Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » House of the dragon: A készítő...

House of the dragon: A készítők és George R. R. Martin trollok vagy tervezik újra megcsinálni majd az eredeti sorozatot? Vagy ez a sorozat csak a könyvek előzménye és nem a sorozaté? (spoiler)

Figyelt kérdés

"When this great winter comes, Rhaenyra, all of Westeros must stand against it. And if the world of men is to survive, a Targaryen must be seated on the Iron Throne - a king or queen, strong enough to unite the realm against the cold and the dark. Aegon called his dream the Song of Ice and Fire. This secret has passed from king to heir since Aegon's time and now you must promise to carry it and protect it. Promise me this, Rhaenyra. Promise me."


Mert ha ezt a GoT sorozattal komolyan gondolták, akkor az egész egy nagy vicc.


1. Nem volt semmilyen nagy Tél. Egy éjszakán át tartott és max latyak volt. És amilyen könnyedén végeznek a Másokkal az valami nem evilági. A Stark vs Lannister háború tartott csak évadokig, a Másokat egy rész alatt legyőzik.

2. A vastrón közelébe jutott max Targaryen és ennyi. Nem is volt jelentősége se a sárkányoknak, se a Targaryeneknek.

3. Senki le sem tojta a fenyegetést, egységesek sem voltak. Mikor leomlik a Fal, az emberek még mindig azzal vannak elfoglalva, hogy utálják Danyt.

4. A "promise me" rész erősen utal Lyannára és így Jonra, de végül az ő karaktere volt a legfeleslegesebb.


Most a "Snow" sorozattal akarják majd kijavítani D&D hibáit vagy az egész Tűz és Jég dalát újra fogják forgatni, új színészekkel?

Mert ez így, ilyen formában szerintem kutyagumit nem ér és inkább csak feldühíti az embereket. Vagy akkor szólhatnának, hogy ez csak a könyvek előzménye és nem a sorozaté.


Ti mit gondoltok?


De legalább kiderült, hogy mi A tűz és jég dala...



2022. aug. 21. 14:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

A könyvben még annak is lehet majd szerepe, vagy csak kiderül hogy kamu az egész amivel a Vadak pszichológiai hadviselést folytatnak. Meg gondolkodtam ezen mi lenne ha teljesen más lenne a folytatás, például már attól a ponttól hogy Jon-t nem is élesztik majd fel :D de ennyire biztos nem mennek azért el más irányba ha egyáltalán még befejezik a könyvet. Ami vele történt eleve egy hosszú évek óta keringő fan teória volt és azt valósították meg.

Ha fel is élesztik annak kéne lennie valami következményének, a könyvekben ha valakivel ez megtörtént annak súlyos árat kellett fizetnie érte és utána már nem ugyanaz az ember volt. Ezt mondjuk a Snow sorozatban még megjátszhatják.

2022. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ugye eleve a könyvben már van egy Aegon Targaryen aki nem Jon Snow.
2022. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha Martin még be tudja fejezni a teljes művet akkor biztos lesz amúgy remake valamilyen formában.
2022. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Szerintem Jon a könyvekben nem feltámad, hanem meg sem hal. A wargolás fogja megmenteni, mert átwargol Szellembe, amíg a teste megerősödik annyira, hogy visszatérjen.


A sorozatban nem tudták a wargolást használni, mert Branen kívül egyik Stark esetében sem mutatták meg, hogy wargok. Aztán még a rémfarkasokat is kiírták az összes többi warggal együtt. Bran is csak néhány madárba wargol bele és kész.


De szerintem a könyvekben a wargság menti meg. Minden szabad néphez tartozó warg azt mondja Jonról, hogy nem erős benne a képesség. Bran akkor kezdi el használni, amikor lebénul. Most, hogy Jon is súlyosan megsérül, szerintem el fog kezdeni aktívan wargolni.

2022. aug. 21. 15:52
 25/44 A kérdező kommentje:
*nem erős helyett azt akartam írni, hogy nagyon erős xD
2022. aug. 21. 15:53
 26/44 A kérdező kommentje:

22. Na igen, az is elég fura. A sorozatban Jon neve Aegon, aminek nem sok értelme van, mert a testvérét is Aegonnak hívják.

Bár lehet Lyanna tudta már, hogy Jon testvérei meghaltak és ezért adta neki az Aegon nevet.

De amíg Rhaenys és Aegon élt, addig tuti nem ezt a nevet akarták adni, hanem a harmadik hódító nevét a Visenyát (ha lány) vagy a fiú verziót, ha fiú, a Viseryst, szerintem.

2022. aug. 21. 15:57
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én konkrétan emlékszem hogy az utolsó előtti évad 4. része volt nekem utoljára katartikus mikor Drogon-t bevetik a Lannisterek ellen, utána lett lejtmenet a sorozat. Szóval még az alapanyag elfogyása után is voltak kiemelkedő részek benne azért, a Hodoros is például. A végén elfogyott a lendület és elkapkodták, valószínűleg jobb döntés lett volna megvárni Martint a folytatással de akkor már nem tudták volna ezekkel a színészekkel leforgatni.

Minden esetre nagyon remélem hogy a Sárkányok háza jó lesz mert a Fire and Blood tetszett.

2022. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

A történet jó volt, de tényleg voltak benne jó pillanatok.


Nekem a 4. rész azért tetszett, mert egy kicsit idézte a tűz mezejét, amikor a Lannisterek és a Gardenerek összefognak Aegon ellen, Aegon pedig elégeti a Gardenereket. A 4. részben a Lannisterek összefognak a Tarlykkal Dany ellen és lesz egy "második" visszavágó, aminek a végén Dany elégeti a Tarlykat, ahogyan anno Aegon a Gardenereket. A Lannisterek pedig mindkét alkalommal túlélik. :D

Belehelyezi Danyt Hódító Aegon szerepébe, amit aztán a sorozat szerintem nagyon rosszul használ ki. Szóval maga az ötlet nekem tetszett, a következmények, a karakterekre gyakorolt hatás (különösen Dany esetében) nagyon nem a favoritom.

2022. aug. 21. 16:05
 29/44 A kérdező kommentje:
Megint elírtam. Azt akartam, hogy a történet rossz volt, de voltak benne jó pillanatok.
2022. aug. 21. 16:06
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Az volt az egyik legrosszabb rész mikor Danyből őrjöngő tömeggyilkost csináltak. Kb mint ha atombombát dobott volna egy városra feleslegesen.
2022. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!