Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vader miért nem árulta el...

Vader miért nem árulta el hamarabb az uralkodót, miután az hazudott neki Padméval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Végig az vezette Anakint a sötét oldal irányába hogy Padmét megmentse, Palpatine megígérte ezt neki, és miután Vader mindent megtett amire kérte, megölte az összes barátját, szövetségesét, ártatlanokat, ráadásul meg is nyomorodott, akkor kiderült hogy Palpatine jól átvágta, nem is tudta/akarta megmenteni Padmét.

Megj.: igen, tudom hogy Vader fojtogatta meg Padmét és a nő azután halt meg, de ez semmit se változtat azon hogy Palpatine nem mentette meg őt, hiszen meg sem próbálta.

Plusz Vader ennek következtében mindent és mindenkit elvesztett, senkije és semmije nem maradt, csak az új mestere aki átverte majd végrehajtóként alkalmazta őt miközben egy kényelmetlen páncélban szenvedett évekig. Olvastam olyan kommentet hogy azért nem árulta el Sidioust mert nem maradt semmije, de nekem például pont ellenkezőleg volna logikus, pont ez kellene hogy motiválja őt, hiszen őmiatta lett gonosz, őmiatta tett annyi szörnyűséget és vesztett el mindent, hogy aztán kiderüljön hogy hazudott neki és minden hiába volt. Ezek után, pláne hogy mivel már nem maradt mit vesztenie, az első alkalommal hátba kellett volna támadnia, akár többedmagával is (pl. az Inkvizítorokat bevonni).



2022. aug. 10. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: Mert Palipi nem hagyta magát.

Vader ruhája erővillám hatására tönkremegy, szóval Palpatine-nak nem kell sok, hogy ártalmatlanítsa Vadert. Ráadásul összességében is sokkal erősebb, mint Vader.


A Kettő szabálya a következő:

Egy mester lehet és egy tanítvány. A Mester aki birtokolja a hatalmat, és egy tanítvány, aki sóvárog utána. Ha a tanítvány elég erős lesz, megöli a mestert és átveszi a helyét. ha nem elég erős ebben a pillanatban, elbukik és a helyét új tanítvány veszi át.


Azaz a Sithek útja eléggé kiváráson és megfelelő pillanatban való mestergyilkosságon alapszik. De Palpatine sokkalta erősebb volt Vadernél így akármikor nem tudta volna legyőzni, ráadásul a szabály miatt Palpatine résen is volt.


Amúgy nem nagy titok, már a Birodalom visszavágban is azzal próbálja Luke-ot maga mellé csábítani, hogy ők fognak uralkodni a galaxison. Azaz ketten legyőzik Palpatine-t. Az már mellékes, hogy utána Vder lesz a mester, Luke pedig a tanítvány:D

2022. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

,,Olvastam olyan kommentet hogy azért nem árulta el Sidioust mert nem maradt semmije, de nekem például pont ellenkezőleg volna logikus, pont ez kellene hogy motiválja őt, hiszen őmiatta lett gonosz"


Szerintem logikus, de ez egyébként egy tipikusan olyan helyzet, amire mindenki máshogy reagálna. Alapból azért választotta a sötét oldalt és Palpatinet, mert meg akarta menteni Padmét, nem azért, mert olyan "hatalmas" akart lenni vagy bármi ilyesmi. Ezért miután elvesztett mindenkit, Padmét is és a jediket is halomra gyilkolták, gyakorlatilag semmilyen célja nem maradt az életben azon kívül, hogy valahogy megpróbálja visszahozni Padmét (asszem a kánonban kutatott ilyen irányba). Egy géptestbe volt zárva, azt a potenciált ami benne volt Anakin Skywalkerként még a sérülése előtt nyilvánvalóan soha nem érhette el és ezzel tisztában volt ő is, kb egy roncs volt, Palpatine ellen semmilyen esélye nem lett volna soha.


Ezért mondom hogy lehet, hogy te azt tartod logikusnak, hogy meg kellett volna támadnia Palpatinet (aminek amúgy semmi értelme nem lett volna, az öreg simán kicsinálja inkvizítorokkal együtt is), mert személy szerint te ezt a döntést hoznád, de minden ember más. Egy megint másik ember lehet, hogy nem megtámadja Palpatinet hanem egyszerűen saját magát öli meg, mivel senkije nem maradt.

Vader valószínűleg beletörődött a sorsába és elfogadta, hogy neki ez az élet jutott, miközben valami kis célja csak maradt az életben (megpróbálni visszahozni Padmét).

2022. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem volt nála tervben,hogy megtámadja az uralkodót. Force unleashed első részében mikor a havas bolygón harcol vader starkillerel mondja neki harc közben starkiller hogy együtt letudják győzni az uralkodót de ha most őt megöli akkor sose lesz rá többet lehetősége. Erre mondta vader neki de lesz neki még lehetősége csak nem vele.(szerintem lukera gondolt)
2022. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Képregényben benne van, hogy a műtét után megtámadja az uralkodót, de az lazán elbánik Vaderrel.
2022. aug. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!