Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A jelenlegi politikai világhel...

A jelenlegi politikai világhelyzetben hogyan nézne ki egy 2022-es Zorro film Reboot?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A néger transznemű Zorro rendíthetetlenül küzdene a gonosz fehér, hetero, keresztény férfiak ellen.
2022. aug. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan Z betűt semmi esetre sem rajzolhatna az Orosz háborús érintettség miatt. Akkor helyette mit csinálna?


Milyen egyéb Lmbtq karakterek lennének a történetben?

2022. aug. 11. 00:47
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
S-betűket rajzolna.
2022. aug. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Zorro spanyol, így Amerikában alapból a latin-amerikai kategóriába esik, azaz nem "fehér". Nem hiszem, hogy egy alapból nem-fehér karakterből feketét csinálnak.

Ráadásul az egész történet egy olyan érában játszódik, amikor még a spanyolok és/vagy a mexikóiak uralták Kaliforniát (sztoritól függ, hogy melyik kor).

Spanyol vagy mexikói karaktereket fehérekkel helyettesíteni szintén nem fognak. Az "cultural appropriation".


Ezekből kiindulva én azt mondom, hogy egy Zorro filmet meg tudnának tisztességesen csinálni, hiszen a "cultural appropriation" csak az USA "fehér" ember kategóriája nem értelmezhető.

Minden más, ami nem a "fehér" kultúra része az védett ettől.

Persze az eredmény lehet nagyon rossz is, lásd pl. előszereplős Mulan.

De talán abból már tanultak.


Szerintem jó film lehetne. Persze most azt hiszem a jogok a Disneynél vannak, a Mulant is ott kotyvasztották össze, így azért lehet aggódni a sztorin.

2022. aug. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de találtam ao3-n egy írót, aki kizárólag erotikus meleg zorro történeteket ír, ráadásul pont oroszul!:

[link]


Amúgy is ilyesmiről képzelegsz (senkit nem téveszt meg a kérdés gúnyos hangvétele), szóval jó szórakozást.

2022. aug. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

"Persze most azt hiszem a jogok a Disneynél vannak, a Mulant is ott kotyvasztották össze, így azért lehet aggódni a sztorin."


Na, igen. Ez az, amitől főleg tartani lehet. Nem attól, hogy meleg és/vagy transznemű karakterekkel lesz tele, mert valakiknek az a tévképzete, hogy mostanában ez így megy.

2022. aug. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!