Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 1.Ki a főellenfél a Éjkirály...

UshariScar kérdése:

1.Ki a főellenfél a Éjkirály halála után? Cersei vagy Daenerys? Csak mert az Éjkirály meghalt a 8.évad 3.részben de még volt 4., 5. és 6.rész is. 2.Daenerys-nek és az Éjkirálynak miért volt ugyan az a céljuk? Megölni Brant?

Figyelt kérdés

1. Szerintem Daenerys ha már közös céljuk volt az Éjkirályal.

2. Ugye az a 8.évad 1.részból kiderül, hogy az Éjkirály ki akarja nyírni Brant. Az egész sorozatban pedig Daenerys azt hajtogassa, hogy összetöri Westeros kerekét a kerék pedig nem más mint Bran. Erre Tyrion is utalt.


2022. júl. 21. 20:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kulcsfigura gondolom az, akinek a szerepe meghatározó a történetben. Arra gondolhatnak, hogy Petyr idézi elő a konfliktust a Starkok és a Lannisterek között. Lysával megmérgezteti Jon Arrynt és azt íratja Catelynnek, hogy Lysa a Lannisterekre gyanakszik. Ezért vállalja el Ned, hogy Robert segítője lesz.

Ugyebár az egész történet máshogy alakul, ha Jon Arryn életben marad és a király soha nem megy északra új segítőért.

2022. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na és mi lett volna ha Cersei az atya irgalmát kéri az anya helyett?
2022. júl. 22. 20:18
 13/20 anonim ***** válasza:

Semmi. Nem léteznek istenek.

A Hétből az Anyától kérnek kegyelmet, mert ez a szokás. Ennyi.

2022. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az "ellenfél" szó nem azonos a gonosztevő fogalmával,annak ellenére, hogy a köznyelv a két szót gyakran egymás szinonimájaként használja. Egy ellenfél nem feltétlenül gonosz, csak más a gondolkodása és a cselekedetei, mint a főszereplőnek. Az ellenfél fogalma ugyanúgy nem azonos az ellenség fogalmával sem. Az ellenség a megsemmisítésre törekszik, míg az ellenfél tiszteleten alapuló, meghatározott időre szóló vetélytárs.
2022. júl. 23. 14:38
 15/20 A kérdező kommentje:
A klasszikus történetek stílusában, ahol a hős küzd a gonosz ellen, a két szereplő főszereplőnek és ellenfélnek számít. A történet gazembere azonban nem feltétlen ellenfél, ugyanis egyes történetek a gonosztevőt helyezik a főszereplő szerepébe, és a hős az ellenfél. Egy ellenfél továbbá semleges szereplő is lehet, aki pusztán a létezésével jelent akadályt a főszereplő számára.
2022. júl. 23. 14:41
 16/20 A kérdező kommentje:
A szereplők úgy is lehetnek ellenfelek, hogy nem gonoszok.
2022. júl. 23. 14:43
 17/20 A kérdező kommentje:
A főszereplő aspektusai/tulajdonságai, például az erkölcs vagy a döntésképtelenség is ellenfélnek számíthat.
2022. júl. 23. 14:43
 18/20 A kérdező kommentje:
Egy ellenfél nem csak egy személy vagy személyek sokasága lehet. Ellenfélnek számíthat egy bizonyos erő is, például egy óriási hullám, amely elpusztít egy várost, egy vihar, vagy akár egy terület állapota, amely egy adott probléma gyökere. Továbbá a társadalmi normák vagy egyéb szabályok is ellenfélnek számíthatnak.
2022. júl. 23. 14:45
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem ellenfelekről akkor van értelme beszélni, ha az egész konfliktus jól ki van dolgozva.

Nem igazán volt ez meg vagy én nem vettem észre.

De ha te igen, akkor te jobban meg tudod válaszolni a saját kérdésed.

2022. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Amúgy most olvastam hogy Cersei és Jaime voltak az 1.évad főellenfelei mert ők számítanak Eddard "Ned" Stark elsődleges ellenségeinek.
2022. júl. 25. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!