek és az Éjkirálynak miért volt ugyan az a céljuk? Megölni Brant?

Figyelt kérdés

1. Szerintem Daenerys ha már közös céljuk volt az Éjkirályal.

2. Ugye az a 8.évad 1.részból kiderül, hogy az Éjkirály ki akarja nyírni Brant. Az egész sorozatban pedig Daenerys azt hajtogassa, hogy összetöri Westeros kerekét a kerék pedig nem más mint Bran. Erre Tyrion is utalt.


2022. júl. 21. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán van kollektív ellenség, csak eltérő érdekek.

A kerék, amire Dany utal nem Bran, hanem a hatalmasok játéka. De ez olyan dolog, ami ideiglenesen valósítható csak meg, hiszen mindig lesz valaki, aki nagyobb hatalomra és befolyásra vágyik. Nyilván ha Dany megszilárdítja a hatalmát, akkor kevés ellenlábasa marad, de ez nem lesz így a végtelenségig, főleg úgy, hogy nincs örököse.

Az, hogy miről beszél Tyrion szerintem az 5. évadtól nem mérvadó.

2022. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értetted meg a sorozatot, hogy "fő ellenfél" kell neked.
2022. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Nem nagyon értetted meg a sorozatot, hogy "fő ellenfél" kell neked."


Értem én hogy nincs jó meg rossz.

A jóban is van gonoszság és a gonoszban is van jóság.

De ez szerintem akkor is logikátlan.

Ne haragudj, hogy ezt mondom de egy ilyen fantázia világnak inkább több értelme van úgy hogy jó és rossz mint úgy, hogy nincs jó se gonosz csak emberek vannak. Hát az Éjkirály igaz régen ember volt de azóta már egy fantázia szüleménye amivel a valóságban nem fogsz kezet sose.

De mindenkinek lehet ellenfele.

2022. júl. 22. 16:52
 4/20 A kérdező kommentje:
A jó legyőzi a gonoszt. A legvégén. Itt Havas Jon győzi le Daeneryst. És tudom-tudom. Egyik se jó se gonosz.
2022. júl. 22. 16:54
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik fantasynak kell a jó és a rossz harcáról szólnia.

De egyébként igazad van, ez egy olyan történet, amiben van jó és rossz, mert mindenki magában hordozza mindkettőt. George R. R. Martin sokszor elmondta, hogy szerinte a jó és rossz harcát mindenki belül vívja meg, úgy fogalmazott, hogy "the heart in conflict with itself", amit persze nem ő talált ki, de ezt a filozófiát alkalmazza a regényeiben. Az emberek lehet jók és rosszak is, mindenki a lelkében vívja meg ezt a csatát saját magával. Ezért vannak karakterek, akik sok rosszat tettek, de elindulnak a karakterfejlődés útján vagy sok jót akarnak tenni, de közben károkat okoznak.

Ez sajna a sorozatban sokszor már nem jön át, főleg az utolsó évadokban, ahol próbáltak mindent egybites szintre vinni.

Szóval van jó és a gonoszság is, de nem kívül, hanem belül.


A sorozatban a Másokat rontották el a legjobban, mert agyatlan gépekként ábrázolják őket. Kicsit sem könyvhűek. Ezért amikor az Éjkirályt analizálod, akkor nem fogsz benne jutni sehova, mert DésD nem fektetett abba energiát, hogy kidolgozza őket mint karakter és így normális ellenfelek sem lehetnek.

2022. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha Jont jóként, Danyt pedig rosszként látod, akkor az szerintem nem a jó tanulsága a történetnek.

Dany nem tesz rosszabbat másoknál a sorozatban. Tywin falvakat éget le ugyanúgy és nincs a karaktere démonizálva. Dany erejétől és víziójától félnek, mert nincs felette kontroljuk, ezért inkább megölik.

Dany karaktere Paulra hasonlít (a Dűnéből), akitől a hatalma miatt miatt félnek. Paulnál ez a jövőbelátás, Danynél pedig a sárkányok.

Persze mondom, a sorozat befejezésére már nagyon negatívan hatott az, hogy mindent egybitesen, feketén-fehéren akartak ábrázolni.


A mesékben győzi le a jó a gonoszt és nem a fantasykban.

2022. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ám én úgy halottam, hogy az Éjkirály nincs benne a könyvekben.

Csak a Mások.

Talán Martin elfelejtette?

2022. júl. 22. 17:09
 8/20 A kérdező kommentje:

A mesékben győzi le a jó a gonoszt és nem a fantasykban.


Ő a mese = a fantáziával.

2022. júl. 22. 17:11
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, az Éjkirály nem Martin teremtménye. Bár a magyar fordítás nem tesz különbséget a Nightking és a Night's king között. Utóbbi a könyvek legendás alakja, aki a Fal 13. parancsnoka volt.

Mindenesetre ez nem mentség DésD részéről, hogy pont a saját karakterüket nem voltak képesek rendesen kidolgozni.


A fantasy és mese is fantázia, de attól a kettő nem ugyanaz. Minden mese fantázia, de nem minden fantázia mese.

2022. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ám miért írják Petyr Bealishre a legtöbb rajongó, hogy ő a Trónok Harca sorozat kulcsfigurája? Mi az a kulcsfigura?
2022. júl. 22. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!